Статті

Чому розряджається акумулятор вимкненого смартфона

Share
Час читання: < 1 хв.

Якщо пристрій не ввімкнено, то він не повинен витрачати енергію. Логічно, але це не зовсім так. За фактом акумулятор навіть вимкненого смартфона буде поступово розряджатися. Чому ж так відбувається? Поділюся своїм досвідом і висновками.

Підтримка збереження базових налаштувань

У багатьох сучасних смартфонах є джерело живлення, яке задіюється як буферне, якщо основний акумулятор витягти. Але проблема в тому, що його надовго не вистачає.

Тому, щоб не збилися динамічні та інші базові налаштування, потрібна електроенергія зі звичайного акумулятора. Вона може витрачатися на обчислювальні процеси. Вони виконуються, навіть коли пристрій вимкнено. Наприклад, може підтримуватися працездатність годинника, функції ввімкнення будильника.

Якщо смартфон справний, то у вимкненому стані витрата невелика, але вона є.

Саморозряд

Вічних акумуляторів поки що не придумали. Навіть будучи витягнутими зі смартфонів, вони будуть потихеньку розряджатися. Цьому сприяють природні електрохімічні реакції всередині батареї.

На практиці найчастіше спостерігав саморозряд до 10-20% на місяць залежно від стану джерела живлення та умов його зберігання. І це у відносно справних екземплярів.

Швидкість саморозряду може істотно збільшитися в разі тривалої експлуатації або зберігання акумулятора в умовах негативних температур.

Витік енергії

“Поганий” контакт, замикання, часткове руйнування елементів внаслідок окислення та інші неполадки в електричній мережі – ймовірні причини зайвого витоку енергії. Наприклад, частина електрики може марно витрачатися на проходження несправних, але поки що працездатних ділянок електричної мережі з підвищеним опором, що виникли через окислювальні процеси або механічне пошкодження.

Через “точки” витоку енергії батарея навіть вимкненого смартфона може розряджатися швидше. Однак у ввімкненому стані ефект буде більш помітним.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Восени 2025 року Samsung представить власні AR-окуляри

    За даними китайської дослідницької компанії, Samsung планує випустити свої перші окуляри доповненої реальності в третьому…

    17.11.2024

    WhatsApp впроваджує кольорові значки для зручнішої навігації в чатах

    Скоро користувачі WhatsApp отримають оновлення, яке помітно поліпшить візуальне сприйняття інтерфейсу. Згідно з інформацією з…

    17.11.2024

    Найкорисніша функція на iPhone досі залишається безкоштовною

    Два роки тому Apple представила функцію Emergency SOS через супутник для iPhone 14. У той…

    17.11.2024

    Як захиститися від шахраїв після зміни номера телефону

    Експерти попереджають про необхідність видалення старих номерів телефонів з усіх онлайн-сервісів. Оскільки номери часто перепродають,…

    17.11.2024

    3 ситуації, коли смартфон стає загрозою для життя

    Знаєте, на перший погляд, телефон здається ідеальним другом. Він завжди поруч, допомагає в складних ситуаціях,…

    16.11.2024

    Шахраї в Telegram використовують нову схему обману

    У Telegram поширюється нова шахрайська схема: користувачам надсилають повідомлення з питанням про фотографію і, під…

    16.11.2024