Статті

Гігабітний інтернет. Для чого потрібен та кому

Share
Час читання: 2 хв.

Швидкість – це те, чим намагався похвалитись кожен провайдер. Якщо раніше швидкість в 100 Мбіт/с вважалась дуже великою, то зараз такого показника може вистачити не на всі задачі. Тому провайдери вирішили змінити ситуацію і вже надавати людям швидкість від 200 до 1000 Мбіт/с, тобто до 1 Гбіт. Розповідаємо далі, в яких випадках дійсно потрібен такий інтернет, а коли це буде пустою витратою коштів.

Велика родина. Це перший випадок, коли треба швидкісний інтернет. Швидкість ділиться на всі пристрої, які підключені. Уявіть, коли їх декілька і кожен намагається подивитись контент в високій якості. Якщо буде не швидкий інтернет, то ніхто цього зробити не зможе.

Розумний будинок. Така система повинна використовувати Wi-Fi, а щоб передавати точно дані в реальному часі, варто забезпечити високу швидкість. Наприклад, для того щоб відео з камер транслювалось на смартфон в гарній якості.

Робота. Якщо ви працюєте з відео або ведете стріми, переглядаєте різні матчі і т.д., в такому випадку треба, щоб був швидкий інтернет. Хоча б тому, що великі файли можуть загружатись цілу вічність, а зі швидкістю 1 Гбіт/с це все можна зробити за декілька хвилин. Якщо ви знаєте, що маєте справу із тяжкими програмами, або великим за обсягом контентом, підключайте швидкий інтернет.

Любителі онлайн кіно. Зараз доступна якість на телевізорах 4К, а як буде 8К то вже всі будуть потребувати швидшого інтернету. В іншому випадку просто не можливо буде подивитись контент в найвищій якості. Ну і не варто забувати, що самі сайти та сторінки в інтернеті з кожним роком все більше потребують швидкості для завантаження. Раніше про такі показники, як 1 Гбіт/с навіть мова не йшла, а зовсім скоро це стане необхідністю в кожному домі.

Варто розуміти, що швидкість з кожним роком буде все більшою і більшою, провайдери постійно розвиваються і винаходять нові технології. Навіть взяти до прикладу стандарти Wi-Fi. Wi-Fi 6 може розганятись до 11 Гбіт/с при ідеальних умовах, а наступна його 7 версія буде вже мати швидкість до 30 Гбіт/с, яка очікується в 2024 році. Тому скоро швидкість 1 Гбіт/с не буде чимось дивним.

Тому на питання чи варто підключати такий швидкий інтернет немає однозначної відповіді. Кому потрібно, той підключає. Хто поки обходиться повільнішим – не підключає. Все залежить тільки від потреб і більш нічого.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Новий AirTag буде оснащений чіпом від iPhone 15

    Компанія Apple готується випустити нові пошукові трекери AirTag, оскільки актуальна модель за 3,5 роки свого…

    17.11.2024

    Samsung знову насміхається з власників смартфонів Apple

    У цьому світі можна нескінченно дивитися на три речі... І всі вони пов'язані з Apple.…

    17.11.2024

    Google запускає приховані електронні адреси для захисту від реклами та спаму

    Користувачі Gmail незабаром отримають можливість створювати тимчасові адреси електронної пошти, що значно спростить захист їхньої…

    17.11.2024

    Компанія Apple повертається до ідеї випуску власного телевізора

    Колись, десь між 2009 і 2011 роками, ходили чутки, що Apple ось-ось випустить свій телевізор.…

    17.11.2024

    Чому смартфони Samsung програють у мобільних іграх смартфонам Apple

    Смартфони Samsung Galaxy завжди викликали у мене захоплення своїми шикарними дисплеями та якісними камерами. Але…

    17.11.2024

    Samsung готує смартфон із 10-дюймовим екраном і тристулковим дизайном

    Компанія Samsung активно працює над створенням інноваційного смартфона з трьома складними секціями, вихід якого очікується…

    17.11.2024