Статті

Чому хриплять динаміки на телефоні, і що з цим робити

Share
Час читання: 3 хв.

Навіть при акуратному використанні смартфона часом трапляються неполадки, які дають про себе знати через якийсь час: смартфон, загорнутий у міцний чохол і заклеєний у протиударне скло дисплей, має шанси вийти з ладу або принаймні перестати працювати як після покупки. Одним із найчастіше використовуваних модулів є зовнішній динамік, який пошкодити найпростіше, адже не кожен чохол захищає цю область. Сьогодні поговоримо про те, чому хрипить динамік у смартфоні , чи впливає гучність звуку на його довговічність і чи можна уникнути поломки.

Максимальна гучність телефону

Часи, коли багато хто слухав музику на телефоні через вбудовані динаміки, далеко позаду: тепер більшість користувачів для цього віддають перевагу навушникам або блютуз-колонкам, лише зрідка включаючи улюблений плейлист або серіал на повну гучність. Будьте впевнені: чим частіше ви так робите, тим швидше динамік почне хрипіти . Гірше, якщо в смартфоні встановлено лише один динамік, тому на нього припадатиме велике навантаження.

До того ж, багато залежить від налаштувань еквалайзера і жанру музики, що програється: чим вона важча, чим більше ударних інструментів і високих частот використовується у файлі, тим більше шансів, що буде пошкоджена мембрана динаміка. Це означає, що динамік почне хрипіти або видавати чужі шуми. У цій ситуації доводиться міняти модуль на новий, тому в жодному разі не намагайтеся збільшити гучність на телефоні штучним шляхом – якщо виробник встановив саме ту, що є зараз, це оптимальне налаштування, що не підлягає зміні.

Через що може хрипіти динамік у телефоні

Якщо ж ви не робите гучність на телефоні на повну і віддаєте перевагу слухати музику в навушниках, то боятися виходу деталі з ладу не варто. Але існує кілька інших ситуацій, при яких звук на телефоні стає тихішим .

  • Динамік у телефоні засмічився. Як уже говорилося вище, динамік не захищений чохлом від попадання пилу чи дрібного сміття. Бруд усередині спресовується, після чого його неможливо звідти дістати підручними способами.
  • У динамік потрапила вода. Навіть крапля дощу, що випадково потрапила, може спровокувати вихід динаміка з ладу. Діяти потрібно відразу, поки вода не викликала окислення контактів або замикання – достатньо відключити телефон і дати йому висохнути, не вдаючись до допомоги фена.
  • Стався збій у роботі телефону. Помітили, що іноді звук у телефоні починає хрипіти? Ймовірно, що вся справа у високому навантаженні: всьому виною неполадки у роботі ОС, неправильній прошивці.
  • Динамік хрипить у додатку. Зверніть увагу, що, наприклад, під час дзвінка динамік не видає дивних звуків, а хрипить лише під час перегляду фільмів або відтворення відео. Отже, проблема лише у конкретному додатку.

Хрипить динамік після падіння

Після падіння смартфон, на перший погляд, може опинитися в цілості та безпеці. Але це палиця з двома кінцями: з одного боку, може здатися, що телефон відбувся лише парою подряпин, але насправді пошкодження можуть бути всередині. Наприклад, навіть через падіння з дивана на підлогу в смартфоні можуть відклеїтися контакти динаміка, що призведе до спотворення звуку або його зникнення.

Крім того, не виключено, що може пошкодитися мембрана динаміка, а це якраз причина того, що динамік почав хрипіти. Хрип створюється через вібрацію на високому рівні гучності – на низькому рівні її не буде чути. Розбирати смартфон для того, щоб подивитися, звичайно ж, не варто краще довірити справу фахівцям, які замінять його.

Як виправити хрип у динаміці

Експерти зазначають, що в більшості випадків динамік у смартфоні хрипить саме через попадання пилу або через максимальну гучність, на якій прослуховується музика. Звичайно, за винятком випадків, коли ви власноруч занурили телефон у воду. Для цього вам необхідно час від часу чистити їх або зарахувати до ремонту, коли проблема дасть про себе знати: фахівці розберуть смартфон або почистять його за допомогою ультразвуку. Але все можна зробити самому: головне бути обережним.

  • Візьміть стару суху зубну або будь-яку іншу щітку та робіть нею кругові рухи за динамікою. Робіть це акуратно та плавно, без різких рухів.
  • Сміття може застрягти в сіточці: для цього візьміть зубочистку або голку з тонким кінцем і обережно зніміть наліт, але не пошкодіть сітку.
  • Потім візьміть пластилін або розжовану жуйку і прикріпіть до динаміка, після чого акуратно зніміть. Робіть це кілька разів, поки не дістанете все сміття.
  • Якщо у вас є досвід, можете розібрати смартфон та почистити сітку динаміка, промивши її водою та обробивши перекисом водню. Після цього добре просушіть його та встановіть на місце.

Динамік – не єдиний модуль у смартфоні, який може постраждати через неуважність.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Марк Цукерберг розкритикував Apple: “Їхні інновації залишились у минулому”

    Генеральний директор Meta Марк Цукерберг взяв участь у подкасті Джо Рогана "The Joe Rogan Experience",…

    11.01.2025

    Neuralink продовжує прогресувати: імплант вживили третьому пацієнту

    Компанія Neuralink імплантувала свій чип уже третьому пацієнту. Про це повідомив американський підприємець Ілон Маск…

    11.01.2025

    Штучний інтелект може замінити до 50% працівників великих компаній

    Майже половина роботодавців планує скоротити штат співробітників у найближчі п'ять років завдяки автоматизації завдань за…

    10.01.2025

    Складено рейтинг трьох найкращих дешевих смартфонів 2025 року

    Наша редакція склала добірку з трьох найкращих смартфонів, вартість яких нижче 10 тис. гривень. Що…

    10.01.2025

    AirPods лякають власників дивними звуками, навіть коли не використовуються

    Власники AirPods Pro 2 зіткнулися з несподіваною особливістю роботи своїх навушників, яка може викликати подив…

    10.01.2025

    Найочікуваніші новинки Apple в 2025 році: 5 пристроїв, які здивують

    2025 рік тільки розпочався, але, за прогнозами інсайдерів, вже в найближчі місяці Apple представить нові…

    10.01.2025