На сьогодні більшість батарей смартфонів змінили свій хімічний склад. Тепер вони містять:
На жаль, частота використання не впливає на довголіття таких акумуляторів. Наведені нижче поради можуть допомогти уповільнити знос батареї і забути про покупку нового смартфона в найближчому майбутньому.
Цикл заряду – це показники акумулятора від 0 до 100%. Кожна батарея має певну кількість. За статистикою, у середньому таких циклів може бути не більше 500. На щастя, це число може значно збільшити завдяки неповному циклу. Глибина зарядів дорівнює відсоткам розрядки. Таким чином, якщо на дисплеї показаний заряд 30 відсотків, значить глибина заряду – 70 відсотків.
Продовження життя батареї залежить від цієї глибини, точніше – від її зменшення. Найнадійнішим показником вважається розряд до 20 відсотків та заряд до 80 відсотків.
Категорично не рекомендується залишати смартфони та інші гаджети без нагляду на зарядці. Справа не тільки в самозбереженні, а й у збереженні батареї від навантаження.
Створено безліч різних програм, які допомагають ставити бар’єр заряду, тим самим зупиняючи його на показнику 80 відсотків або менше. Але і вони негативно впливають на батарею. Шкода полягає в тому, що при установці ліміту в 80 відсотків, смартфон, як і раніше, залишатиметься включеним у розетку, і коли він розрядиться до 79 відсотків, його заряд миттєво підвищиться. Так повторюватиметься рівно до того моменту, поки власник смартфона не від’єднає його від електроживлення.
Якщо необхідно залишити гаджет на зарядці до самого ранку, то класти його під подушку суворо забороняється. Від перегріву батареї її працездатність значно зменшиться. У гіршому випадку, надмірне нагрівання може спровокувати спалах та нещасний випадок. Це стосується також використання гаджетів у спеку і при впливі на них прямих променів Сонця і при нагріванні від інших предметів при зарядці.
Холод теж знижує запас споживаної енергії, що вичерпує всі можливі ресурси акумуляторів.
Найчастіше власники гаджетів використовують різні зарядні пристрої, зокрема куплені окремо, в магазинах з дешевими товарами.
Шкода батареям завдає різниця у потоці енергії, яку можуть подавати зарядні пристрої від інших смартфонів, планшетів тощо.
Крім того, якість дешевої заміни може бути нижчою від оригіналу, а значить і рівень подачі заряду буде істотно нижчим. Акумулятору буде просто не вистачати струму, що подається.
Батареї із вмістом літію зношуються, і втрачають свою ємність навіть коли сам гаджет лежить у вимкненому стані довгий час. Щоб не втратити працездатність будь-якої подібної батареї, необхідно дотримуватись певних правил зберігання.
Якщо смартфон все ж таки повинен якийсь час залишитися на полиці, його заряд не повинен перевищувати 40-50%. Максимально заряджена батарея швидше скоротить термін своєї служби та у вимкненому вигляді.
Стало відомо про переговори між Samsung і розробником ШІ-сервісу ChatGPT, компанією OpenAI. Наскільки відомо, копанії…
Nvidia планує випустити відразу п'ять моделей відеокарт серії GeForce RTX 50 у першому кварталі 2025…
Інсайдер Digital Chat Station поділився враженнями про неанонсований складаний смартфон Vivo X Fold 4, відзначивши…
Південнокорейський інсайдер Yeux1122 повідомляє про розробку нового смартфона Samsung Galaxy Fold7 Variant (Triple), який стане…
Анонсовано SonarPen 2, оновлену версію бюджетної альтернативи Apple Pencil, з новими функціями і поліпшеним дизайном.…
Google наближається до поліпшених можливостей швидкого перенесення файлів та інших даних між Android-смартфонами. Для цих…