Зима – чудова пора року, але тільки не для наших iPhone. Варто стовпчик термометра опуститися нижче нуля, як вони почнуть вимикатися на вулиці. Сумний факт, з яким стикаюся рік у рік. Чому це відбувається і що з цим робити зараз розповім.
Що відбувається з iPhone на холоді
Виною всьому літію іонні акумулятори. На морозі іони батарей втрачають свої якості, в результаті внутрішній опір підвищується, а ємність втрачається. Втрачається, звичайно, тимчасово, але через це iPhone може вимкнутись, навіть маючи більше половини заряду.
Як із цим боротися
1. Заряджайте iPhone до 100% перед виходом на вулицю
Проста, але ефективна порада. Чим більше заряджено батарею iPhone перед виходом, тим довше він пропрацює. Краще перед виходом на мороз повністю зарядити його.
2. Носіть смартфон у чохлі
Не люблю чохли. Сховати таку стильну штуку, як iPhone X, у чохол немає жодного бажання. Однак узимку він не тільки збереже смартфон від зустрічі з асфальтом, але й не дасть йому швидко змерзнути.
3. Використовуйте навушники
Використовуйте взимку для спілкування навушники з гарнітурою, щоб зайвий раз не діставати смартфон із теплої кишені. Найкраще підійдуть звичайні дротяні, в яких немає акумуляторів: отже, вони не тупити на морозі.
Хоча мої AirPods пережили вже одну зиму та проблем не було. Втім, це скоріше питання до зими.
4. Запускайте важкі ігри
Щоб розкочегарити процесор і не дати охолонути акумулятору, запустіть перед виходом на вулицю якусь важку програму або гру.
5. Не використовуйте iPhone взимку як навігатор
iPhone у холодній після ночі машині не дуже охоче працює, тому використовувати його як навігатор взимку небажано, інакше він вимкнеться ще дорогою на роботу. Також у цей час року не залишайте iPhone у машині, навіть ненадовго.
6. Тримайте iPhone ближче до тіла
Носити iPhone краще у внутрішній кишені, ближче до себе. Якщо смартфон у боковій кишені куртки або джинсів, більше шансів, що він замерзне і вимкнеться.
Що робити, якщо iPhone замерз і вимкнувся
Насамперед віднесіть смартфон у тепло. Зігрійте iPhone поступово, щоб не було різкого перепаду температур. Класти телефон на батарею або тримати біля печі в машині не можна – інакше може з’явитися конденсат.
Кидатися одразу до зарядки також не варто, це лише зашкодить смартфону. Спробуйте увімкнути хвилин через 30–40. Увімкнувся? Круто. Якщо ні, а на екрані висить значок зарядки, то батарея повністю розрядилася.
Взимку краще завжди мати із собою зовнішній акумулятор, щоб підзарядити смартфон у будь-який момент. Він має бути компактним, легким, практичним. Оптимальний об’єм батареї – 10 000 мА·год. Менше — немає сенсу, більше — зазвичай важкі, і з таким не в усіх аеропортах пропустять. Прийде пояснювати, що це за штука і навіщо вам така.
Який зовнішній акумулятор вибрати
Насамперед раджу батареї Xiaomi. Надійні, стильні та зручні. Якби Apple робила зовнішні акумулятори, вони виглядали б якось так.
Я користуюсь Mi Power Bank Pro на 10 000 мА·год. Алюмінієвий, тонкий, у кольорі Space Gray майже як MacBook. Є модний USB-C, через який і заряджається. Є підтримка швидкого заряджання, причому як для самого акумулятора, так і для підключених до нього пристроїв.
Єдине але: алюмінієвий корпус не найкращий варіант для зими, краще вибрати пластик. Та й одного USB мало, хотілося б пару. В іншому чудова штука, раджу
Сподіваюся, ці поради допоможуть вам пережити холод разом із улюбленим смартфоном.