Статті

Чому на флешці не можна зберігати файли

Share
Час читання: 2 хв.

Серед моїх знайомих є багато хто зберігає на флешки всі свої файли. Використовують USB-накопичувач як джерело резервного копіювання. Але це дуже неправильно.

Причина проста: USB флешка просто не призначена для цього. За 15 років у мене вийшло з ладу близько 30 флешок, причому активно я їх ніколи не використовував. Річ у тім, що файли на флешці зберігаються як електричного заряду всередині осередків чіпа.

Чи є заряд? Є логічна одиниця, немає заряду – логічний 0. Чим простіше чіп (а в недорогих флешках конструкція не особливо вірна), тим ризик того, що втрата даних зростає.

Іноді бували ситуації, коли флешка лежала собі, скажімо рік у столі. Підключаєш – а даних на ній немає. Стерлися! Добре, якщо накопичувач можна відформатувати і використовувати далі, але буває, що пам’ять виходить з ладу від банальної статичної електрики. Коли з’явилися такі накопичувачі для пошкодження файлів досить було з тиждень покататися в метро або електричці – і файлів немає.

Будь-яка флеш-пам’ять має обмежену кількість циклів перезапису. Після того, як ресурс буде вичерпаний, пам’ять починає «глючити», також є ризик втрати даних.

Зараз звичайно flash пам’ять удосконалилася, але довіряти їй на флешці точно не варто. USB накопичувач створений не для зберігання даних, а для перенесення від пристрою А до пристрою Б. Не забуваємо, що сьогодні багато підключено до інтернету, а флешка потрібна лише для швидкого перенесення великих файлів.

Де зберігати файли?

На класичному зовнішньому диску HDD. Коштує такий пристрій недорого (від 500 гривень), а його використання нічим не складніше за флешку. Підключили до USB записали або рахували потрібні дані та відключили. Дані на такому накопичувачі зберігаються на металевому диску та записуються шляхом намагнічування. Класичний HDD спокійно прослужить 30 років за правильної експлуатації.

А що із SSD?

Є такий накопичувач, який називають “твердотільний” або SSD. У ньому дані зберігаються точно так, як і на флешці. Тільки ось чіпи пам’яті в SSD набагато більше та якісніше, ніж на флешці. Також і контролери порівнювати не можна – USB флешка використовує дуже примітивний контролер, а сучасний SSD дуже просунутий.

Висновок

Ідеальний накопичувач для зберігання даних на тривалий термін – звичайний HDD диск. Також дана інформація про USB flash стосується різних карт пам’яті — не варто довірятися навіть карті пам’яті в смартфоні. Вийти з ладу такий невеликий накопичувач може будь-коли, а ймовірність відновлення даних дуже низька на відміну від HDD або SSD.

Користуєтеся флешками? Напишіть у коментарі.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

View Comments

  • Тричі була флешка у пральній машині. Всі файли на місці!

  • Флешка? Що це таке? Більшість даних зберігаю у "хмарі", тим паче зараз доступні різноманітні тарифи й сервіси.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: поради
  • Останні записи

    Шахраї в Telegram використовують нову схему обману

    У Telegram поширюється нова шахрайська схема: користувачам надсилають повідомлення з питанням про фотографію і, під…

    16.11.2024

    Xiaomi 15 Pro показав кращі результати за iPhone 16 Pro Max у тестах батареї

    За результатами тестування, проведеного Tech Droider, Xiaomi 15 Pro може по праву претендувати на найкращу…

    16.11.2024

    Samsung запатентувала смартфон з вібруючим дисплеєм

    У Samsung щодо ідей все добре. Компанія запатентувала ідею смартфона з екраном, що вібрує в…

    16.11.2024

    Samsung готує бета-версію One UI 7

    Samsung продовжує розвивати свою операційну систему, і анонс бета-версії One UI 7 привернув увагу багатьох…

    16.11.2024

    YouTube заполонили піратські фільми у високій якості

    На YouTube з'явилося безліч каналів, що пропонують безкоштовні голлівудські фільми в хорошій якості, включно з…

    16.11.2024

    Casio представила розумне кільце у стилі класичного G-SHOCK 5000 з вбудованим екраном

    Новинка, позначена каталожним номером CRW-001-1JR, надійде в продаж у Японії в грудні поточного року за…

    16.11.2024