Статті

Чому iPhone вимикається на холоді і як із цим боротися

Share
Час читання: 3 хв.

Зима – чудова пора року, але тільки не для наших iPhone. Варто стовпчик термометра опуститися нижче нуля, як вони почнуть вимикатися на вулиці. Сумний факт, з яким стикаюся рік у рік. Чому це відбувається і що з цим робити зараз розповім.

Що відбувається з iPhone на холоді

Морозне повітря та iPhone погано сумісні. Останній починає швидко розряджатися, гальмувати чи раптово вимикатися. За словами Apple, оптимальна температура для нормальної роботи iPhone – від 0 до +35 °C. Зберігати у вимкненому стані можна за температури від –20 до +45 °C.
Насправді ж iPhone починає дивно поводитися при температурах, близьких до нуля. Екран погано реагує на натискання, смартфон втрачає мережу, самостійно перезавантажується або зовсім вимикається.
Чому так?

Виною всьому літію іонні акумулятори. На морозі іони батарей втрачають свої якості, в результаті внутрішній опір підвищується, а ємність втрачається. Втрачається, звичайно, тимчасово, але через це iPhone може вимкнутись, навіть маючи більше половини заряду.

Як із цим боротися

1. Заряджайте iPhone до 100% перед виходом на вулицю

Проста, але ефективна порада. Чим більше заряджено батарею iPhone перед виходом, тим довше він пропрацює. Краще перед виходом на мороз повністю зарядити його.

2. Носіть смартфон у чохлі

Не люблю чохли. Сховати таку стильну штуку, як iPhone X, у чохол немає жодного бажання. Однак узимку він не тільки збереже смартфон від зустрічі з асфальтом, але й не дасть йому швидко змерзнути.

3. Використовуйте навушники

Використовуйте взимку для спілкування навушники з гарнітурою, щоб зайвий раз не діставати смартфон із теплої кишені. Найкраще підійдуть звичайні дротяні, в яких немає акумуляторів: отже, вони не тупити на морозі.

Хоча мої AirPods пережили вже одну зиму та проблем не було. Втім, це скоріше питання до зими.

4. Запускайте важкі ігри

Щоб розкочегарити процесор і не дати охолонути акумулятору, запустіть перед виходом на вулицю якусь важку програму або гру.

5. Не використовуйте iPhone взимку як навігатор

iPhone у холодній після ночі машині не дуже охоче працює, тому використовувати його як навігатор взимку небажано, інакше він вимкнеться ще дорогою на роботу. Також у цей час року не залишайте iPhone у машині, навіть ненадовго.

6. Тримайте iPhone ближче до тіла

Носити iPhone краще у внутрішній кишені, ближче до себе. Якщо смартфон у боковій кишені куртки або джинсів, більше шансів, що він замерзне і вимкнеться.

Що робити, якщо iPhone замерз і вимкнувся

Насамперед віднесіть смартфон у тепло. Зігрійте iPhone поступово, щоб не було різкого перепаду температур. Класти телефон на батарею або тримати біля печі в машині не можна – інакше може з’явитися конденсат.

Кидатися одразу до зарядки також не варто, це лише зашкодить смартфону. Спробуйте увімкнути хвилин через 30–40. Увімкнувся? Круто. Якщо ні, а на екрані висить значок зарядки, то батарея повністю розрядилася.

Взимку краще завжди мати із собою зовнішній акумулятор, щоб підзарядити смартфон у будь-який момент. Він має бути компактним, легким, практичним. Оптимальний об’єм батареї – 10 000 мА·год. Менше — немає сенсу, більше — зазвичай важкі, і з таким не в усіх аеропортах пропустять. Прийде пояснювати, що це за штука і навіщо вам така.

Який зовнішній акумулятор вибрати

Насамперед раджу батареї Xiaomi. Надійні, стильні та зручні. Якби Apple робила зовнішні акумулятори, вони виглядали б якось так.

Я користуюсь Mi Power Bank Pro на 10 000 мА·год. Алюмінієвий, тонкий, у кольорі Space Gray майже як MacBook. Є модний USB-C, через який і заряджається. Є підтримка швидкого заряджання, причому як для самого акумулятора, так і для підключених до нього пристроїв.

Єдине але: алюмінієвий корпус не найкращий варіант для зими, краще вибрати пластик. Та й одного USB мало, хотілося б пару. В іншому чудова штука, раджу

Сподіваюся, ці поради допоможуть вам пережити холод разом із улюбленим смартфоном.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Google використовує штучний інтелект для боротьби з шахраями

    Телефонні шахраї стають набагато досвідченішими, використовуючи дедалі витонченіші методи для виманювання грошових коштів у довірливих…

    16.11.2024

    Samsung випустить легкий і тонкий Galaxy S25 у відповідь на чутки про iPhone 17 Air

    Samsung представить "слім" версію у своїй майбутній серії Galaxy S25, щоб конкурувати з ультратонким iPhone…

    16.11.2024

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024