Без категорії

Як захистити свій смартфон та соцмережі від окупантів – поради

Share
Час читання: 3 хв.

При затриманні або перевірці документів є ризик, що окупанти вимагатимуть показати їм смартфон, щоб переглянути фотографії або прочитати листування. Про такі випадки повідомляли українці, яким вдалося втекти з окупованих районів на півдні та сході.

Російські окупанти ігнорують усі правила ведення війни, у тому числі щодо поводження з цивільним населенням на тимчасово окупованих територіях. При затриманні або перевірці документів є ризик, що окупанти вимагатимуть показати їм смартфон, щоб переглянути фотографії або прочитати листування. Про такі випадки повідомляли українці, яким вдалося втекти з окупованих районів на півдні та сході.

Liga.Tech  підготувала поради про те, як приховати свої дані у соцмережах від перегляду та врятувати своє життя.

Соц мережі

Акаунти в найпопулярніших соцмережах – Instagram та Facebook – можуть цікавити окупантів, враховуючи, що за ними можна побачити вашу громадянську позицію. Якщо ви перебуваєте у тимчасово окупованому місті чи селі, або збираєтеся проїжджати через блокпост росіян, радимо тимчасово видалити акаунти.

У  Facebook  це можна зробити таким чином: у “Налаштуваннях” вибрати пункт “Ваша інформація у Facebook”, далі – “Деактивація та видалення”, де ви зможете тимчасово деактивувати обліковий запис. Потім радимо видалити сам додаток, а при можливості – відновити його та обліковий запис.

У  Instagram  перед деактивацією облікового запису ви можете завантажити свої дані – тобто пости з фотографіями. Це можна зробити так: зайти в “Налаштування”, далі – “Конфіденційність та безпека”, потім подати запит на завантаження даних у зручному форматі.

Щоб деактивувати свою сторінку, у розділі «Параметри» виберіть пункт «Редагувати профіль» та знизу натиснути «Тимчасово закрити мій обліковий запис».

Відновити акаунти у Facebook та Instagram можна за повторного логіну.

Важливо заборонити відновлення облікового запису за номером телефону, якщо є така опція. Під час переїзду через блокпост радимо оформити eSIM в iPhone від якогось іншого оператора або купити нову SIM-карту, щоб номер телефону не збігався з номером прив’язаним до соцмереж, а оригінальну сімку викинути або сховати.

Ще одна порада – оформляти (або переоформити) акаунти на eSIM, яку можна деактивувати на час проїзду через блокпости.

Фотографії

У небезпечній ситуації прийняття рішення про видалення фотографій може бути дуже мало часу. Радимо заздалегідь налаштувати збереження фото у хмарі.

Для смартфонів на Android це сервіс  Google Photos , що автоматично підтягує фотографії, зроблені на пристрої. Усі необхідні параметри – завантаження, можливість ділитися – можна встановити у налаштуваннях.

Коли весь необхідний контент завантажено на Google Photos, сервіс можна видалити, а галерею повністю очистити.

Ця порада актуальна і для власників iPhone. Для них існує сервіс  iCloud , який зберігає фото, документи тощо. і підтягує їх із пристроїв.

Браузери та месенджери

Очистіть історію пошуку у браузерах заздалегідь. Це можна зробити в налаштуваннях, вибравши пункт “Історія”. Використовуйте опції “приват” або “інкогніто”, що не зберігають історію пошуку та паролі з логінами.

Листування в месенджерах переведіть у секретний режим. Це можна зробити в налаштуваннях кожного чату в месенджерах Telegram, Viber та WhatsApp – зайти в налаштування чату та вибрати опцію “Почати секретний чат”. Так ваше листування одразу ховатиметься. Також можна видалити окремі чати та сам додаток месенджера.

Що ще можна зробити

– регулярно очищайте історію телефонних викликів на смартфоні;

— Вимкніть відображення повідомлень на заблокованому екрані, щоб ніхто випадково не зміг їх побачити;

— Не забувайте про функцію скидання до заводських налаштувань — вона знаходиться у загальних настройках смартфона. При використанні телефон повернеться до стану після його придбання.

— Відключіть функції розблокування обличчям та відбитком пальця — так стороннім буде складніше увійти до важливих програм.

– Не користуйтеся російськими або небезпечними програмами: ДМБ Таймер, VK, Однокласники, Getcontact.

— Увімкніть блокування смартфона після невдалих спроб розблокувати його.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    3 ситуації, коли смартфон стає загрозою для життя

    Знаєте, на перший погляд, телефон здається ідеальним другом. Він завжди поруч, допомагає в складних ситуаціях,…

    16.11.2024

    Шахраї в Telegram використовують нову схему обману

    У Telegram поширюється нова шахрайська схема: користувачам надсилають повідомлення з питанням про фотографію і, під…

    16.11.2024

    Xiaomi 15 Pro показав кращі результати за iPhone 16 Pro Max у тестах батареї

    За результатами тестування, проведеного Tech Droider, Xiaomi 15 Pro може по праву претендувати на найкращу…

    16.11.2024

    Samsung запатентувала смартфон з вібруючим дисплеєм

    У Samsung щодо ідей все добре. Компанія запатентувала ідею смартфона з екраном, що вібрує в…

    16.11.2024

    Samsung готує бета-версію One UI 7

    Samsung продовжує розвивати свою операційну систему, і анонс бета-версії One UI 7 привернув увагу багатьох…

    16.11.2024

    YouTube заполонили піратські фільми у високій якості

    На YouTube з'явилося безліч каналів, що пропонують безкоштовні голлівудські фільми в хорошій якості, включно з…

    16.11.2024