Навіть при акуратному використанні смартфона часом трапляються неполадки, які дають про себе знати через якийсь час: смартфон, загорнутий у міцний чохол і заклеєний у протиударне скло дисплей, має шанси вийти з ладу або принаймні перестати працювати як після покупки. Одним із найчастіше використовуваних модулів є зовнішній динамік, який пошкодити найпростіше, адже не кожен чохол захищає цю область. Сьогодні поговоримо про те, чому хрипить динамік у смартфоні , чи впливає гучність звуку на його довговічність і чи можна уникнути поломки.
Часи, коли багато хто слухав музику на телефоні через вбудовані динаміки, далеко позаду: тепер більшість користувачів для цього віддають перевагу навушникам або блютуз-колонкам, лише зрідка включаючи улюблений плейлист або серіал на повну гучність. Будьте впевнені: чим частіше ви так робите, тим швидше динамік почне хрипіти . Гірше, якщо в смартфоні встановлено лише один динамік, тому на нього припадатиме велике навантаження.
До того ж, багато залежить від налаштувань еквалайзера і жанру музики, що програється: чим вона важча, чим більше ударних інструментів і високих частот використовується у файлі, тим більше шансів, що буде пошкоджена мембрана динаміка. Це означає, що динамік почне хрипіти або видавати чужі шуми. У цій ситуації доводиться міняти модуль на новий, тому в жодному разі не намагайтеся збільшити гучність на телефоні штучним шляхом – якщо виробник встановив саме ту, що є зараз, це оптимальне налаштування, що не підлягає зміні.
Якщо ж ви не робите гучність на телефоні на повну і віддаєте перевагу слухати музику в навушниках, то боятися виходу деталі з ладу не варто. Але існує кілька інших ситуацій, при яких звук на телефоні стає тихішим .
Після падіння смартфон, на перший погляд, може опинитися в цілості та безпеці. Але це палиця з двома кінцями: з одного боку, може здатися, що телефон відбувся лише парою подряпин, але насправді пошкодження можуть бути всередині. Наприклад, навіть через падіння з дивана на підлогу в смартфоні можуть відклеїтися контакти динаміка, що призведе до спотворення звуку або його зникнення.
Крім того, не виключено, що може пошкодитися мембрана динаміка, а це якраз причина того, що динамік почав хрипіти. Хрип створюється через вібрацію на високому рівні гучності – на низькому рівні її не буде чути. Розбирати смартфон для того, щоб подивитися, звичайно ж, не варто краще довірити справу фахівцям, які замінять його.
Експерти зазначають, що в більшості випадків динамік у смартфоні хрипить саме через попадання пилу або через максимальну гучність, на якій прослуховується музика. Звичайно, за винятком випадків, коли ви власноруч занурили телефон у воду. Для цього вам необхідно час від часу чистити їх або зарахувати до ремонту, коли проблема дасть про себе знати: фахівці розберуть смартфон або почистять його за допомогою ультразвуку. Але все можна зробити самому: головне бути обережним.
Динамік – не єдиний модуль у смартфоні, який може постраждати через неуважність.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…