Як вибрати зовнішній жорсткий диск і не розчаруватися

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Портативний жорсткий диск – простий, зручний і дуже корисний пристрій, але через різноманітність доступних пристроїв вибір може бути складним. Ми розповімо, як знайти зовнішній жорсткий диск, який підійде саме вам.

Скільки коштує зовнішній жорсткий диск?

Тут усе залежить від ваших завдань і вподобань. Найпоширеніший обсяг в 1 Тб можна придбати за 1-2 тисяч гривень. 5 Тб обійдуться в 5 тисяч.

Реклама

Як бачите, економити і купувати диск об’ємом 128 Гб за 1,5-2 тисячі сенсу немає.

Дорожчі варіанти можуть виділятися оригінальним корпусом або розширеною гарантією.

Класичний HDD vs SSD, чому віддати перевагу

У класичному жорсткому диску для запису інформації використовуються магнітні диски. Вони обертаються, коли дані необхідно записати або отримати. Конструкція досить тендітна, повільна й іноді гучна. Технологія обмежує і фізичний розмір носія, найменші жорсткі диски мають діаметр 2,5 дюйма.

Низькі ціни дещо компенсують ці незручності: HDD мають максимальну ємність за свої гроші.

Твердотільні накопичувачі не містять рухомих частин, замість них використовуються flash-мікросхеми. Це робить їх надійнішими, вони безшумні та компактніші, ніж зовнішні накопичувачі з жорстким диском. Однак коштують вони дорожче.

Якої ємності має бути зовнішній диск?

Проста відповідь, звісно, “стільки, скільки потрібно”. Проте може бути складно визначити необхідну ємність диска.

Необхідний мінімум – 1 терабайт.

Більший обсяг може знадобитися для зберігання колекції фільмів у 4K, тисяч фотографій, векторної графіки, робочих 3D моделей. Якщо ви працюєте з такими файлами, найімовірніше, знаєте, скільки місця вони займають.

Якому типу підключення віддати перевагу?

Більшість зовнішніх накопичувачів підключаються через один зі стандартів USB. Старі моделі підключаються через USB Type-A і USB Type-B, нові використовують USB Type-C. Усі зовнішні накопичувачі постачаються з кабелем, тому єдине, що варто перевірити, це наявність відповідного порту в комп’ютера.

USB Type-C – забезпечує високу швидкість передавання даних і живлення по одному кабелю. Роз’єм USB Type-C фізично відрізняється від старішого з’єднання USB-A. За необхідності можна купити адаптер USB-C на USB-A, якщо на вашому комп’ютері немає USB-C.

Нюанси живлення знімних дисків

Більшості сучасних зовнішніх жорстких дисків не потрібне зовнішнє живлення. Вони використовують напругу порту USB

Але є моделі, які потребують зовнішнього живлення. Такі диски не рекомендується використовувати в поїздках і взагалі регулярно носити з собою. Цей момент теж треба враховувати.

Якщо підійти до вибору жорсткого диска з урахуванням наших рекомендацій, пристрій стане вашим надійним помічником і хранителем важливої інформації.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ