Статті

Декілька порад, як надійно зберігати свої паролі

Share
Час читання: 2 хв.

На який сайт не зайди в інтернеті, потрібно реєструватися довкола. Є такі люди, які довкола ставлять один і той же логін і пароль, але це не надійно. Краще на кожен або хоча б більшість сторінок вигадувати нові паролі. Тут виникає вже нова проблема, а як запам’ятати ці паролі? Дещо можна, а якщо їх безліч? Сьогодні це стане нашою темою. Ми дамо кілька порад, як краще зберегти інформацію, щоб вона не дісталася іншим.

Відразу скажемо, що всі телефони та комп’ютери, які мають доступ до Інтернету, автоматично стають небезпечними для зберігання інформації. Їх можна зламати і вкрасти ті самі паролі. Існують спеціальні програми для зберігання паролів. Так вони, можливо, краще захищені, але все одно є ризик втрати даних.

Одним з варіантів може бути стандартна записник. Як у старі добрі часи можна все записати на аркуші та зберігати там. Але є один мінус. Блокнот не завжди буде при собі, плюс його можна втратити або намочити і все, вся інформація пропаде.

Найкращим варіантом, на нашу думку, є зберігання паролів у софті для них. Наприклад, є програма KeePass. Вона зручна та зрозуміла. Небагато розповімо, як вона працює.
Для початку ви вводите всі свої логіни та паролі, що зберігаються в так званій базі даних. Щоб ніхто не мав до них доступу, ставте додатково пароль на вхід до програми. Це вже безпечніше. Крім цього, є ще один секрет. До кожного пароля в кінці або на початку можна додати якесь слово, таким чином якщо зловмисник і зможе отримати інформацію, то не знатиме який пароль. Допустимо у вас пароль jVHnfmdpw197472, а ви взяли і наприкінці додали слово Apple. Ніхто не знає, що це не має відношення до паролю, а просто спосіб захисту.

Також потрібно пам’ятати, що збережені в браузері паролі становлять небезпеку, його зламати легше, ніж ви думаєте. Не слід також реєструвати всі облікові записи на одну електронну пошту. Зробіть собі кілька, і тоді зловмисники не зможуть отримати доступ до всіх. Ну і не забувайте про двофакторну авторизацію, вона надійніша, ніж ви собі уявляєте.

Якщо вам такого захисту недостатньо, можна перемістити файл із софту з усіма даними на флешку. Там точно ніхто не знайде ваші паролі, але тут знову питання в тому чи зручно буде користуватися.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Apple готує прорив з iPhone SE 4: що варто знати про новинку

    Коли рік добігає кінця, важко не замислитися, що ж чекає на нас у світі технологій…

    28.12.2024

    Ремінці смарт-годинників містять токсичні речовини: що це означає для користувачів

    Ремінці для смарт-годин та фітнес-трекерів від популярних брендів виявилися джерелом високих концентрацій токсичних хімічних речовин,…

    28.12.2024

    Не купуйте iPhone 16 на дві SIM-карти: названо основні обмеження

    Відомий техноблогер попередив своїх підписників про можливі труднощі з покупкою iPhone 16, який підтримує дві…

    28.12.2024

    Оновлення для смартфонів Motorola викликало серйозні проблеми

    Motorola нарешті випустила стабільне оновлення Android 15 для Edge 50 Pro. Прошивка важить майже 1,8…

    28.12.2024

    Нові тарифи від “Київстар”: знайдено найвигідніший варіант

    «Київстар» презентував оновлену тарифну лінійку, запропонувавши нові варіанти для користувачів пакетів «Все разом» та абонентів…

    28.12.2024

    Битва за майбутнє ШІ: Ілона Маска підтримали у протистоянні з творцями ChatGPT

    Некомерційна організація Encode запросила дозвіл подати заяву на підтримку позову Ілона Маска про зупинення комерціалізації…

    28.12.2024