Нейромережа ChatGPT стала цього року неймовірно популярною, проте вона не єдина, існують аналоги, і вони багато в чому навіть перевершують її. Про деякі ми вже розповідали, а в цій статті зібрано ще більше подібних проєктів.
Microsoft Bing Chat
Працює на тій самій мовній моделі GPT-4, що й ChatGPT, що не дивно, адже обидва проєкти розробляє компанія OpenAI за підтримки Microsoft. Утім, між ними чимало фундаментальних відмінностей: у базі ChatGPT міститься відносно стара інформація (до 2022 року), а Bing Chat використовує пошуковий рушій для актуалізації даних і найчастіше перенаправляє користувачів на різні сайти для отримання свіжих і достовірних відомостей. Він вбудований у браузер Edge і бета-версію клавіатури SwiftKey для Android-пристроїв.
Google Bard
Ця нейромережа працює на основі мовної моделі LaMDA, яку створили фахівці компанії Google. Цей бот доступний обмеженому числу користувачів у США та деяких країнах. Його можливості майже такі самі, як у ChatGPT і Bing Chat, але результат менш якісний, хоча він непогано справляється з написанням і редагуванням текстів англійською мовою. Найімовірніше, Google інтегрує Bard у свою пошукову систему та інші продукти, але на цьому етапі він лише тестується і недоступний широким масам.
YouChat
Цей чат-бот вбудований у пошукову систему You.com і використовує модель GPT-3.5, тому має ті самі недоліки, що й ChatGPT, головний із яких – застаріла інформація станом на кінець 2021 року. Розробники спробували частково розв’язати цю проблему, і YouChat не тільки намагається відповідати на запитання, а й надає посилання на сайті, де наведено свіжіші відомості.
Perplexity
Це безлімітна і безкоштовна альтернатива ChatGPT, головний недолік якої – відсутність можливості запам’ятовувати контекст бесіди. Щоразу доводиться вводити запит заново з усіма нюансами, інакше нейромережа даватиме занадто розлогі відповіді. Осмислений діалог із цим чат-ботом вести не вдасться, і він розуміє тільки англійську мову.
GitHub Copilot
Цей чат-бот був розроблений власниками GitHub на допомогу програмістам. Він заснований на мовній моделі GPT-4, навчений на кількох мільйонах рядків коду і призначений для допомоги в написанні програм і скриптів. Нейромережа може сама писати потрібний код за описом необхідних можливостей, покращувати готовий код або дописувати невеликі функції, якщо програміст не може створити їх самостійно. Також передбачено аналіз чужого коду з написанням коментарів, за що відповідає той чи інший шматок. GitHub пропонує Copilot за плату – 10 доларів на місяць з приватних осіб і 19 доларів на місяць з організацій.
ColossalChat
Чат-бот, що працює на мовній моделі LLaMA і навіть не потребує створення облікового запису. Розробники також передбачили автономну роботу нейромережі: її можна встановити на свій комп’ютер, але в цьому випадку результати виходять не настільки вражаючими.
gpt4all
Це офлайновий нейромережевий бот із відкритим вихідним кодом. Він заснований на моделі LLaMA і призначений в основному для програмістів – допомагає їм писати код і відповідає на технічні питання. Інструкція зі встановлення та роботи доступна на GitHub. Завантажити проект із російською IP-адресою не вийде, на допомогу прийде VPN або magnet-лінк для торрента.
ProGPT
Нейромережевий хаб, що працює в Telegram. Він працює більш ніж із десятьма нейромережами і може генерувати понад сотню видів текстів тридцятьма мовами.
Напередодні швидкої масштабної презентації Samsung у мережі почало з'являтися все більше інформації про майбутні суперфлагмани.…
Іноді творці контенту на YouTube вдаються до сумнівних методів привернення уваги, коли кричущий заголовок або…
Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…
Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…
Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…
Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…