Щоразу, коли справа доходить до покупки нового смартфона, очі розбігаються від великої кількості моделей на ринку гаджетів. Як вибрати серед них той самий? І чи обов’язково купувати дорогий смартфон, щоб він був справді крутим? Давайте розберемося, які характеристики впливають на ціну та крутість.
Раніше такою матрицею могли похвалитися тільки флагмани, але згодом цей тип дисплея почали ставити і більш доступні моделі. Хоча і вони коштуватимуть трохи дорожче за схожі за характеристиками смартфони з іншою матрицею. Це з тим, що собівартість AMOLED-экранов досить висока, вони мають низку істотних переваг:
Ті, кому важлива барвиста картинка в гаджетах, зазвичай вибирають AMOLED. На таких дисплеях грати в ігри та дивитися фільми – одне задоволення. Соковиті кольори і висока контрастність разом з високою роздільною здатністю радують око, роблячи процес залипання в смартфон ще приємнішим.
Деякі користувачі вважають, що передача кольорів у цих екранів надто контрастна і нереалістична. Таким до душі матриця IPS з природнішими кольорами. Смартфони з IPS-екранами відрізняються точним кольором і широким кутом огляду. А ще такі дисплеї доступніші за ціною і практично не мерехтять, що добре для зору.
Але чого у AMOLED-матриці не відібрати, так це натурального чорного кольору. На відміну від інших типів матриці, AMOLED чорний колір не підсвічується, діоди просто відключаються. До речі, це сприяє і меншим витратам акумулятора.
Крутий смартфон – це той, у якому всі програми відкриваються швидко, навіть якщо одночасно працює 5 штук, і при цьому нічого не гальмує. За продуктивність відповідають процесор та обсяг оперативної пам’яті (ОЗП). Якщо в гаджеті стоїть спритний процесор і ОЗУ на 6-8 ГБ (а то й більше), то вартість у нього буде вищою, ніж у більш слабких моделей. Адже великий обсяг оперативної пам’яті дозволяє відкривати важкі додатки (навіть кілька одночасно) швидко і без підвисання.
У просунутих смартфонах стоять високопродуктивні процесори Snapdragon 600 або 800 серії Qualcomm або лінійки Dimensity від компанії MediaTek. Ще один параметр швидкодії гаджета – техпроцес чіпсету. Якщо цей показник від 5 до 7 нм, це топ. Отже, перед вами справді потужний смартфон.
Часи, коли 16 ГБ пам’яті вистачало на все і сповна, давно минули. Зараз для нормального життя потрібно мінімум 64 ГБ, щоб туди помістилися всі необхідні програми, фото, відео та інше. А щоб нічим не жертвувати, краще взяти смартфон зі 128 чи навіть 256 ГБ. Але всі ми знаємо, що чим більше пам’яті, тим дорожчий апарат.
Деякі економні люди беруть смартфон з меншим об’ємом внутрішнього сховища і додатково набувають карти пам’яті. Це зручно – можна зберігати файли на SD-карті, залишивши пам’ять гаджета під програмою. Але є нюанс.
Не кожен смартфон має повноцінний слот. І власникам двох сім-карток доводиться робити вибір: вставити в лоток другу сімку або картку пам’яті? Щоб така ситуація не поставила вас у глухий кут, беріть смартфони з гібридним слотом, але великим обсягом внутрішньої пам’яті, або ж шукайте моделі з роздільними лотками.
Гаджетами ми користуємося настільки активно, що якби не ці два пункти, смартфони перетворилися б на «провідні телефони». Власники пристроїв з об’ємом акумулятора менше 4000 мА·год змушені проводити у розетки багато часу або всюди носити пауербанк. Якщо ви не хочете для себе подібної долі, вибирайте гаджети з батареєю на 4000-5000 мА год.
Як повідомляє інтернет-видання Gizmochina, інсайдер під псевдонімом Ice Universe заявив, що Samsung оснащуватиме всі моделі…
Нові моделі iPhone 16 Pro і Pro Max оснащені титановими рамками, що робить їх легшими…
Офіційна прем'єра нового фітнес-браслета Xiaomi Smart Band 9 Pro відбулася наприкінці жовтня разом зі смартфонами…
Телефонні шахраї стають набагато досвідченішими, використовуючи дедалі витонченіші методи для виманювання грошових коштів у довірливих…
Samsung представить "слім" версію у своїй майбутній серії Galaxy S25, щоб конкурувати з ультратонким iPhone…
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…