Статті

Чому камери з однаковою роздільною здатністю роблять різні фото

Share
Час читання: 2 хв.

Основна характеристика камери – кількість мегапікселів, і дуже часто саме ця характеристика вказана в описі пристрою. Але за фактом ми стикаємося з тим, що два гаджети з однаковою кількістю пікселів можуть робити знімки різної якості. Чому це відбувається? Читайте у нашій статті.

Від чого залежить якість знімків

Через те, що кількість пікселів фактично – основна характеристика, яка міститься на ціннику телефону, багато хто звикли помилково вважати, що саме від нього залежить якість фото. З одного боку, це правильно, але не зовсім. Насправді будь-яка сучасна камера має складніший пристрій. Це оптичний прилад, який складається з матриці та системи лінз.

Фотопікселями називається саме деталі матриці. Від кількості залежить кількість елементів, які збирають фотографію в єдиний малюнок. Іншими словами, якщо в камері 16 МП, то ваша фотографія складається з 16 маленьких зображень, а якщо 64 МП, то відповідно якість буде в 4 рази вищою.

Розмір пікселів

Ось вона, та сама проблема, чому якість зображення у двох однакових камер відрізняється. Це розмір пікселів – кожної окремої деталі матриці. Його можна дізнатися із докладних технічних характеристик пристрою. Найчастіше вони вказані у технічному паспорті пристрою.

Наприклад, Redmi Note 11 розмір пікселів становить 0,64 мікрон. А у HUAWEI Mate 50 Pro – 1 мікрофон. Відповідно, і якість знімка у другого телефону краща. Причому різницю видно неозброєним поглядом.

Як це працює? Дуже просто: чим більший розмір пікселя, тим більше фотонів (світлових частинок) на ньому розміщуються. Кожен фотон буде перетворено і відображено на зображенні, а значить, воно буде яскравішим і чіткішим.

Інші особливості

Але це ще не все. На якість фотографій впливають і такі фактори:

  1. Діафрагма або апертура – ​​розмір отвору камери. Від його діаметра залежить те, скільки світла може потрапити на матрицю.
  2. Стабілізація. Вигляд стабілізації визначає, чи буде ваш знімок розмитим. Найнеефективніший вид – цифрова стабілізація, краще вибирати камери з оптичною чи гібридною.
  3. ПЗ. Підсумкове зображення перед збереженням у галереї проходять через спеціальне програмне забезпечення. У ньому передбачено алгоритми автоматичної обробки.

Дізнатися, яке програмне забезпечення встановлено на камері вашого пристрою, з технічної документації не вийде. Зорієнтуватися дозволить лише перевірка камери насправді або відгуки інших власників пристрою.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    В мережу потрапили якісні рендери Google Pixel 9a

    Основні моделі смартфонів лінійки Google Pixel 9 вже представлені, наступною моделлю стане бюджетний Pixel 9a.…

    30.09.2024

    Тест швидкості зарядки iPhone 16 Pro Max: що міф, а що правда

    У світі технологій часто трапляється так, що очікування не відповідають реальності. Це вкотре підтвердилося з…

    30.09.2024

    Користувачі PlayStation 5 скаржаться на рекламу в інтерфейсі консолі

    Нещодавнє оновлення для PlayStation 5, випущене у вересні, додало персоналізований простір Welcome Hub з новими…

    30.09.2024

    Ціна на флагманські смартфони може зрости через дорогі процесори

    У жовтні Qualcomm і MediaTek представлять свої нові флагманські процесори для смартфонів - Snapdragon 8…

    30.09.2024

    Epic Games продовжує боротьбу з Google через магазин додатків

    Epic Games продовжує боротьбу з Google у рамках судового розгляду, звинувачуючи корпорацію у порушенні антимонопольного…

    30.09.2024

    У США почав працювати новий сервіс Starlink

    SpaceX приступила до тестування в США свого сервісу Starlink Direct To Cell (DTC), який дозволяє…

    30.09.2024