Рано чи пізно будь-який користувач смартфона зауважує, що його гаджет починає працювати якось не так. Він може зависати, гальмувати чи просто працювати якось дивно. Найприкріше, що до цього ви нічого подібного не помічали. Відразу постає питання, чому так відбувається. Звалювати все на телефон не зовсім правильно і треба розбиратися в глибшій проблемі. Зрештою трапитися таке може навіть із найкращим телефоном на Android. Швидше за все, ви не зможете знайти рішення, яке усуває проблему, але хороша новина полягає в тому, що ви можете легко усунути симптоми, і іноді це не просто легше, але й правильніше ніж щось там видаляти, чистити тощо.
Чому гальмує телефон
Є кілька причин, через які телефон може працювати повільно і навіть трохи глючити. Ви можете помітити, що гучність стала нижчою , а на екрані почали виявлятися дивні артефакти . Звичайно, це може бути ознакою апаратної проблеми, але з великою ймовірністю це пов’язано з роботою додатків у фоні і з тим, як вони поводяться, якщо не до кінця оптимізовані.
Я не маю на увазі програми, які нишком працюють у фоновому режимі і ведуть якусь свою не зовсім добру діяльність. З такими програмами Google бореться і намагається не допускати їх у Google Play, а якщо ви все ж таки встановили їх на свій смартфон, вони не отримають прав на ті дії, які можуть завдати шкоди.
Чи потрібно вивантажувати програми їх пам’яті
Йдеться про програми, які працюють у фоновому режимі на цілком законних підставах. Ці програми повинні бути написані для роботи з версією Android , яку ви використовуєте, а іноді і з маркою телефону , який ви використовуєте.
Більшість програм, які ми використовуємо, відповідають цим критеріям, але не всі. Всі ми маємо одну або дві програми, які давно не оновлювалися, але ми все ще хочемо їх використовувати. Незважаючи на зусилля Google, яка дуже старанно працює над тим, щоб програми працювали в різних версіях , випадки поломки смартфона через програму все ще не є рідкістю. Навіть незважаючи на те, що питання оптимізації це прямий вплив на приплив грошей. Все просто: чим стабільніша система — тим більше користувачів.
Що таке витік пам’яті
Можливо, ви чули термін « відплив пам’яті », і це трапляється з додатками частіше, ніж думає більшість людей. Якщо це відбувається з додатком, який має дозвіл на продовження роботи у фоновому режимі, він це робить, поглинаючи ресурси, поки щось не піде навперейми. Це не закінчиться, поки ви не видалите цей додаток або не відберіть у нього права (якщо це взагалі можливо). Але вирішити проблему можна щоденним перезавантаженням.
У світі існує приблизно 1000000 додатків для Android і близько 15000 модифікацій смартфонів різних моделей від різних виробників. Тому не дивно, що збої іноді трапляються. Оптимізувати все і все просто неможливо.
Що відбувається при перезавантаженні телефону
Коли ви перезавантажуєте свій телефон, він змушує все, що працює у фоновому режимі, запускатися заново. Цей процес також виконує деякі інші важливі речі. Серед них очищення та перерозподіл VRAM, яку використовує ваш графічний процесор, стирання псевдо-файлової системи , яка використовується для відстеження працюючого обладнання, та перезавантаження бездротових радіомодулів. Коли ви вимикаєте живлення, все, що не потрібно для повторного завантаження телефону, вимикається та вбивається.
Перезавантаження телефону очистить оперативну пам’ять від того, що її захаращувало, і виправить роботу програм без будь-яких неприємних наслідків для системи. Наприклад, програма «диспетчер пам’яті» просто вбиває всі програми, які ви не використовуєте. Є причина, чому деякі з цих додатків просто зобов’язані працювати, і якщо ви не знаєте, що робите, невиборче закриття всього приносить більше шкоди, ніж користі. У кращому випадку програми просто запустяться заново. У деяких випадках можливе підгальмовування або зависання телефону. Рідко, але все ж таки може бути і «оцерпування» пристрою.
Чи потрібно перезавантажувати телефон
Якщо ви точно визначили, яка програма працює на вашому телефоні не так, як треба, ви можете зайти в його налаштування та примусово зупинити його. Але натомість можна просто витратити 30-40 секунд на перезавантаження смартфона. Тим більше вам нічого для цього не потрібно. Досить просто вимкнути його, включати та піти займатися своїми справами.