Статті

Топ-6 маловідомих причин, які можуть вплинути на швидкість браузера

Share
Час читання: 2 хв.

Перш ніж зайнятися цією проблемою, подбайте про очевидні речі, закрийте непотрібні вкладки, оновіть браузер і проскануйте систему антивірусною програмою. Якщо браузер продовжує гальмувати, час перейти до перевірки не таких явних причин.

Вкладки соціальних мереж

Ми вже згадували, що браузер може працювати повільніше, якщо в ньому занадто багато вкладок. Проте вкладки соціальних мереж можуть займати значну частину ресурсів комп’ютера. Це пов’язано з тим, що браузер продовжує використовувати дані для оновлення інформації та підтримки роботи у фоновому режимі.

Якщо ви не хочете вручну шукати вкладки, які більше не потрібні, можна встановити розширення OneTab. Воно закриває невикористовувані вкладки після закінчення заданого часу й економить ресурси системи.

Важкі розширення

Встановлені розширення браузера можуть вплинути на швидкість відкриття сторінок. Перегляньте список встановлених розширень і видаліть ті, які не використовуєте. Ефект буде помітний одразу. Після того, як ви це зробите, можна уважніше подивитися, які розширення використовують багато ресурсів.

У Chrome перейдіть у “Меню” (три крапки в правому верхньому кутку) > “Додаткові інструменти” > “Диспетчер завдань”. У вікні, що відкриється, буде інформація про те, скільки пам’яті використовує кожна вкладка і кожне розширення. Якщо є розширення, які, на вашу думку, використовують багато пам’яті, потрібно вирішити, чи варто їх зберігати.

Антивірусна програма

Неефективне антивірусне програмне забезпечення уповільнює роботу всього вашого комп’ютера, але найбільше це помітно, коли використовується браузер. Використовуйте перевірені рішення.

Невдалий DNS

DNS (сервер динамічних імен) – повідомляє комп’ютеру, де шукати URL-адресу, яку введено в адресному рядку. Вплив DNS адреси не явна причина зниження швидкості браузера, але вибір найкращого DNS для місця розташування може значно прискорити роботу.

Це може здатися трохи складним, ви можете змінити налаштування DNS , щоб браузер працював швидше.

Великий обсяг збережених даних

Браузер зберігає величезну кількість даних про те, які сторінки ви відвідували. Це також може уповільнити роботу в інтернеті.

На щастя, з цим легко впоратися: перейдіть у меню “Історія” або в налаштування браузера і знайдіть кнопку “видалити історію переглядів”. Позбавтеся історії переглядів, файлів cookie, кешу, журналів завантажень і всього іншого, що вам не потрібно.

Використання VPN

Використання VPN може сповільнити браузер, якщо ви під’єднаєтеся до сервера, який розташований занадто далеко, або якщо використовуєте безкоштовний VPN з обмеженою швидкістю.

Перевірте швидкість інтернету з VPN і без нього. Хороший і швидкий VPN має бути приблизно на 2 Мбіт/с повільнішим, ніж незашифроване з’єднання.

Щоб VPN не працював занадто повільно, дотримуйтеся кількох правил:

  • Виберіть правильний сервер
  • Тримайте ваш VPN-клієнт в актуальному стані
  • Використовуйте Ethernet, а не Wi-Fi
  • Зменшіть рівень шифрування, де це можливо
  • Не встановлюйте VPN на маршрутизатор
  • Спробуйте протоколи TCP і UDP
  • Використовуйте роздільне тунелювання
  • Оновіть свій тарифний план інтернет-провайдера
  • Уникайте безкоштовних VPN

Тепер швидкість відкриття сторінок має стати трохи швидшою. Якщо цього не сталося, можливо, варто подумати про зміну обладнання, а може і провайдера.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Apple випустить в Японії унікальний гаджет

    Компанія Apple анонсувала обмежену серію AirTag з гравіюванням змії на честь прийдешнього 2025 року за…

    27.12.2024

    Користувачі iOS більш уразливі до шахраїв, ніж власники Android-пристроїв

    За третій квартал 2024 року, пристрої iOS виявилися більш уразливими для фішингових атак, ніж пристрої…

    27.12.2024

    У Windows 11 виявлена помилка, яка впливає на безпеку системи

    Microsoft попередила користувачів про проблему в Windows 11, яка може перешкодити встановленню оновлень безпеки на…

    27.12.2024

    Samsung інтегрує супутникові повідомлення в Galaxy S24 Ultra та Z Fold 6

    Останнім часом користувачі смартфонів Galaxy S24+, S24 Ultra та інших сумісних пристроїв від T-Mobile у…

    27.12.2024

    Samsung готує безрамковий екран для майбутніх моделей iPhone

    Будучи провідним у світі постачальником мобільних панелей OLED, компанія Samsung Display постачає значну частину OLED-екранів…

    27.12.2024

    Власників iPhone закликали терміново оновити Telegram

    В App Store вийшла нова версія Telegram для iOS під номером 11.5.3, в якій усунуто…

    27.12.2024