Статті

Названо 5 найкращих браузерів для комп’ютера

Share
Час читання: 3 хв.

1. Google Chrome – найуніверсальніший

Платформи: Windows, MacOS, Linux, Android, iOS.

  • Плюси: найкраще працює з сервісами Google, має величезну бібліотеку розширень, відрізняється чудовою синхронізацією між пристроями.
  • Мінуси: займає дуже багато пам’яті, не особливо трепетно ​​дотримується вашої конфіденційності, має мізерні налаштування інтерфейсу.

Chrome – вибір майже 67% Browser Market Share користувачів інтернету. Браузер, як і належить, ідеально сумісний з усіма сервісами та веб-додатками Google, наприклад з Google Диском і Google Документами.

Інтерфейс Chrome ідеально чистий та простий. У ньому немає нічого зайвого: всі додаткові функції реалізовані у вигляді розширень, які роблять будь-що.

Але врахуйте, що це один із найбільш ненажерливих браузерів у плані оперативної пам’яті. А ще немає можливості налаштувати його під себе: користувач може хіба що змінити тему та перемішати значки розширень на панелі зверху.

Крім того, Chrome справно зливає в Google відомості про те, які сайти ви відвідуєте і що шукаєте, щоб напихати вас таргетованої рекламою.

На щастя, є кілька альтернатив цьому браузеру, наприклад, Chromium з відкритим вихідним кодом. Стане в нагоді, якщо хочете використовувати переваги Chrome, але не турбуватися з приводу телеметрії Google.

2. Mozilla Firefox – найбільш настроюваний і вільний

  • Платформи: Windows, MacOS, Linux, Android, iOS.
  • Плюси: швидкість роботи, велика кількість розширень, інтерфейс, відкритий вихідний код, приватність.
  • Мінуси: не дуже зручно реалізовано механізм оновлень.

У Firefox набагато більше можливостей налаштування, ніж у браузері від Google. Ви можете вільно додавати, видаляти та переміщувати будь-які елементи на панелі інструментів або в меню.

Firefox має велику бібліотеку розширень. Причому деякі з них не мають аналогів у Chrome. На жаль, не завжди старі аддони сумісні із новими версіями браузера.

Firefox споживає системні ресурси, зокрема оперативну пам’ять, скромніші, ніж Chrome.

Firefox суворо дотримується приватності та конфіденційності. Тут є вбудований захист від відстеження, крім того, браузер має відкритий вихідний код.

З мінусів – не дуже продуманий процес оновлень. Поки браузер встановлює нову версію, в інтернеті не посидиш: доводиться дивитися на віконце з індикатором, що повзуть, і чекати. На швидких пристроях з SSD це забирає всього секунду, але на старих машинах дратує.

3. Vivaldi – найфункціональніший

  • Платформи: Windows, MacOS, Linux, Android.
  • Плюси: безліч налаштувань, робота з розширеннями Chrome.
  • Мінуси: кількість кнопок і функцій може збентежити недосвідчених користувачів.

Vivaldi можна назвати браузером з найбільшою кількістю функцій. Тут і нотатки в бічному меню, і жести мишею для керування браузером, і перегляд вмісту вкладок, і групування цих вкладок в стопки.

У Vivaldi є інструмент для створення скріншотів з додаванням позначок. Браузером можна керувати за допомогою клавіатури, причому поєднання клавіш легко перепризначити.

Окремо варто згадати можливість додавати свої власні сайти до бокової панелі Vivaldi. А ще браузер дозволяє розміщувати панель із вкладками будь-де: нагорі, внизу або збоку.

Недоліків небагато. У браузера поки що немає свого магазину розширень. А ще відсутній вбудований поштовий клієнт, який поки що обіцяють зробити.

4. Microsoft Edge – для тих, хто цінує мінімальне споживання ресурсів

  • Платформи: Windows, MacOS, Android, iOS.
  • Плюси: рукописне введення, скромна витрата заряду батареї, вбудоване читання вголос.
  • Мінуси: занадто мало розширень

Edge теж працює на відкритому движку Chromium. Він досить швидкий і, як стверджує Microsoft, більш економно витрачає заряд, ніж інші браузери. У ньому є вбудований режим читання, що очищає сторінки від зайвого. Edge дозволяє зберігати посилання на потім і його можна використовувати як інструмент для перегляду електронних книг.

У браузері є інструменти захисту конфіденційності в Мережі, а також вбудований рукописний введення нотаток прямо поверх веб-сторінок та меню «Поділитися». Через нього можна кидати оточуючим посилання з комп’ютера через Bluetooth і Wi-Fi.

Цікавим рішенням є функція «Колекції», що дозволяє зберігати в окремі добірки веб-сторінки, зображення, виділений текст та інший контент із просторів інтернету.

У Edge обмаль власних розширень, але за великим рахунком це не перешкода, оскільки можна без проблем встановити будь-які плагіни від Google Chrome.

5. Safari – для користувачів Mac

  • Платформи: MacOS, iOS.
  • Плюси: гарний зовнішній вигляд, зручний режим читання, мале споживання ресурсів, ідеальна інтеграція в екосистему Apple.
  • Мінуси: не призначений для техніки не від Apple, обмаль налаштувань, ще менше розширень.

Найкращий браузер для «яблучних» пристроїв – це Safari. Він швидкий, зручний, ідеально інтегрований в macOS і просто красивий, як і належить додатку від Apple.

Safari розроблений спеціально, щоб економити заряд батареї MacBook: на цих пристроях він набагато енергоефективніший, ніж будь-який інший браузер. Закладки, паролі та інші дані Safari синхронізуються з вашими iPhone та iPad.

У Safari є режим «Малюнок у зображенні» для перегляду відео в маленькому окремому віконці. Усі кнопки та елементи на панелі інструментів можна перетягувати мишею в режимі налаштування, коли ви заходите.

Однак, якщо у вас MacBook і смартфон на Android, Safari не вдасться синхронізувати закладки між ними — встановлюйте інші браузери.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло

Останні записи

Забуті функції смартфонів, які ми більше не використовуємо

Так, змін було чимало. Батареї Пам'ятаєте, як ми самі змінювали акумулятори в телефонах? Ще років…

29.03.2025

Найкращі смартфони березня: рейтинг від експертів

Редакція порталу iTechua.com склала добірку найкращих смартфонів, представлених у березні 2025 року. У рейтингу зібрані…

29.03.2025

Революція у VR: представлено новий пристрій який передає відчуття дотику

Дослідники з Північно-Західного університету (США) представили інноваційний пристрій, який виводить тактильні відчуття у віртуальній реальності…

29.03.2025

Тонкі смартфони: чому їх дизайн часто не має сенсу

Поява кремній-вуглецевих акумуляторів сприяла відродженню тренду на тонкі смартфони, і чутки про нові моделі, такі…

29.03.2025

Apple Watch Ultra 3 отримає корпус із новим матеріалом

Apple активно працює над новою моделлю Apple Watch, яка може отримати цільноскляний корпус, здатний реагувати…

29.03.2025

Опубліковані перші рендери Samsung Galaxy Z Flip7 FE

У мережі з'явилися перші рендери Samsung Galaxy Z Flip7 FE. Зовнішні відмінності від торішнього Galaxy…

29.03.2025