Флагманська серія iPhone 14, що побачила світ у вересні минулого року, отримала кілька інноваційних фішок. Крім того, компанія Apple відмовилася від слота для фізичної SIM-картки. Якщо ви зараз розглядаєте покупку однієї з моделей iPhone 14, то, напевно, хочете знати, що означає відсутність фізичного слота для SIM-карти особисто для вас. Зараз ми про це розповімо.
Що сталося з фізичною SIM-карткою в iPhone 14?
Apple шокувала багатьох, оголосивши на вересневій презентації про відмову від фізичного слота для SIM-карти, адже ми звикли міняти SIM-карту щоразу, коли хочемо змінити стільникового оператора або номер телефону. Але в Apple вважають, що час зміни «сімок» пройшли принаймні в «яблучній» екосистемі. Але велика ймовірність, що в найближчому майбутньому приклад Apple підуть і виробники Android-смартфонів.
Замість фізичного слота для SIM-карти у моделей iPhone 14 встановлено кілька модулів eSIM, що дозволить вам одночасно підключатися до двох стільникових мереж шляхом реєстрації інтегрованої у смартфон eSIM у вашого стільникового оператора.
Почати відмову від фізичних SIM-карт на користь eSIM було вирішено з домашнього американського ринку. Тільки в американських моделях iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro і iPhone 14 Pro Max немає слота для SIM-карти, тоді як усі моделі, що продаються в інших країнах, як і раніше, оснащуються слотом для однієї фізичної SIM-карти і двома інтегрованими eSIM. А китайські версії iPhone, як і раніше, мають фізичний слот для двох SIM-карток, оскільки уряд Піднебесної, схоже, не є великим шанувальником технології eSIM.
Що таке eSIM?
eSIM — це вбудований модуль ідентифікації абонента або, простіше кажучи, вбудована SIM-картка, яку не можна вийняти з пристрою. Це означає, що реєстрація абонента здійснюється «по повітрю» прямо у телефоні, без фізичної взаємодії та зміни SIM-карток.
Переваги eSIM
Технологія eSIM має кілька незаперечних переваг. По-перше, використання eSIM – це екологічно, адже звичайні фізичні SIM-картки створюють багато сміття. Ці пластикові картки потрібно час від часу змінювати, у тому числі при зміні стільникового оператора. Крім того, вам потрібно міняти SIM-карту щоразу, як оператори впроваджують нову технологію, наприклад, при переході на 5G. По-друге, eSIM – це зручно.
Все, що потрібно для активації eSIM – це підключення до Інтернету. Це означає, що на відміну від фізичної SIM-карти, вам не потрібно буде відвідувати салон мобільного зв’язку та звертатися за допомогою до представників мобільного оператора. По-третє, eSIM надають користувачам певний рівень свободи. Ви в будь-який момент можете змінити стільникового оператора просто кількома натисканнями та активувати номер онлайн. Ви можете протестувати кілька мереж, щоб оцінити, наскільки хороше покриття та якість обслуговування у того чи іншого оператора у вашому регіоні. І, по-четверте, eSIM – це безпечніше. За рахунок того, що модуль eSIM інтегрований у смартфон, ніхто не може фізично видалити або замінити eSIM, що особливо актуально у разі втрати або крадіжки смартфона.
Недоліки eSIM
Як і будь-яка інша технологія, eSIM не позбавлена недоліків. Найголовніший недолік полягає в тому, що поки що далеко не всі стільникові оператори підтримують технологію eSIM, але, на щастя, це лише питання часу. Другий недолік eSIM випливає з його вбудованої природи, через що вам доведеться трохи частіше вдаватися до допомоги свого стільникового оператора, ніж у випадку з фізичною SIM-карткою. Допустимо, ви розбили ваш смартфон. У випадку, якщо ви використовуєте фізичну SIM-картку, вам достатньо просто витягти її зі зламаного пристрою та вставити в новий. А ось у випадку з eSIM буде складніше і потрібно буде отримати підтримку мобільного оператора. Крім того, деякі користувачі виступають проти eSIM, побоюючись за свою безпеку та конфіденційність. Як відомо, найкращий спосіб перешкодити будь-кому відстежувати місцезнаходження вашого мобільного пристрою — витягти SIM-картку та вимкнути всі служби. З технологією eSIM це зробити не вийде. Так, ви можете деактивувати свій віртуальний номер, але ми ж знаємо, що це зовсім не те саме.
Як вплине відсутність фізичної SIM-картки на вас?
Як ми вже говорили на початку, поки фізичного слота для SIM-карти позбавлені лише американські версії iPhone 14, і більшість стільникових операторів у цій країні підтримують цю технологію. Це означає, що більшість американців не помітять різниці у повсякденному використанні. Єдина реальна проблема, яку ми бачимо, – це незручність, яку технологія eSIM може принести мандрівникам. У багатьох країнах стільникові оператори практично не підтримують eSIM, тому при подорожах за кордон можуть виникнути проблеми, адже в їхньому iPhone не можна встановити фізичну SIM-карту.
Варто зазначити, що і в Україні зараз пропонуються два варіанти iPhone 14 – американські модифікації з eSIM та глобальні версії з eSIM та слотом для фізичної SIM-картки. Причому версії з eSIM коштують дешевше.