Статті

Небезпечний чи ні: вчений розповів, чи загрожує роутер вашому здоров’ю

Share
Час читання: 2 хв.

Сучасні багатоквартирні та заміські будинки, бізнес-центри, університети, підприємства та інші громадські місця так чи інакше передбачають доступ до бездротової мережі Wi-Fi за допомогою роутера, що підтримує стандарти 4G (LTE) та 5G. Незважаючи на очевидну зручність використання роутера, щодо його впливу на здоров’я людини точаться численні дискусії.

За його словами, існує низка досліджень — причому часто досить суперечливих.

Так, Всесвітня організація охорони здоров’я погодилася з висновками Міжнародного комітету із захисту від неіонізуючої радіації про те, що завдати людині шкоди електромагнітним випромінюванням в діапазоні від 100 кГц до 300 ГГц, у тому числі Wi-Fi роутерами, малоймовірно при однозначному дотриманні норм гранично випромінюваної потужності встановлених для кожного з радіочастотних піддіапазонів.

“Проте радіобіологічна специфіка сприйняття електромагнітних випромінювань для кожної людини має фактично індивідуальний характер, що викликає практичну дилему про безпеку Wi-Fi випромінювання”, – пояснює експерт.

Тому при встановленні та використанні Wi-Fi роутера, у тому числі Wi-Fi модему на ноутбуці або смартфоні, фахівець рекомендує дотримуватися кількох правил:

  • вибирайте пристрій, який відповідає площі приміщення: не слід встановлювати багатоканальну Mesh-систему в малі приміщення (площею менше 50 кв.м.);
  • не розміщуйте роутер у місцях відпочинку та тривалого перебування (приймання їжі, сну, роботи тощо);
  • рекомендується встановлювати пристрій у нежитловому приміщенні. Під час домашнього використання заведіть правило відключати на ніч обладнання.
  • “Загалом по можливості використовуйте підключення до виділеної лінії по кручений парі або оптоволокну, що не тільки знизить ризик опромінення, а й покращить якість та безпеку передачі сигналу”, – говорить експерт.

Експерт також зазначає, що з числа передових технологій бездротового доступу до мережі Інтернет, що виключають вплив “електромагнітного смогу” на здоров’я людини, вже зараз стали знаходити застосування інфраоптичних систем на базі Li-Fi модулів, що використовують передачу даних зі швидкістю до 20 Гбіт/с видимому чи інфрачервоному діапазонах.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024