Для кожного користувача однією з головних характеристик смартфона є ємність акумулятора . Вона дає зразкове уявлення про те, як довго пристрій зможе працювати від одного заряду. Чим більша ємність, тим вище потенціал телефону з точки зору автономності. Тому кожному власнику мобільного пристрою потрібно знати, яка ємність акумулятора його смартфона, в чому вона вимірюється і як перевіряється. Сьогодні ми розберемо всі способи, що дозволяють перевірити ємність батареї , а також зробимо кілька уточнень, про які часто забувають користувачі, які бажають, щоб їхній телефон працював якомога довше.
Місткість акумулятора – це кількість енергії, яку здатна накопичити батарея в процесі повного заряду від 0 до 100%. У випадку зі смартфонами та іншими мобільними пристроями дана величина вимірюється в мАг (міліампер-година). 1 Ач = 1 000 мАч, що означає, що акумулятор такої ємності здатний видавати силу струму 1 А протягом однієї години.
Місткість батареї телефону буває номінальною та фактичною. Говорячи простою мовою, перше значення – ємність, вказана в характеристиках пристрою, а друга – виміряна в рамках тестування. Величини різняться просто через те, що згодом акумулятори смартфонів втрачають свою ємність. Відбувається це під впливом різних чинників, найбільш важливими серед яких є умови експлуатації гаджета і формат зарядки. Літій-іонні та літій-полімерні АКБ , що використовуються в мобільних пристроях, бояться високих температур, а також не люблять, коли їх повністю розряджають та заряджають до 100%.
Але, як би дбайливо ви ставилися до акумулятора, після кожного циклу зарядки він втрачатиме свою ємність. В усьому винні хімічні реакції, що протікають усередині АКБ. Через них будь-яка батарея трохи набухає і стискається, що створює невеликі тріщини всередині. Як результат – акумулятор здатний прийняти менше енергії, ніж раніше.
Щоб мати уявлення про те, як довго здатний працювати смартфон від одного заряду, потрібно знати не тільки яка ємність акумулятора у нього номінальна, але і яка фактична. Все це допоможе оцінити знос батареї і вчасно вжити заходів щодо необхідності заміни АКБ.
Перша величина є постійною, і вона не змінюється згодом, оскільки це – ємність нового акумулятора, непотріпаного життям. Номінальну ємність батареї можна дізнатися просто вивчивши характеристики смартфона на офіційному сайті виробника. Відкрийте відповідний розділ та ознайомтеся з представленою тут інформацією.
Так ви перевірите номінальну ємність батареї нового смартфона . Але, якщо ви купуєте пристрій, чия якість викликає сумніви, і є підозри, що його акумулятор могли замінити, краще перевірити характеристики за допомогою спеціальних програм. Наприклад, AIDA64 . Запустіть програму, перейдіть до розділу «Батарея» та уточніть число, представлене навпроти пункту «Ємність».
У будь-якому разі ця характеристика є номінальною. І скільки б разів ви не запускали додаток, вона буде однією і тією ж, хоча фактична ємність змінюється після кожної зарядки.
Реальна ємність батареї — набагато більш показова характеристика, що показує, на що здатний акумулятор після деякого часу використання смартфона. У її визначенні теж допомагають спеціальні додатки на кшталт AccuBattery , проте дізнатися про фактичну ємність вдасться не відразу. Для цього доведеться виконати деякі дії:
Для отримання більш-менш достовірної інформації рекомендується перевіряти інформацію в AccuBattery після кількох днів використання смартфона. Якщо ви є власником пристрою Xiaomi, ви можете отримати звіт про стан батареї без допомоги спеціальних програм.
На кінець 2022 року стандартною ємністю акумулятора телефону є значення 5000 мАг. Саме такою батареєю оснащується більшість пристроїв, представлених на ринку. При цьому смартфон з АКБ на 5 000 мАг може працювати менше, ніж модель з акумулятором на 4 500 мАг, тому що на швидкість розряду впливає не лише ємність, а й допоміжні фактори.
Якщо ви хочете отримати довгограючий смартфон , вибирайте пристрої з батареєю від 4500 до 5000 мАг, оснащені AMOLED-екраном і процесором середньої потужності, який не піддається перегріву. Зрештою, пам’ятайте, що будь-який акумулятор має обмежений термін служби. Після 500-800 циклів зарядки (від 0 до 100%) реальна ємність становить 80% від номінальної.
Intel ненароком посприяла успіху М-чіпів Apple, - розповів колишній співробітник останньої Майк Мортон. За його…
На Reddit про проблему заявили власники Google Pixel 7, 8 і 9. Смартфон періодично скидає…
Останнім часом активно обговорюють нову технологію, що покращує якість зображення на смартфонах — наднизьке антивідблискове…
За повідомленнями зарубіжних ЗМІ, Apple готується до випуску нового смарт-трекера AirTag 2 у середині 2025…
Юридична битва між Google і Міністерством юстиції США досягла переломного моменту після того, як суд…
Ключовим технічним нововведенням стане поява телеоб'єктивів. Якщо Phone (3a) отримає стандартний телеоб'єктив, то старша модель…