Для реалізації більшості можливостей смартфона потрібний доступ до інтернету. А від якості з’єднання залежить те, наскільки комфортним виявиться ваш досвід взаємодії з пристроєм. Логічно припустити, що чим вища швидкість інтернету, тим краще. Але є два нюанси. По-перше, не кожен має можливість скористатися максимально швидким підключенням до мережі. По-друге, для різних сценаріїв використання своїх рекомендацій. У цьому матеріалі розберемося, яка має бути швидкість інтернету у вашого смартфона у браузері, іграх та під час перегляду відео.
Почнемо з вступної інформації, нехай комусь вона здасться надто очевидною. При роботі інтернету важливо те, з якою швидкістю завантажуються та передаються дані. Як правило, їх розмір виражається в байтах – мінімальній одиниці виміру інформації, згідно з ГОСТ 8.417-2002. Оскільки в даний час ми обробляємо великі обсяги даних, використовуються додаткові приставки, відомі за іншими одиницями вимірювань: кіло, мега, гіга і таке інше.
Логічно припустити, що швидкість інтернету виражається кількістю кілобайт, мегабайт чи гігабайт, переданих за секунду. Але це зовсім так. Швидкість інтернету прийнято вимірювати в кілобітах, мегабітах та гігабітах за секунду. А один біт менше байта у 8 разів. Тобто для завантаження 10-мегабайтного файлу при швидкості 10 Мбіт/с потрібна не одна секунда, а одразу 8. Враховуйте цей момент, вибираючи тариф для інтернету.
Крім того, існує швидкість завантаження, так і швидкість віддачі. У першому випадку йдеться про кількість даних, які отримують смартфон, а в другому — віддані. Віддача відіграє важливу роль при надсиланні файлів, а також у процесі стримінгу, відеодзвінків та голосового спілкування через інтернет-канал. Тому на неї також варто звернути увагу.
Перш ніж відповісти на головне питання сьогоднішнього тексту, давайте визначимо, що впливає на швидкість інтернету .
Тому, якщо ви використовуєте старий роутер у комбінації з дешевим смартфоном, не варто розраховувати на високу швидкість інтернету. Але навіть із гарним обладнанням та просунутим тарифом вона буде невелика, коли в одному місці до мережі підключено багато пристроїв.
Розповідаючи про те, яка має бути швидкість інтернету на телефоні , я маю на увазі, що до мережі підключена лише одна людина. А далі – рахуйте самі. Отже, розглянемо основні сценарії використання смартфона та виділимо рекомендовану швидкість для кожного з них:
У більшості випадків я навмисно ставлю привід «від», оскільки, наприклад, необхідна швидкість інтернету для браузера відрізняється залежно від того, наскільки навантаженою з точки зору контенту є та чи інша сторінка. Також є сенс докладніше поговорити про необхідні показники в іграх та під час перегляду потокового відео.
Щоб відповісти на запитання, яка потрібна швидкість інтернету для відео , спочатку потрібно зрозуміти, як ви збираєтеся дивитися ролик або фільм. Для цього необхідно знати бітрейт файлу, але інформації про нього ви не знайдете на жодному стрімінговому сервісі. Тому зручніше визначити необхідну швидкість в залежності від роздільної здатності картинки:
Такий суттєвий розкид показників рекомендованої швидкості викликаний допоміжними характеристиками відео: частота кадрів та підтримка HDR (Dolby Vision). У роздільній здатності 360p і 480p ефект HDR недоступний, тому різниця між мінімальною і максимальною швидкістю виражена менш явно.
Швидкість інтернету для геймерів також відіграє визначальну роль. А рекомендований показник залежить від роздільної здатності екрану вашого смартфона, графічної складової гри та здатності пристрою тягнути високі налаштування. Тому швидкість інтернету для онлайн-ігор варіюється в діапазоні від 1 до 10 Мбіт/с.
Крім швидкості в онлайн-проектах, важливе значення має ще одна характеристика — пінг або затримка при відправленні даних. Оптимальний показник – менше 40 мс. Якщо він буде вищим, то суперники отримають перевагу над вами.
Зрозуміло, що в цьому тексті не можна обійти питання вимірювання швидкості інтернету на телефоні . Щоб зрозуміти, наскільки якісним є з’єднання, встановіть програму Speedtest by Ookla . Запустіть його та натисніть кнопку «Почати».
Нові моделі iPhone 16 Pro і Pro Max оснащені титановими рамками, що робить їх легшими…
Офіційна прем'єра нового фітнес-браслета Xiaomi Smart Band 9 Pro відбулася наприкінці жовтня разом зі смартфонами…
Телефонні шахраї стають набагато досвідченішими, використовуючи дедалі витонченіші методи для виманювання грошових коштів у довірливих…
Samsung представить "слім" версію у своїй майбутній серії Galaxy S25, щоб конкурувати з ультратонким iPhone…
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…