Компанія Apple прагне розвивати свої девайси в галузі охорони здоров’я, щоб привернути до себе всіх, кому не байдуже на своє здоров’я. Про це розповів Тім Кук в інтерв’ю, опублікованому WIRED.
Що відомо
Поточний СЕО Apple, як і його попередник, не вважає, що перший – значить найкращий. Саме тому компанія так довго виношувала ідеї нейромережевого штучного інтелекту у своїх пристроях, не звертаючи уваги на досягнення конкурентів. За словами Кука, вперше машинне навчання з’явилося в продуктах Apple ще в 2017-му, і весь цей час вона “готувалася до революції ШІ”. Судячи з усього, ця галузь замінила собою Apple Car, що помер у зародковому стані.
Відмінною рисою нейромереж від Apple є акцент на приватності. Компанія постійно нагадує, що особисті дані користувачів нікуди не витікають, їх ніхто не може отримати або використовувати. Цікаво, що і сама Apple не бере грошей за використання AI; зі слів Тіма Кука, і не збирається. Він порівняв нейромережу компанії з “мультитачем”, який свого часу просунув iPhone серед інших сенсорних смартфонів.
А ще Кук категорично відкинув думку про те, що ШІ роблять людей дурнішими; він нагадав, що при створенні калькулятора побоювання були такими ж. На тезу інтерв’юера про те, що він розучився рахувати стовпчиком, Кук відповів, що він – ні. При цьому гендиректор Apple турбується про людей, які нескінченно залипають у стрічках соцмереж, і для них компанія розробляє функції на кшталт “Екранного часу”.
Кульмінацією бесіди стала думка Кука про внесок Apple у досягнення людства. Він упевнений, що найбільше компанія зробила в галузі охорони здоров’я; в ній же він бачить секрет успіху на перспективу. Саме тому в “яблучних” девайсах робиться чималий акцент на функції здоров’я: відстеження активності, вимір ЕКГ, визначення миготливої аритмії та апное уві сні, режим слухового апарату в AirPods.
Тім Кук хоче “змусити людей діагностувати себе постійно” і назвав це “демократизацією охорони здоров’я”. Насамкінець СЕО Apple відповів на побоювання з приводу поневолення людства штучним інтелектом. Він вважає, що до появи по-справжньому штучного інтелекту ще досить далеко; водночас компанія намагається не виходити за розумні межі під час розроблення нейромереж і сподівається, що інші чинять так само.