Ще до того, як Apple представила iPhone 14 Pro в новому дизайні, все просто божеволіли, захоплюючись його новизною і свіжістю. Адже мало того, що дизайнери компанії відмовилися від набридлого козирка на користь дуже стильної овальної виїмки під назвою Dynamic Island, так ще й розробили спеціально під неї унікальні сценарії використання. Чого тільки варті повідомлення, що дуже акуратно вилітають з острівця, а не випадають зверху, як це було раніше. Але навіть таку дрібницю Apple вигадала не сама.
Почнемо по порядку. Та сама виїмка у формі капсули, якою Apple замінила знамениту чубчик в екрані своїх флагманських смартфонів і навіть придумала їй окрему назву, спочатку дебютувала в апаратах Samsung. Першим пристроєм із подібного роду технологічним отвором в екрані був Galaxy S10+ . Правда, корейці злякалися своєї винахідливості і розмістили виїмку з правого краю, щоб вона не сильно впадала у вічі, тоді як Apple не посоромилася і розташувала її прямо посередині.
Хтось, ймовірно, скаже, що Dynamic Island від Apple в принципі технологічніший і складніший, бо містить не лише камеру, а й сенсори розпізнавання облич. Справді містить. Але Galaxy S10 5G , який свого часу був найпросунутішим смартфоном Samsung, теж мав відповідний датчик. Багато хто навіть не підозрював, що корейський флагман оснащувався ToF-сенсором , який теж відповідав за сканування обличчя. Працював він, звичайно, не так добре, як TrueDepth у iPhone, але сам факт того, що подібна технологія вже застосовувалася, незаперечний.
Ідея, щоб з верхньої частини дисплея вистрілювали повідомлення, теж належить не Apple, а Samsung. Незважаючи на те, що смартфони Galaxy використовують або краплеподібну, або острівну виїмку круглої форми, всі пуші на пристроях корейського бренду відображаються так само, як на нових iPhone 14 Pro і 14 Pro Max. Правда, на Самсунгах пуші з’являються з нізвідки, а на Айфонах – з виїмки, в результаті чого у виконанні Apple повідомлення посередині екрана виглядають більш виправдано через наявність вирізу. Але важливо це нічого не змінює.
Важливо розуміти, що втілення повідомлень від Samsung та Apple абсолютно однаково з погляду техніки. Виглядає це так: коли на пристрій приходить оповіщення, по середині екрана (у верхній її частині) з’являється спочатку невеликий овал з логотипом програми, а потім він розповзається вшир і на ньому матеріалізується вміст пуша. Якщо ви скажете мені, що Apple придумала це сама, то нахабно збрешете. Тому що у смартфонах Samsung така методика була реалізована ще кілька років тому. Не здивуюся, якщо сама ідея дизайну iPhone 14 Pro народилася саме під впливом гармати в One UI.
Віджети екрану блокування туди ж. Ні, їх вигадала не Samsung, а, здається, Google, яка впровадила їх ще в Android 4.1 Jelly Bean. Щоправда, досить швидко розробники пошукового гіганта відмовилися розвивати цей напрямок, а ось Samsung, навпаки, вирішила поекспериментувати. Так у прошивці One UI з’явилися віджети на локскрині. Можливо, вони були не такі барвисті, як в iOS, але точно не менш практичні.
Єдине, в чому можна звинуватити Samsung, – це небажання відкривати API віджетів екрану блокування для сторонніх розробників як це зробила Apple. У цьому випадку і самих віджетів було б набагато більше, і їхні можливості були б значно ширшими. Все-таки творці програм краще знають, за які нитки потрібно тягнути, щоб користувачі хотіли звертатися до тих чи інших функцій. У цьому сенсі, звичайно, Apple пішла дещо далі. Можливо, з лінощів. Щоб не займатись їх розвитком самостійно. Але так чи інакше сама ідея належить не їй.
Зрозумійте мене правильно: я не намагаюся принизити Apple чи її досягнення, хай навіть підглянуті на стороні. Швидше, навпаки, сам факт того, що компанії вдається доопрацьовувати невдало реалізовані концепти за іншими, тільки грає їй на руку. Адже велосипед із квадратними колесами точно не поїде. А в Купертіно хоч і взяли за основу чужу ідею, зрештою змогли розвинути її у правильному напрямку, зробивши так, щоб людям подобалося те, що їм пропонують.
Просто для мене, як для фаната Apple з багаторічним стажем, що пам’ятає революційні напрацювання компанії часів Стіва Джобса, все це виглядає як напівзахід. Складається повне відчуття, що у Купертіно майже залишилося революціонерів. Їхнє місце зайняли прихильники еволюційної теорії, які воліють не робити різких рухів і замість того, щоб дивувати людей і викликати в них захоплення, дотримуються раціональнішого, нехай і нуднішого підходу. А це, на жаль, майже не викликає бажання купувати новинки Apple.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…