Статті

Чи сповільнюють месенджери ваш смартфон

Share
Час читання: 2 хв.

Ми живемо у такий час, коли без месенджера вже не можна. Рідко користуємося SMS’ками та дзвінками — через месенджер це безкоштовно та якісніше. Багато хто встановлює на свій смартфон класичне «тріо» месенджерів – WhatsApp, Viber, Telegram.

Поговоримо про те, чи сповільнює використання месенджерів ваш смартфон.

У своїй роботі програма користується ресурсами смартфона по максимуму:

1️⃣ В оперативну пам’ять записує все те, що ви бачите на екрані. Наприклад, ви відкрили якийсь чат. Він буде зчитаний із постійної пам’яті та записаний до оперативної у міру завантаження історії. Текстові дані вантажаться швидко, а ось велика кількість медіафайлів витрачають оперативну пам’ять пристрою.

На витрату ОЗП також впливає і кількість чатів та повідомлень від них. Чим більше даних, тим смартфону складніше їх обробляти це цифрова аксіома.

2️⃣ Процесор також бере участь у роботі месенджера. З текстовими даними він не сильно навантажений, проте, якщо у вас надходить багато повідомлень і дуже багато чатів, процесору стає складніше обробляти потоки інформації. Перегляд відео, гіфок, картинок уповільнюватиме чіп пристрою. Тут все так само, як і в звичайному ПК — за своєю архітектурою смартфон і комп’ютер практично ідентичні.

3️⃣ Месенджери за замовчуванням споживають багато постійної пам’яті. Варто розуміти, що всі медіафайли дефолту зберігаються на накопичувач пристрою. У будь-якому месенджері автоматичне збереження можна відключити в налаштуваннях, і медіаконтент завантажуватиметься за запитом (потрібно буде натиснути на об’єкт для завантаження).

Будь-яка програма використовує кеш – тимчасові файли, які зберігаються в постійній пам’яті. Чим більше за обсягом цей кеш, тим більш складно з ним працювати. Тут все дуже просто – чим об’ємніші дані, тим більше часу смартфон витрачатиме на роботу з ними.

4️⃣ Також будь-який месенджер використовує підключення до інтернету. Текстові дані практично не навантажують мережу, а коли користувач починає завантажувати відео або будь-які інші файли, то навантаження на мережу зростає.

З’єднання може підвисати через велику кількість чатів. Якщо кілька днів не відкривати свої підписки в Telegram, то завантаження може відбуватися кілька хвилин навіть на топовому смартфоні. Але скажу, що і на бюджетному девайсі навіть WhatsApp може повільно працювати — все залежить від двох факторів:

  1. Кількості чатів, повідомлень, емодзі та стікерів;
  2. Число одночасно запущених програм.

Чим більше програм ви запускаєте, тим повільніше працює смартфон. Також потрібно завжди стежити за вільним місцем – бажано залишати його не менше ніж 10% від загального обсягу пам’яті.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: поради
  • Останні записи

    Сем Альтман анонсує o3: що відомо про новий проект

    Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…

    20.12.2024

    Співпраця Apple і NVIDIA: що стоїть за новою угодою

    Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…

    20.12.2024

    Google Chrome отримав AI-захист від шахраїв: покрокова інструкція з увімкнення

    Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…

    20.12.2024

    Топ-5 найкращих навушників до 10 тисяч гривень

    Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…

    20.12.2024

    Samsung може зробити 12 ГБ оперативної пам’яті стандартом для всіх Galaxy S25

    Чутки про нові моделі Samsung Galaxy S25 вже викликають велику зацікавленість серед шанувальників бренду. У…

    20.12.2024

    Штучний інтелект стане причиною дефіциту електроенергії в США вже в наступному році

    Згідно з останнім звітом, опублікованим North American Electric Reliability Corporation (NERC), північноамериканські електромережі можуть зіткнутися…

    20.12.2024