Хто цього не знає: мобільний телефон нагрівається, і ви боїтеся найгіршого. Ми розповімо вам, що може бути за цим і як діяти в разі серйозної небезпеки, щоб ваш смартфон не постраждав.
Ваш смартфон сповнений технічних компонентів, які схильні до нагрівання. Ось чому виробники зазвичай включають у свої пристрої заходи охолодження. Але іноді все ж трапляється, що ваш мобільний телефон нагрівається. Тоді перше, що потрібно зробити, це визначити причину.
Нагрівання часто виникає, коли ви граєте в складні мобільні ігри або транслюєте відео протягом тривалого періоду часу. Крім того, акумулятор любить нагріватися під час заряджання. Однак не завжди причина така очевидна. Перше, що вам слід зробити, це подивитися, чи може додаток нести відповідальність. Однією з ознак цього є високе енергоспоживання. І iOS, і Android за бажання покажуть вам його для окремих додатків.
Власники iPhone можуть знайти відповідний огляд у розділі “Налаштування | Акумулятор”. Йдіть цим шляхом, а потім перейдіть до розділу “Використання батареї для кожного додатка”. Користувачі Android потрапляють у пункт призначення через розділ “Налаштування | Заряд батареї | Витрата заряду батареї”. Але залежно від виробника точний спосіб може відрізнятися.
Лідерами за витратою заряду акумулятора мають бути додатки, які ви останнім часом також активно використовували. Якщо інші додатки знаходяться на самому верху, вам слід уважно вивчити їх. Ви можете бути відповідальні за те, що ваш мобільний телефон нагрівається. Видаліть додатки та перезавантажте смартфон. Якщо згодом проблему буде вирішено, значить, ви знайшли винних.
Коли додатки споживають більше енергії, ніж у середньому, їхні розробники, як правило, теж помічають це. Тому рано чи пізно виправлення має вирішити проблему – принаймні, якщо це серйозний додаток. Навіть застаріла версія iOS або Android може призвести до високого енергоспоживання і супутнього нагрівання. Тож регулярно стежте за доступними оновленнями та встановлюйте їх.
Не завжди програмне забезпечення є причиною перегріву мобільного телефону. Іноді вина лягає і на користувача. Наприклад, тримайте смартфон подалі від джерел тепла. Це може бути щось на кшталт радіаторів чи інших гарячих приладів. Але в спекотні дні сонце або гаряча приладова панель у машині також становлять небезпеку.
Не тільки потокове відео або мобільні ігри можуть викликати у вашого смартфона таке сильне навантаження, що він нагріється. Крім того, марні пошуки Wi-Fi іноді сильно виснажують смартфон і акумулятор. Небезпека виникає щоразу, коли ви виходите з Wi-Fi, а нового Wi-Fi ще немає в межах досяжності. Бо в результаті ваш пристрій постійно намагається встановити нове з’єднання. Тому краще вимкнути Wi-Fi, якщо найближча мережа працює ще довго, а ваш смартфон нагрівається.
Підбиття підсумків
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…