Статті

Чи потрібно закривати додатки на Android, які працюють у фоновому режимі

Share
Час читання: 2 хв.

Програми, що працюють у фоновому режимі, завантажують оперативну пам’ять пристрою, заважаючи нормальній роботі активних програм. Також такі фонові додатки споживають заряд батареї.

Для закриття додатків є кілька способів:

  1. Найлегший – це змахнути від низу до верху по екрану всі активні додатки. Така функція присутня на більшості смартфонів Android.
  2. Також можна, використовуючи це ж вікно, відключати програми вибірково. Для цього існує кнопка “Х” біля кожного відкритого додатка.
  3. Якщо ви не хочете витрачати свій час на закриття кожного додатка окремо, то спеціально для цього існує кнопка “Кошик”, що розташовується по центру внизу дисплея, яка закриває всі активні на даний момент програми.

Як повністю припинити роботу програми

Іноді закриття програми через просте змахування не відключає утиліту повністю, і вона також продовжує навантажувати пристрій. Щоб повністю припинити роботу, необхідно перейти в “Налаштування” телефону, далі зайти в “Додатки”, після вибрати потрібний додаток і натиснути кнопку “Примусово закрити” або ж “Зупинити”.

Чим корисна фонова робота додатків

Виробники Android від самого початку ввели функцію підтримки одразу декількох відкритих додатків, тому якщо ви залишаєте кілька програм на фоні, то під час наступного запуску вони відкриються навіть швидше. Однак, якщо передбачений ліміт запущених додатків буде перевищено, то непотрібні процеси автоматично закриються системою.

Які додатки на смартфоні краще залишити увімкненими, залежить від індивідуальних потреб і звичок кожного користувача. Ось кілька додатків, які зазвичай має сенс залишати увімкненими у фоновому режимі:

1. Месенджери. Якщо ви часто отримуєте повідомлення і спілкуєтеся з людьми через месенджери, то має сенс залишати додатки, такі як WhatsApp, Telegram та інші, увімкненими у фоновому режимі. Це дасть вам змогу своєчасно отримувати повідомлення про нові повідомлення.

2. Електронна пошта. Якщо ви використовуєте пошту для роботи або особистих цілей, то залишайте додаток для електронної пошти увімкненим у фоновому режимі, щоб отримувати сповіщення про нові листи.

3. Соціальні мережі. Якщо ви часто спілкуєтеся з друзями і стежите за новинами в соціальних мережах, то залишайте додатки увімкненими у фоновому режимі.

4. Музика. Якщо ви слухаєте музику на смартфоні, то залишайте застосунок для програвання музики увімкненим у фоновому режимі, щоб продовжувати слухати музику навіть під час закриття екрана.

5. Навігація. Якщо ви використовуєте навігаційні додатки, як-от Google Maps або Яндекс.Карти, то залишайте їх увімкненими у фоновому режимі, щоб отримувати сповіщення про нові напрямки і не заблукати.

Пам’ятайте, що якщо телефон починає гальмувати від пари відкритих застосунків, то, найімовірніше, час відвідати ремонтний центр або купити новий пристрій. Простий власник телефону не повинен сильно заглиблюватися в налаштування оптимізації, за це відповідає виробник.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: Android
  • Останні записи

    Neuralink продовжує прогресувати: імплант вживили третьому пацієнту

    Компанія Neuralink імплантувала свій чип уже третьому пацієнту. Про це повідомив американський підприємець Ілон Маск…

    11.01.2025

    Штучний інтелект може замінити до 50% працівників великих компаній

    Майже половина роботодавців планує скоротити штат співробітників у найближчі п'ять років завдяки автоматизації завдань за…

    10.01.2025

    Складено рейтинг трьох найкращих дешевих смартфонів 2025 року

    Наша редакція склала добірку з трьох найкращих смартфонів, вартість яких нижче 10 тис. гривень. Що…

    10.01.2025

    AirPods лякають власників дивними звуками, навіть коли не використовуються

    Власники AirPods Pro 2 зіткнулися з несподіваною особливістю роботи своїх навушників, яка може викликати подив…

    10.01.2025

    Найочікуваніші новинки Apple в 2025 році: 5 пристроїв, які здивують

    2025 рік тільки розпочався, але, за прогнозами інсайдерів, вже в найближчі місяці Apple представить нові…

    10.01.2025

    Шанувальники S Pen можуть бути розчаровані новим Galaxy S25 Ultra

    З виходом Galaxy S25 Ultra легендарна ручка S Pen може втратити частину своїх функцій. Це…

    10.01.2025