Статті

Як самостійно налаштувати домашній роутер для швидкого та стабільного інтернету

Share
Час читання: 2 хв.

Багато хто думає, що налаштування роутера – складний процес, для якого необхідно викликати майстра. Насправді все куди простіше і привести роутер у робочий стан можна без особливих турбот. Єдине, що для цього потрібно дочитати статтю до кінця. 

Як налаштувати роутер 

Перше, що потрібно зробити, – підключити Ethernet-провід вашого провайдера в нульовий роз’єм роутера. Він так і підписаний, тому знайти його не важко. На деяких моделях роутерів він відрізняється від інших портів кольором. 

Вам знадобиться ще один Ethernet-провід. Один його кінець потрібно встромити в будь-який з вільних роз’ємів на роутері, а другий – в Ethernet-порт на комп’ютері або ноутбуку. Це обов’язково, інакше налаштувати роутер не вдасться. 

Після того, як роутер почав отримувати інтернет та підключений до комп’ютера, залишилося його налаштувати. Потрібно відкрити веб-інтерфейс. І тому відкриваємо браузер і вводимо 192.168.1.1 чи 192.168.0.1. Це універсальні адреси всіх роутерів. Також адресу можна перевірити на роутері. Часто виробник наклеює на дно пристрою наклейку, де вказано адресу домашньої сторінки. 

Перейшовши на сторінку веб-інтерфейсу, ви побачите вікно авторизації. Сюди потрібно ввести логін та пароль. Знову перевіряємо наклейку на роутері або вводимо admin в обидва поля. 

На деяких сучасних моделях все налаштування відбудеться автоматично, після чого можна користуватися роутером. Перевірити це можна, спробувавши відкрити на комп’ютері будь-яку сторінку. Якщо вона вантажиться, значить інтернет є. 

Інакше шукаємо розділ під назвою “Інтернет” чи чимось схожим. Тут нам потрібно буде ввести логін і пароль від інтернету. Знайти їх можна у договорі, який ви укладали із провайдером. 

Потім залишається налаштувати мережу Wi-Fi. Якщо це не потрібно, можете далі не читати і користуватися інтернетом. Шукаємо у веб-інтерфейсі розділ з назвою Wi-Fi та вибираємо потрібні налаштування. Можна вказати ім’я мережі, пароль, діапазон та інші установки. 

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024

    Apple набирає обертів у галузі ШІ, поки конкуренти зволікають у розвитку

    Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…

    14.11.2024

    В Україні зросла кількість злочинів за участю популярних додатків

    За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…

    14.11.2024

    Стало відомо, коли представлять смартфони Samsung Galaxy S25

    Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…

    14.11.2024

    В OpenAI запропонували владі США та їхнім союзникам об’єднатися для протистояння Китаю у сфері ШІ

    Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…

    14.11.2024