Статті

Чому флешка не замінить жорсткий диск

Share
Час читання: 2 хв.

Обсяги сучасних флешок наближаються до обсягів жорстких дисків. Збільшилася і швидкість, особливо якщо накопичувач підтримує стандарт USB 3.0 і вище. Здавалося б, не потрібно модернізувати ПК, додаючи більше постійної пам’яті, адже можна використовувати флешку. Так, можна. Але це не означає, що такий спосіб буде хорошим. На те є, як мінімум, дві причини.

Річ у тім, що портативний USB-накопичувач не призначений для зберігання файлів на тривалий термін. Також флешка не підійде для постійної роботи. Так, вона може працювати, під’єднаною до ПК, і роками, а може пропрацювати всього 1 день – тут як пощастить. Багато що залежить від виробника – чим відоміший бренд, тим кращий пристрій. На практиці бувало, що флешка переставала працювати без видимих причин навіть після 5 хвилин роботи з нею.

Флешка призначена насамперед для перенесення даних, але багато користувачів використовують її в ролі резервної копії важливих документів, що теж не правильно. Бували ситуації, коли інформація на накопичувачі губилася без будь-яких на те причин. Записали дані, а через тиждень пристрій вимагав форматування.

Дані на флешці записуються всередині мікророзділів мікросхем у вигляді електричного заряду. На його збереження впливають найрізноманітніші чинники – від температури експлуатації до статичної електрики. Траплялися випадки, коли під час під’єднання флешки до ПК або під час увімкнення ПК зі вставленою флешкою накопичувач виходив з ладу через стрибок напруги.

Ремонт і відновлення даних з флешки не завжди можливий, а якщо і можливий, то коштує не дешево. Саме з цієї причини флешка не є хорошим способом для зберігання файлів або ж постійної роботи з комп’ютером.

Друга причина, через яку не варто перетворювати флешку на жорсткий диск, – швидкість. Вона точно буде нижчою, ніж вбудований SSD-накопичувач, але може бути вищою за швидкісні характеристики класичного HDD. Але знову ж таки, не завжди – при постійній роботі з флешкою вона нагрівається і може працювати повільно.

Не варто забувати, що в кожного накопичувача, який використовує flash-пам’ять, є ресурс циклів запису. Згодом комірки мікросхеми втрачають свої властивості накопичувати заряд, флешка починає гальмувати і працювати з помилками. Ресурс будь-якого USB-накопичувача буде набагато меншим, ніж у твердотільного SSD.

Будь-якою flash-пам’яттю керує розумний контролер, який є своєрідним мостом між самою пам’яттю і комп’ютером.

Тільки всередині флешки контролер буде дуже примітивним, що зі свого боку сильно впливає на ресурс пам’яті. У твердотільному SSD-накопичувачі контролер більш просунутий. Наприклад, SSD має функцію очищення сміття TRIM. Ця опція дає змогу не турбувати комірки пам’яті, якщо вони не несуть корисного навантаження. У флешках же така опція, як правило, відсутня, що призводить до більш швидкого зносу мікросхем пам’яті.

Висновок

Використання USB-накопичувача під час постійної роботи може призвести як до втрати даних, так і до виходу з ладу самої флешки.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Samsung готується додати два нові розміри для кільця Galaxy

    Розумні каблучки Samsung Galaxy Ring скоро будуть випущені у двох більших розмірах. Спочатку про це…

    21.12.2024

    Відповідь на ChatGPT Search: Google додає АІ-режим у свій пошуковик

    Google планує додати на пошукову сторінку режим ШІ, що надає користувачам можливість діалогу з чат-ботом…

    21.12.2024

    Топ-6 характеристик смартфонів, на які не варто звертати увагу

    Коли вибираєш новий смартфон, здається, що всі ці цифри і технічні характеристики важливі. Але насправді,…

    21.12.2024

    Google розробила план, щоб знизити монополію в пошукових системах

    Федеральний суд США розглядає справу про монополію Google у сфері пошукових систем, встановивши в серпні…

    21.12.2024

    Маленькі, але потужні: топ-4 найкращих компактних смартфонів 2024

    Втомилися від гігантських екранів, які ледве поміщаються в руку? Сьогодні я вам покажу кілька крутих…

    21.12.2024

    iPhone SE, 14 і 14 Plus зникнуть із ринку ЄС: що сталося

    Apple почала вилучати iPhone SE, iPhone 14 і iPhone 14 Plus зі свого швейцарського інтернет-магазину.…

    21.12.2024