З кожним роком дедалі більше покупок роблять за допомогою мережі інтернет. Так, це зручно – можна подивитись різні відгуки, обрати товар і вам його доставлять просто у квартиру. Однак, шахраї теж не дрімають. Дам кілька практичних порад, які допоможуть вам не стати жертвою інтернет-шахрайства.
Перше, на що потрібно звернути увагу – доменне ім’я сайту. Наприклад, site.ua – офіційний інтернет магазин. Але ви потрапили на site1.ua і можете не помітити підміну адреси.
У будь-якому разі, якщо URL-адреса інтернет-магазину вам не знайома, рекомендую скопіювати адресу з адресного рядка і ввести в пошукову систему. Якщо пошуковик покаже друкарську помилку в адресі, або магазин зовсім не буде знайдено, то краще нічого не купувати на такому сайті. Усі інтернет-магазини обов’язково присутні в пошуку.
До речі, якщо ви отримали посилання на магазин через електронну пошту або повідомлення в соціальній мережі / месенджері, є привід задуматися. Краще шукати магазини через пошукову систему.
Підробити інтернет-магазин зможе навіть школяр за кілька годин – тут немає нічого складного, все можна скопіювати.
Якщо ви купуєте на конкретному сайті вперше, то вам необхідно пошукати відгуки про магазин. Для цього вводите в пошуковий рядок “Відгуки [адреса сайту]”. Дивіться відгуки за датами – якщо за короткий термін написано багато хвалебних відгуків, то, можливо, вони фальшиві. У хорошого магазину відгуки йтимуть протягом більшого часу.
Великі інтернет-магазини мають свою власну систему обробки платежів. Дрібні магазини використовують зовнішню касу. Але не завжди це очевидно – ви можете ввести номер картки на сайті, а потім вас переадресують.
Якщо я купую щось у дрібних магазинах, то спочатку вводжу неправильні дані картки, щоб подивитися, куди ж мене переадресує. Потім перевіряю доменне ім’я, також як описав вище. Річ у тім, що якщо ви введете реквізити банківської картки на підробленому сайті, то зловмисники можуть зняти гроші.
Рекомендую прочитати: Як я заощадив гроші на митті вікон
Взагалі, для платежів в інтернеті краще мати віртуальну банківську картку і переказувати на неї тільки ті кошти, які ви готові витратити в мережі.
Був такий випадок, коли я замовляв дрібницю (антену для рації): зробив замовлення, оплатив. І тиша. Виявляється, сайт просто був занедбаний, а щоб повернути гроші довелося їхати в банк і писати заяву.
За результатами тестування, проведеного Tech Droider, Xiaomi 15 Pro може по праву претендувати на найкращу…
У Samsung щодо ідей все добре. Компанія запатентувала ідею смартфона з екраном, що вібрує в…
Samsung продовжує розвивати свою операційну систему, і анонс бета-версії One UI 7 привернув увагу багатьох…
На YouTube з'явилося безліч каналів, що пропонують безкоштовні голлівудські фільми в хорошій якості, включно з…
Новинка, позначена каталожним номером CRW-001-1JR, надійде в продаж у Японії в грудні поточного року за…
Цього тижня користувачам WhatsApp стала доступна функція збереження чернеток повідомлень. Тепер месенджер повідомить користувачеві, якщо…