Головний мінус практично будь-якого смартфона на Android – через рік після покупки пристрій починає працювати відчутно повільніше. Чому практично будь-кого? Більшість девайсів, що продаються на Android, це бюджетні апарати, а у топового пристрою ті ж проблеми починаються трохи пізніше – «запас міцності» трохи вище.
Що відбувається? Чому радянська праска досі працює так, як потрібно, а Android-смартфон згодом гальмує?
На те є кілька причин – пройдемося з кожної.
Кожне нове оновлення операційної системи Android це новий програмний код і, можливо, новий функціонал. Розробники постійно щось додають та виправляють. Більшість оновлень пов’язана з безпекою пристрою і зовні результат не видно користувачеві. Але це не означає, що нічого не сталося – всі процеси йдуть усередині. Якщо міркувати логічно, кожне нове оновлення операційної системи уповільнюватиме будь-який гаджет.
Пристрої на Android дуже багато і розробники фізично не можуть протестувати апдейти на кожному гаджеті – трапляються і програмні накладки, коли один смартфон працює спритно, а інший повільно.
Можна не оновлювати ОС, але тоді є ризик, що смартфон може бути вразливим для зловмисників. Простими словами — девайс на морально застарілій операційній системі зламати простіше, ніж на останній оновленій.
Тут ситуація така сама, як і з операційною системою — додатки з кожним оновленням стають «важчими» як за обсягом, так і за споживаними ресурсами. Ви купили смартфон рік тому, а за цей час улюблена програма отримала 10 апдейтів. Процесор вже стає важче проводити обчислювальні розрахунки і пристрій починає гальмувати.
Чи не можна оновлювати програми? Можна, але до певного часу. Настане момент, і програма не запуститься, а запропонує отримати нові апдейти. У розробників будь-якого софту є негласне правило – користувачі по максимуму повинні використовувати лише останні версії додатків. Підлаштовуватися під слабкий смартфон ніхто не буде – такий технічний прогрес, який не можна зупинити.
На жаль, технічний прогрес ставить у патове становище користувача і підштовхує його до купівлі нового, найпотужнішого пристрою.
Вищезазначені два пункти ведуть до того, що процесору стає складніше справлятися з навантаженням. Також оновлення ведуть до того, що відбувається нестача оперативної пам’яті. Саме ці пункти є основною причиною того, що старий пристрій починає гальмувати приблизно через рік після покупки.
Що робити? Від прогресу не втекти. Програмний та апаратний ринок влаштований так, що змушує користувача приблизно раз на рік-два міняти девайс. Топові апарати без відчутних проблем працюють і 3 роки, але й коштують великі гроші.
Тут все набагато краще. Apple не має бюджетних смартфонів — все залізо в нових айфонах буде топовим. Також айфони більш оптимізовані програмно – щорічно виходять всього кілька гаджетів, під них набагато простіше розробляти операційну систему та додатки.
Чутки про розробку Half-Life 3, відомої під кодовою назвою Half-Life X, знову заповнили інтернет. Тайлер…
Компанія Microsoft оголосила про початок тестування Edge Game Assist - нового внутрішньоігрового оверлея на базі…
Уся справа в ультратонких розмірах смартфона, повідомляє корейський портал The Elec. Що ще відомо Йдеться…
ШІ широко розглядається як переломний момент у пошуку інформації, і дехто стверджує, що він може…
Антон Войченко, представник галузі ШІ, у своїй нещодавній статті для HackerNoon стверджує, що штучний інтелект…
Телеграм давно став одним із основних месенджерів в Україні, та й не тільки. Він потихеньку…
View Comments
В андроїді є приховані папки, в які під час користування набивається різний непотріб.І зміст цих папок практично неможливо видалити.Але вихід є-це зберегти все потрібне на сторонньому пристрої і заново перевстановити всю систему.Це гарантовано пришвидшить ваш девайс майже до первісного стану.
В мене піксель 6 про, нічого не гальмує. А айфон не достатньо гнучкий, і колись була історія про те, що із виходом нового айфону, на програмному рівні спеціально приповільнювали флагмани, щоб новий айфон виглядав ще швидше.