Статті

Що таке заблокований iPhone під оператора

Share
Час читання: 3 хв.

Звернули увагу, що у 2022 році ціни на iPhone помітно впали? Можна купити модель, що сподобалася, за непристойно низькою ціною, правда, після першого включення з’ясовується, що з сім-картою вашого оператора iPhone несумісний: саме з цієї причини необхідно перевіряти працездатність iPhone при покупці, щоб потім не залишитися ні з чим. Блокування мобільного оператора — одна з найпоширеніших проблем при покупці iPhone. Сьогодні розповімо про те, що таке залочений Айфон , чи варто його купувати, навіть якщо він продається майже задарма.

Що таке залочений Айфон

У деяких країнах Apple продає iPhone не просто так у магазинах, а виключно з контрактом мереж мобільного оператора, що іноді виявляється вигіднішим і для покупця, і для самого продавця. Щоправда, при цьому смартфони можуть працювати виключно з сім-картою одного оператора, тому користувач отримує найновіший пристрій за привабливою ціною, але з обмеженням у роботі зв’язку та своєрідним розстроченням: платити доводиться не лише за тариф, а й за сам iPhone. Як ви зрозуміли, залочений iPhone коштує дешевше, але сам тарифний план дешевим не назвеш – у багатьох країнах ціни на зв’язок сильно “кусаються”.

В Україну залочені Айфони завозяться з інших країн приватними особами для подальшого перепродажу. Їх відрізняє низька ціна (як правило, сильно нижча за ринок), а також серійний номер, що не має відношення до України: зверніть увагу на перші дві літери серійника. Однак, навіть Айфони з інших країн можуть не мати прив’язки до оператора, тому вам потрібно перевірити все вручну. Визначити залочений iPhone дуже легко.

  • Перевірте iPhone по IMEI через спеціальний сервіс , що видасть всю необхідну інформацію.
  • Вставте свою сім-картку: якщо побачите напис «SIM-картка недійсна» або «Activation Required», це означає, що Айфон покладено під оператора .

До речі, купити залочений Айфон в офіційних українських магазинах неможливо.

Як визначити залочений айфон

Незважаючи на два попередні способи, дізнатися, чи залочений Айфон чи ні , дуже легко. Для цього вам навіть не потрібно вставляти в нього сім-карту.

  • Зайдіть у Параметри.
  • Натисніть «Основні», а потім – «Про цей пристрій».
  • Подивіться у рядок «Блокування оператором»: якщо в ньому зазначено «SIM без обмежень», то можна зі спокійною душею купувати цей смартфон — він точно працюватиме з вашою сімкою.

Крім того, розлочений iPhone швидко знаходить SIM-карту (якщо, звичайно, ви правильно її вставили) без помилок. До речі, навіть якщо вона з’являється, і iPhone не бачить сім-карту , ймовірно, перед вами все ж таки не залочений iPhone, але у нього є деякі проблеми.

Чи можна розлочити Айфон

Один мій знайомий вирішив ризикнути та купити залочений Айфон на свій страх та ризик та спробувати ним користуватися. У нього було два варіанти: скористатися апаратною розлочкою або ж звернутися в сервіс для розблокування. Ось що це означає.

  • Апаратна розлочка Айфона передбачає використання перехідника Turbo SIM, в який встановлюється сімка оператора України. Це мікросхема, яка підходить для будь-якого оператора — вона допомагає оминути обмеження. Вона має недоліки: наприклад, часто пропадає сигнал.
  • Інший спосіб – офіційна відв’язка від оператора . У цьому випадку вам також доведеться звернутися до сервісного центру або зробити це самостійно через сайт-посередник. Робити це не вручну не варто: краще довіритися професіоналам, щоб не втратити гроші. Ваш iPhone буде внесено до списку розлочених пристроїв і заборона буде знята. Перевірити можливість зняття блокування можна на сторінці Apple .

Обидві процедури в 2022 досить недорогі: вдалося знайти і перший, і другий спосіб за 2000 грн, хоча, кажуть, можуть взяти і більше в залежності від оператора, під якого залочений iPhone. Наприклад, мій товариш 7 років тому платив за цю послугу майже 5 тисяч гривень, проте iPhone все одно вийшов дешевше, ніж в офіційному роздробі .

Безумовно, це чудовий спосіб заощадити на покупці iPhone , але потрібно бути готовим витратитися на розблокування. Найчастіше це і справді виходить дешевше, ніж покупка нового смартфона. В основному, такі iPhone не мають інших недоліків і справно працюватимуть. 

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: поради
  • Останні записи

    Google використовує штучний інтелект для боротьби з шахраями

    Телефонні шахраї стають набагато досвідченішими, використовуючи дедалі витонченіші методи для виманювання грошових коштів у довірливих…

    16.11.2024

    Samsung випустить легкий і тонкий Galaxy S25 у відповідь на чутки про iPhone 17 Air

    Samsung представить "слім" версію у своїй майбутній серії Galaxy S25, щоб конкурувати з ультратонким iPhone…

    16.11.2024

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024