Статті

Чому не варто довіряти антивірусу з постійним захистом

Share
Час читання: 2 хв.

Під час роботи за комп’ютером важливо відчувати себе в безпеці. Антивірусні рішення з постійним захистом і безліччю різних модулів протекції дають таке відчуття. Але насправді воно помилкове і може серйозно нашкодити!

Коли ви встановлюєте антивірус з комплексним захистом, то підсвідомо вважаєте себе в безпеці і легко можете втратити пильність. У реальності ситуація така, що нові загрози з’являються набагато раніше, ніж ваші оборонні системи вчаться їх знаходити й усувати. Тому дуже висока ймовірність того, що ви підхопите вірус або натрапите на шахраїв. При цьому ви вважатимете себе під захистом, а антивірусні системи ніяк не відреагують.

Позбавляємося помилкового почуття захищеності

Не довіряйте антивірусу. Вважайте, що його немає і ви самі собі по собі. Ставтеся до всього з підозрою, будьте трохи параноїком. Так ви зможете тримати себе в тонусі і бути завжди напоготові.

Перевіряємо файли на віруси

Після скачування або отримання будь-якого файлу з інтернету обов’язково перевірте його на сервісі VirusTotal. Ваш захист міг помилитися, а сервіс перевірить усіма ключовими антивірусними сканерами відразу і видасть загальний вердикт.

Не забувайте періодично перевіряти свій комп’ютер антивірусними сканерами від стороннього виробника (відмінного від творця вашого захисту). Здебільшого вони абсолютно безкоштовні. Наприклад, Avast.

Захищаємося в інтернеті

Незважаючи на те, що браузери зараз так само навчилися захищати користувачів від різного нехорошого контенту в мережі, покладатися на них так само не варто. Алгоритми частенько дають збій. Вони можуть як пропустити явні загрози, так і блокувати абсолютно нешкідливі файли.

Головне правило одне – бути пильним і трошки параноїком. Сумнівайтеся у всьому, що бачите. Відвідуйте тільки перевірені ресурси і в жодному разі не передавайте жодних особистих даних невідомим особам, доки не впевнитеся в їхній порядності.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Samsung може обмежити виробництво Galaxy S25 Slim

    Очікується, що Samsung представить серію Galaxy S25 вже в січні. Імовірно, це станеться 22 січня…

    16.12.2024

    ChatGPT Search став доступним майже для всіх безкоштовно

    У запеклій конкуренції з Google компанія OpenAI зняла обмеження на доступ до ChatGPT Search для…

    16.12.2024

    iPhone 17 Air не стане найдорожчим: навіть iPhone 17 Pro обійдеться дорожче

    The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…

    16.12.2024

    Користувачі iPhone і Samsung Galaxy розчаровані новими функціями на основі ШІ

    Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…

    16.12.2024

    Ілон Маск анонсував власну електронну пошту: чим вона відрізняється від інших сервісів

    Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…

    16.12.2024

    В мережі з’явилися перші деталі нового девайсу Apple

    Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…

    16.12.2024