Статті

Названо 3 мінуса розумного годинника, який може відштовхнути користувача

Share
Час читання: 2 хв.

Розумний годинник — гаджет, який часом зустрічається навіть у людей похилого віку. А для зайнятої людини цей девайс є невід’ємним помічником у справах. Але в будь-якого пристрою можна знайти мінуси – поговоримо про них у цій статті. Виділив три суттєві мінуси наручного пристрою.

Годинник потрібно часто заряджати

Звичайний кварцовий годинник живить мініатюрна батарейка, ємності якої вистачає на рік і більше. У сучасному механічному годиннику є функція підзаводу від руху руки. А розумний годинник потрібно заряджати, як мінімум, раз на тиждень. Адже всередині знаходиться справжній, але мініатюрний комп’ютер, модуль зв’язку та екран – все це споживає колосальну кількість енергії.

Сучасні акумулятори хоч і просунулися, але ще не настільки, коли годинник можна заряджати раз на рік. За дуже активного використання (GPS, мобільна мережа) такий наручний девайс може не пропрацювати і дня.

Також на час роботи від одного заряду впливає температура. Взимку годинник потрібно заряджати набагато частіше, якщо ви проводите багато часу на вулиці. Благо цю проблему вирішить PowerBank і функції швидкої зарядки – за короткий час девайс можна наситити енергією від портативної батареї.

Медичні функції не точні

Залежно від моделі такий девайс може вважати пульс, частоту дихання, тиск, вимірювати щось типу ЕКГ і багато іншого. За подібні виміри, як правило, відповідає світлодіод та фотодатчик, який аналізує пульсацію крові. Але дані вимірювання не відносяться до медичних, а створені лише для ознайомлення. Про це чорне по білому буде написано в інструкції. Тобто самі виробники заявляють, що довіряти на 100% таких даних не варто.

Багато хто пам’ятає гучний ролик, коли блогер вирішив виміряти пульс у палиці ковбаси, і виявилося, що ковбаса жива! На захист такого гаджета можу сказати, що пульс вимірює годинник у людини досить точно, а ось тиск і ЕКГ – результати часто дуже різні.

Потрібен смартфон

Для зручного використання смарт-годинника потрібен смартфон, з яким годинник буде з’єднаний через Bluetooth. У смартфоні має бути програма, яка малює графіки, показуючи активність та інші параметри. За допомогою програми гаджет зручно налаштовувати.

Чому це мінус? Це ще один додатковий додаток у вашому смартфоні, на який ви хоч-не-хоч втрачатимете свій час, якщо хочете повноцінно користуватися наручним гаджетом.

Часто буває, що годинник зі смартфоном втрачає зв’язок, до того ж помітити це часом складно. Користувач може втратити повідомлення, до яких звик на екрані годинника про дзвінки або SMS.

Але якщо дивитися з іншого боку, то розумний годинник є чудовим помічником у різних справах. Не потрібно діставати смартфон, щоб переглянути час, погоду, сповіщення. А деякі гаджети містять модуль зв’язку та підтримують навіть спілкування з аудіо-відеозв’язку та текстом через месенджери. Моделів зараз дуже багато – на будь-який смак. Практика показує, що одного разу звикнувши до такого гаджета, користувач вже навряд чи розлучиться з годинником.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Що робити, якщо не отримали обіцяні гроші від держави

    З 1 грудня в Україні стартувала нова програма державної підтримки, яка передбачає виплату 1000 гривень.…

    22.12.2024

    Apple випускає екстрене оновлення iOS 18.2.1 для iPhone

    Портал MacRumors повідомляє, що Apple проводить внутрішнє тестування iOS 18.2.1. Про це свідчать логи відвідування…

    22.12.2024

    Розумні годинники можуть завдати шкоди: нове дослідження

    Носіння розумного годинника може нести потенційну шкоду для здоров’я, як свідчить нове дослідження. Вчені виявили,…

    22.12.2024

    Кінець оновлень для старих iPhone: коли це станеться

    Оскільки Apple все ще поширює оновлення на базі iOS 18 і робитиме це ще кілька…

    22.12.2024

    Неочевидні причини уповільнення інтернету: що слід перевірити

    Багато хто з нас хоча б раз стикався з труднощами при підключенні до Інтернету, коли…

    22.12.2024

    Rockstar готує сюрприз: трейлер GTA VI можуть випустити 27 грудня

    У соціальних мережах знову з'явилися припущення про швидкий реліз нового трейлера Grand Theft Auto VI.…

    22.12.2024