При покупці зарядного пристрою для смартфона користувачі розраховують на його довговічність, але рідко звертають увагу на характеристики. Дамо кілька порад, як правильно вибрати відповідне та якісне ЗП для телефону.
Блок живлення зарядного пристрою має свої характеристики, від яких залежить правильний і найбільш ефективний процес зарядки. Експерти не дарма радять по можливості набувати оригінальних ЗУ для конкретної моделі телефону — такі пристрої мають максимальну сумісність зі смартфоном, тому будь-які проблеми із зарядкою можуть виникнути лише через заводський шлюб або фізичні пошкодження.
Можливість придбати оригінальну зарядку є не завжди, тому купувати доводиться ЗП інших виробників. Головне – спиратися на параметри, вказані на блоці живлення оригінального ЗП. Якщо воно відсутнє чи спочатку не йшло в комплекті, дізнатися про них можна з технічних характеристик на сайті виробника смартфона. Головними з них вважаються:
Якщо зарядний пристрій підтримує швидке заряджання, на блоці живлення у рядку «Output/вихід» будуть вказані дві пари даних V і А: одна для звичайної зарядки і друга для швидкої.
Очевидно, що при виборі зарядного пристрою потрібен відповідний роз’єм. Майже всі сучасні телефони мають роз’єм Type-C, що дозволяє вставляти зарядку будь-якою стороною. Однак деякі бюджетні моделі все ще використовують MicroUSB, тому перед покупкою необхідно перевірити в характеристиках телефону, який потрібний роз’єм.
Якщо смартфон і оригінальне ЗУ підтримують швидке заряджання, то і новий зарядний пристрій варто вибирати з тими ж характеристиками. Якщо ж неоригінальне ЗУ йде без швидкої зарядки, то нічого страшного не станеться – смартфон просто заряджатиметься повільно.
У разі, коли наявність швидкої зарядки має головну роль, важливо звернути увагу до її стандарт. Різні виробники розробляють власні стандарти (Quick Charge, Super Charge, Dash Charge, Super mCharge тощо), які можуть бути несумісними один з одним. Тому при виборі ЗУ важливо, щоб він підтримував той самий стандарт, що і смартфон. В іншому випадку швидка зарядка може бути повільнішою або зовсім не працювати. Про стандарт зарядки, що підтримується, можна також дізнатися з технічних характеристик смартфона.
Не останнє значення має вартість ЗП. Занадто дешеві пристрої (до 200 гривень) можуть видавати менше значення сили струму, ніж зазначено в їх характеристиках, через що швидкість заряджання буде нижчою. Крім того, варто звертати увагу і на продавців, які пропонують оригінальні зарядні пристрої за надмірно заниженими цінами. У цьому випадку великий ризик нарватися на підробку, яка не тільки сповільнить заряджання, а й може спричинити несправність акумулятора.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…