Скільки днів має “тримати” заряд батареї сучасного смартфона

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Ємності акумуляторних батарей смартфонів переважно збільшуються з виходом нових моделей. Зараз середнє значення близько 5000 mAh. А згадайте смартфони десятирічної давнини, яка середня ємність там в акумуляторів тоді була.

Іноді користувачі, як рибалки, нахвалюють акумулятор свого смартфона, який нібито може тижнями працювати без підзарядки. Таке може бути, якщо смартфоном не користуватися, тоді можна розраховувати на такі терміни. І знову ж таки сучасний смартфон, навіть у режимі бездіяльності – відносно ненажерливий, якщо йому не відключити або обмежити частину функцій. Зі старими моделями трохи простіше, оскільки в них напхано найменше, якщо говорити простою мовою.

Реклама

Сучасний смартфон дуже ненажерливий. Виробники впроваджують купу функцій, датчиків, продуктивних процесорів тощо. Хоч ємності батареї і стають більшими, але смартфони від цього не працюють довше. Середній термін роботи сучасного смартфона (з напрацюванням близько року) без підзарядки – 1 день. Після купівлі в магазині нової моделі – можна розраховувати і на 2 дні, в окремих випадках три. Знову ж таки якщо смартфоном користуватися, а не дивитися на нього.

Є всілякі китайські смартфони з підвищеною ємністю батареї, але як правило, це лише маркетинговий хід. Реальна ємність батареї значно нижча за заявлену.

Ось є у мене Xiaomi Redmi Note 9 Pro, після покупки в магазині, він легко витримував 1,2-2 дні інтенсивного навантаження (батарея 5000 mAh). Буквально через пару місяців використання цей термін став зменшуватися. І став дорівнювати одному дню. Такий термін він витримує і зараз, після двох років використання, але при простому навантаженні (телефонні дзвінки, перевірити пошту, на повідомлення відповісти). Якщо навантаження стає інтенсивним, то день він не відпрацює.

Зараз придбав Google Pixel 6. Ємність акумулятора у даного смартфона (4500 mAh). Наразі заряд він тримає 1,5 дня приблизно при інтенсивних навантаженнях. Та й за бездіяльності чи звичайної інтенсивності використання заряд стрімко тане, але я нічого не налаштовував і загалом працює смартфон у налаштуваннях “за замовчуванням”. Інтернет я не відключаю, режимами економії енергії не користуюся, на ніч “режим політ” не вмикаю тощо.

Вважаю, що через рік використання мій Google Pixel 6 працюватиме близько одного дня без підзарядки. Але не бачу нічого страшного в цьому, заряджається батарея зараз швидко, завдяки технології швидкої зарядки. Хоч і багато хто не довіряє і продовжує використовувати звичайний зарядний пристрій в надії зберегти батарею. Але за підсумком всі приходять до одного – заряд батареї тримає все менше і менше часу.

У мене на такий випадок своє бачення, через два-три роки використання – смартфон можна сміливо міняти. Смартфони дуже швидко застарівають, додатки “важчають” і немає ніякої необхідності намагатися зберегти всіма силами свій телефон. Скрізь обмежувати себе при використанні свого смартфона, заряджати годинами. Це не машина, за якою потрібно доглядати і берегти її, бо через два роки ти нову не будеш купувати.

І ніякого здорового глузду мені берегти акумуляторну батарею – немає. Використовую смартфон на повну, за призначенням і акумулятор не бережу. Головне щоб один день смартфон міг пропрацювати без підзарядки. І поки смартфон це може, він залишається у мене. Починаються проблеми – смартфон відправляється на Авіто. У заміні акумулятора не бачу жодного сенсу, бажаного ефекту це не дає.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ