Чому камери з однаковою роздільною здатністю роблять різні фото

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Основна характеристика камери – кількість мегапікселів, і дуже часто саме ця характеристика вказана в описі пристрою. Але за фактом ми стикаємося з тим, що два гаджети з однаковою кількістю пікселів можуть робити знімки різної якості. Чому це відбувається? Читайте у нашій статті.

Від чого залежить якість знімків

Через те, що кількість пікселів фактично – основна характеристика, яка міститься на ціннику телефону, багато хто звикли помилково вважати, що саме від нього залежить якість фото. З одного боку, це правильно, але не зовсім. Насправді будь-яка сучасна камера має складніший пристрій. Це оптичний прилад, який складається з матриці та системи лінз.

Реклама

Фотопікселями називається саме деталі матриці. Від кількості залежить кількість елементів, які збирають фотографію в єдиний малюнок. Іншими словами, якщо в камері 16 МП, то ваша фотографія складається з 16 маленьких зображень, а якщо 64 МП, то відповідно якість буде в 4 рази вищою.

Розмір пікселів

Ось вона, та сама проблема, чому якість зображення у двох однакових камер відрізняється. Це розмір пікселів – кожної окремої деталі матриці. Його можна дізнатися із докладних технічних характеристик пристрою. Найчастіше вони вказані у технічному паспорті пристрою.

Наприклад, Redmi Note 11 розмір пікселів становить 0,64 мікрон. А у HUAWEI Mate 50 Pro – 1 мікрофон. Відповідно, і якість знімка у другого телефону краща. Причому різницю видно неозброєним поглядом.

Як це працює? Дуже просто: чим більший розмір пікселя, тим більше фотонів (світлових частинок) на ньому розміщуються. Кожен фотон буде перетворено і відображено на зображенні, а значить, воно буде яскравішим і чіткішим.

Інші особливості

Але це ще не все. На якість фотографій впливають і такі фактори:

  1. Діафрагма або апертура – ​​розмір отвору камери. Від його діаметра залежить те, скільки світла може потрапити на матрицю.
  2. Стабілізація. Вигляд стабілізації визначає, чи буде ваш знімок розмитим. Найнеефективніший вид – цифрова стабілізація, краще вибирати камери з оптичною чи гібридною.
  3. ПЗ. Підсумкове зображення перед збереженням у галереї проходять через спеціальне програмне забезпечення. У ньому передбачено алгоритми автоматичної обробки.

Дізнатися, яке програмне забезпечення встановлено на камері вашого пристрою, з технічної документації не вийде. Зорієнтуватися дозволить лише перевірка камери насправді або відгуки інших власників пристрою.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ