Моноблок – формат «комп’ютер усередині монітора». Здавалося б дуже зручно. Не потрібна гора проводів та додаткове місце під системний блок.
Тільки от судячи з кількості моделей, що продаються, попит на цей товар невеликий. У чому причина?
Більшість моноблоків використовують “ноутбучне” залізо. Тобто вся начинка йде від ноутбука. А це означає, що простір для модернізації обмежений, адже багато материнських плат від лептопів не підтримують апгрейт. Процесор і пам’ять можуть бути припаяні до плати. Поміняти можна лише накопичувач, і то навряд чи корпусі моноблока знайдеться місце під другий диск.
Моноблок – це монітор та комп’ютер. Бажаєте дуже хороший монітор? Разом з ним ви отримаєте і топове залізо. Але викласти потрібно відразу велику суму, адже не буває моноблоків із гарним дисплеєм та слабкими комплектуючими.
Якщо використовується залізо від ноутбуків, моноблок навряд чи зможе змагатися з ПК, у якого ті ж дані. Це викликано апаратними особливостями портативних комп’ютерів. Також навряд чи CPU моноблоку ви зможете суттєво розігнати – адже вбудована система охолодження не призначена для подібних процедур.
Буде вище, ніж у комп’ютера та ноутбука. Звичайний ПК можна збирати протягом великого терміну — головне придбати материнську плату на виріст і хороший блок живлення. Моноблок потрібно купувати досить потужний, щоб гарантовано вистачило на кілька років безпроблемної роботи. Чому моноблок дорожчий за ноутбук? Тому що розмір екрана у нього, як правило, більший, ніж у лептопа. За умови, що ми порівнюємо приблизно ідентичне залізо.
Навряд чи простий користувач викладатиме суму в 100 з лишком тисяч гривень за ігровий моноблок. Та й те, залізо не зможе конкурувати із системним блоком. Моноблок підходить невибагливому користувачеві, який має невеликий простір для комп’ютера та бажає працювати на екрані більше, ніж дисплей лептопа. За бажання, звичайно, і ноутбук можна підключити до зовнішнього монітора, але це вже не те.
Якщо ви плануєте придбання моноблока, то краще вибирайте пристрій на сучасному процесорі Intel Core i3 або AMD Ryzen 3 та не менше 8 гігабайт оперативної пам’яті. Наявність дискретного відеоадаптера опціонально. Якщо хочете щось пограти на малих налаштуваннях графіки, то можна разом з ним. Слід також врахувати головну фішку моноблока сенсорний дисплей. Можливо вам буде з ним зручніше.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…