Статті

Навіщо знімати відео в 60 fps, якщо навіть у кіно зазвичай 24 fps

Share
Час читання: 2 хв.

Розбираємося, чому багато творців контенту і деякі режисери вважають за краще знімати за 60 кадрів на секунду, а також які переваги цей формат надає.

З плином часу технології відеозапису в смартфонах і камерах продовжують удосконалюватися, пропонуючи користувачам дедалі якісніші та реалістичніші зображення.

Одне з найпомітніших досягнень у цій галузі – збільшення частоти до 60 і більше кадрів на секунду (Frames Per Second). Проте в більшості фільмів продовжують використовувати більш звичну частоту в 24 fps.

Зйомка відео з використанням високої кількості кадрів за секунду має кілька переваг. Серед основних причин зйомки відео в 60 fps можна виділити такі:

  • Плавність руху. Що вища частота кадрів, то плавніший і природніший вигляд мають рухи на екрані. Це особливо важливо для роликів, де є швидкі або динамічні дії, наприклад, спортивні змагання, активні сцени у фільмах або ігри.
  • Збереження деталей у русі. Під час зйомки відео з низькою частотою кадрів, об’єкти, що швидко рухаються, мають розмитий вигляд, а багато деталей губляться. Підвищення частоти кадрів дає змогу зберегти більше інформації про рух і надає більш чітку та деталізовану картинку.

  • Підвищення реалістичності. Висока частота кадрів створює відчуття присутності та підвищує реалістичність зображення. Це особливо корисно для зйомки геймплея у відеоіграх, віртуальній реальності або інших сцен, де створення більш імерсивного досвіду є пріоритетом.
  • Уповільнення роликів на монтажі. Зйомка відео з високою частотою кадрів дає змогу сповільнити ролик на монтажі без втрати якості зображення. Це широко використовується в кіноіндустрії для створення ефектів уповільненого руху або драматичних сцен.

“Золотий стандарт” кінематографії – 24 кадри на секунду – створює певну естетику, але зйомка з вищою частотою кадрів стає дедалі популярнішою з розвитком технологій і можливостей запису.

Цілком імовірно, що вже в недалекому майбутньому 60 fps стане новим золотим стандартом, оскільки останнім часом великі технологічні компанії зайнялися активним розвитком AR/VR-індустрії. Як ми вже зазначили, в контенті для доповненої або віртуальної реальності потрібна більш висока частота кадрів для створення більшого ефекту занурення.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024