Тобто, припустимо, VPN знаходиться в країні А, ви – в країні Б, а сайт, до якого ви хочете отримати доступ – в країні В. І якщо сайт для країни Б заблокований, то при доступі через VPN він вважатиме, що ви – У країні А, і доступ вам буде абсолютно відкритий.
Проблема анонімності
Тепер розглянемо недоліки безкоштовних VPN… на тлі їхніх переваг. А останні два — анонімність і можливість доступу. Почнемо з першого. Так, безумовно, користуючись VPN, ви значно ускладнюєте виявлення ваших слідів для, скажімо, рекламодавців чи навіть спецслужб.
Але ось проблема – ВСІ ДАНІ, які ви отримуєте через VPN, проходять, власне, через VPN. І сумлінному хостингу ніхто не заборонить ці дані потихеньку збирати собі і зливати їх рекламодавцям, заробляючи на вашій, по суті, приватності. Так, зрозуміло, на пристойних VPN дані шифруються. Але хто знає, які сервіси пристойні, а які не дуже?
А з огляду на той неймовірний обсяг скандалів, у які вплуталися гіганти технічної сфери, ваші найдрібніші дані для них — хліб насущний. Отже, не платячи за VPN, ви все одно платите. БІЛЬШ ТОГО — ніхто не заважає платному VPN робити так само. Хіба що совість і відсутність зв’язків із тими самими корпораціями.
Проблема доступу
Але добре. Допустимо, вам начхати на збір даних. Але доступ до ресурсів на тому кінці дроту ви все ж таки отримуєте, вірно? Так, але з кількома “Але”. По-перше, вашу швидкість може різати в рази, у десятки або навіть сотні разів.
Або вам можуть дати обмежений трафік, тому ви, скажімо, не зможете дивитися серіальчики через британський Netflix. Подивилися пару гігабайт на повній швидкості – і отримуєте сильно порізану швидкість, на якій навіть у SD якості нічого не подивишся.
То що ж робити?
Не так страшно. Найпопулярніші VPN, не продані жодним корпораціям, пропонують і дешевий платний варіант підписки, і безкоштовно швидкості дають цілком непогано. Крім того, для розблокування, скажімо, ВКонтакті в Україні, існують повністю безкоштовні обхідні сервери, без ліміту трафіку, але з трохи порізаною швидкістю.
Це треба робити через окремий менеджер VPN, через Windows 10 або смартфон — і я, можливо, розповім про це наступного разу. А ви тим часом не забудьте написати в коментарях про те, чи важливі для вас ваші персональні дані, які можуть піти рекламодавцям. Або вам аби серіальчики глянути?