Простими словами: що робити, щоб дисплей смартфона не вигорів

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Багато власників смартфонів з AMOLED-матрицею не з чуток знають про те, що дисплей може вигоріти . Ні, він не горить (привіт Samsung Galaxy Note 7) у буквальному значенні слова.

Реклама

“Вигоріти” можуть окремі пікселі всієї матриці . Якщо ви бачите чорну точку навіть при білій картинці на екрані- пікселю кінець . На екрані може з’явитися залишкове зображення елементів системи або додатків.

Це особливість OLED-матриць – пікселі просто поступово вмирають . Як багато хто знає, за картинку на OLED-екрані відповідають червоні , зелені та сині світлодіоди (RGB).

Синьому дістається найбільше : ці діоди найбільш тьмяні, через що їм доводиться працювати на підвищеній яскравості . Вище яскравість – швидше знос світлодіодів , тут все просто.

Ситуація видається безвихідною, але дисплеї легко живуть до кінця циклу оновлення смартфонів. А ось подальша довговічність виробників хвилює не завжди .

Що робити, щоб запобігти вигоранню?

Нехай діоди і не вічні, але продовжити час їх роботи можна: всього-то потрібно дотримуватися кількох важливих правил .

Користуйтеся темною темою

  • Найочевидніший спосіб – користуватися темною темою . Зараз її підтримують практично всі смартфони з OLED та AMOLED-дисплеями.
  • При темній темі все темні ділянки екрана не задіяні , тобто. діоди просто не працюють . Уявіть, наскільки це може збільшити термін служби діодів .

Змінюйте шпалери, теми та віджети

  • Варто переодично змінювати шпалери системи , як і розташування іконок на робочому столі . Якщо вони довго стоятиму на одному місці, то можуть залишити по собі примарний слід (те саме залишкове зображення).

Використовуйте жести

  • Обриси кнопок теж можуть згодом залишитися на екрані смартфона, оскільки розташування вони не змінюють. У жестах немає жодних візуальних елементів управління (тільки смуга внизу дисплея, яку можна вимкнути).

Слідкуйте за яскравістю

  • Максимальна яскравість також впливає термін служби діодів. Інша проблема – ШИМ , і при низькій яскравості вона дається взнаки . Найоптимальніший варіант – середня яскравість дисплея , або адаптивна яскравість . Так ви продовжите життя діодам і заощадите заряд батареї .

AOD – як варіант

  • Якщо ви часто стежите за часом, варто встановити Always-ON Display . У цьому режимі задіяно мінімум пікселів , тому і навантажувати діоди нема чого. Віджети в цьому режимі трохи динамічні : вони періодично зсуваються з місця .

Нескладними маніпуляціями можна запобігти швидкому зносу пікселів . Користуватися повноцінним екраном все ж таки приємніше, ніж дивитися на дефекти.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ