Правильний догляд за новими навушниками часто може вплинути на те, як довго вони забезпечуватимуть якісний звук або навіть на те, як довго працюватиме їхня батарея. Експерт з технологій дає рекомендації, як продовжити термін служби навушників, самостійно піклуючись про свій пристрій.
Сучасні бездротові навушники стають все меншими і меншими в розмірах, і може створюватися помилкове враження, що батарея невеликого розміру може взагалі не прослужити довго. «Звичайно, варто слідувати заводським даним щодо довговічності батареї пристрою, які заявляє виробник, і стежити за тим, щоб навушники з коротким часом автономної роботи, і особливо їх упаковка не була б пошкоджена ще до придбання», — каже експерт з технологій та керівник з навчання Huawei Катерина Мішина.
«Водночас варто також уважно стежити за своїми смарт-пристроями та правильно їх обслуговувати, щоб акумулятор довше тримав заряд і навушники приносили слухачеві відмінні звукові враження не лише одразу після покупки, а й протягом більш тривалого періоду», – наголошує Мишина. дає кілька порад на цю тему.
1. Використовуйте навушники за призначенням
За словами Мішиної, один із найпростіших способів продовжити життя бездротовим навушникам — це покласти їх у зарядний чохол, коли навушники не використовуються активно. «Досить часто гарнітуру забувають у вусі, навіть коли вона фактично не використовується. Однак це не означає, що навушники більше не працюють – Bluetooth-з’єднання та функція шумоподавлення, як правило, залишаються включеними, що призводить до марної витрати заряду акумулятора навушників», – пояснює Мішина. Наприклад, за її словами, така ситуація може виникнути, коли користувач навушників закінчив розмову по телефону або дослухав підкаст, але навушники настільки зручні, що їх просто забувають у вухах.
«Також не варто залишати навушники, наприклад, які просто лежать на столі, якщо вони в даний момент не використовуються. Коли вони витягнуті із зарядного чохла, то в них може потрапити більше бруду або хтось може випадково впустити навушники зі столу», — пояснює Мішина, яка рекомендує завжди тримати бездротові навушники в зарядному чохлі, коли вони не використовуються активно.
2. Уникайте спеки та інтенсивного сонця протягом тривалого періоду часу
Цього спекотного літа потрібно бути обережними, щоб не забувати навушники під палючим сонцем. “Як і багато інших технічних пристроїв, навушники та їх батареї значно швидше зношуються під прямим сонячним промінням і в спеку”, – зазначає Мішина і радить бути обережними при екстремальних температурах і в зимовий період. «У наших широтах треба враховувати, що, якщо навушники разом із чохлом залишати у кишені верхнього одягу та в холодну погоду, то і це може зайво навантажити їхній акумулятор та знизити термін його служби», — пояснює експерт.
3. Не знаходитесь надто далеко від підключеного пристрою
Щоб продовжити термін служби батареї, за словами керівника навчання Huawei, також варто подбати про те, щоб комплект навушників знаходився якомога ближче до підключеного до них пристрою. «Чим далі ви знаходитесь від пристрою, до якого зараз підключені навушники, тим більше енергії вони споживають для забезпечення стабільного з’єднання», – описує Мішина.
4. Заряджайте при необхідності та за допомогою правильного зарядного пристрою.
На надійність та час автономної роботи акумулятора бездротових навушників, за словами Мішина, також впливає те, як використовується зарядний пристрій. “Наприклад, зарядний пристрій, призначений для іншого смарт-пристрою або дешевша альтернатива оригінальному зарядному пристрою, або швидкий зарядний пристрій невідомого походження можуть значно скоротити термін служби акумулятора, а іноді навіть пошкодити навушники”, – наголошує Катерина Мішина.
«З точки зору надійності навушників найкраще використовувати для їхнього заряджання тільки оригінальний зарядний пристрій, що йде в комплекті. Також варто пам’ятати про те, що термін служби батареї навушників також знижується, якщо їх заряджати щоразу після нетривалого використання або залишати на зарядці занадто довго – наприклад, безперервно всю ніч», – додає Мішина.
Експерт з технологій радить заряджати гарнітуру лише тоді, коли її батарея не зовсім розряджена, а ось-ось розрядиться. За її словами, також варто заряджати бездротові навушники до повного заряджання акумулятора. “Перед покупкою навушників обов’язково варто прочитати посібник користувача конкретного пристрою і, по можливості, заряджати його відповідно до рекомендацій”, – пояснює Мішина і наводить як приклад новітні навушники Huawei FreeBuds Pro 2, які можна заряджати за необхідності навіть за допомогою телефону або планшета.
5. Підтримуйте чистоту
Оскільки бездротові навушники постійно стикаються зі шкірою, а місця їх підключення до контактів відкриті, варто час від часу чистити як навушники, так і зарядний чохол. “Хоча багато нових моделей бездротових навушників вологостійкі, їх не варто чистити великою кількістю води, а краще використовувати для цього сухі серветки”, – радить Мішина.
“Як і у випадку з іншими електронними пристроями, бездротову гарнітуру варто зберігати в сухому місці, щоб уникнути можливих пошкоджень через надмірну вологість, що може знизити термін служби пристроїв”, – підкреслює експерт з технологій.