Цифрові технології не стоять на місці – з кожним роком поради, які були актуальні 1-2 роки тому, втрачають свою свіжість. Вибір ноутбука — справа не хитра, якщо дотримуватися кількох вимог.
Екран
На сьогоднішній день є сенс розглядати лише IPS чи OLED матриці – такий тип екрану вже ставлять навіть у бюджетні моделі. Не варто точно вибирати ноутбук із TN матрицею – це минуле століття. Глянцевий чи матовий? Глянцевий екран дає соковитішу картинку, але сильно бликує. Матовий – може здатися тьмяним під час перегляду фото/відео або в іграх. Альтернативне рішення – глянсовий екран з покриттям антивідблиску.
Важливим параметром є колірне охоплення матриці – це ті кольори, які людина може побачити своїм оком. Відмінним показником є 90-110% sRGB.
Діагональ варто вибирати, виходячи з мети. Якщо ваш лептоп стоятиме вдома на столі, можна розглядати великі 17” дисплеї. Якщо ви плануєте використовувати пристрій у дорозі, то краще взяти діагональ менше.
Для об’єктивної оцінки екрана краще відвідати офлайн магазин і подивитися на екран з усіх боків.
Процесор
Не розглядайте будь-які двоядерні «селерони», які працюють на частоті 1 або трохи вище за гігагерця. Це дуже слабкі процесори. У 2022 році потрібно розглядати лише варіанти на Intel Core i3 або AMD Ryzen 3 – це мінімум.
Також, бажано дивитися техпроцес, він вимірюється в нанометрах. Чим менший цей параметр, тим сучасніший CPU буде у вашому пристрої. Буде чудово, якщо використовувати останні покоління процесорів – у Intel 11 або 12 покоління, а у AMD 5000-а серія чи новіше.
До речі, у цій статті розкрило питання процесорів докладніше, також доклав конкретні приклади ноутбуків, які продаються в наших великих мережах: