Статті

Названо три причин ніколи не купувати дорогі телефони

Share
Час читання: 2 хв.

У сегменті Android-смартфонів асортимент традиційно ширший, ніж серед iPhone. Через відкритість операційної системи Google їй вільні користуватися виробники різних апаратів, які в свою чергу прагнуть покрити відразу всі ніші ринку. Тому серед смартфонів на Android є надзвичайно дорогі моделі за 40 – 50 тисяч гривень, а є і відверто дешеві за ціною навіть нижче 5 тисяч гривень. Коротше, знайдуться варіанти на будь-який смак та гаманець. Але, хоч би якими крутими були апарати з топового сегмента, я чудово розумію, що брати їх не можна в жодному разі.

Давайте розставимо всі крапки над “І” відразу. Я не закликаю вас купувати дешевий смартфон, якщо ви можете дозволити собі купити дорогу. Більше того, я навіть не озвучуватиму межу ціни, вище за яку я вважаю смартфон дорогим, а нижче – дешевим.

Тут ви вільні вирішувати собі самі. А щоб ви напевно не подумали про те, що я продався, я не запропоную вам жодної конкретної моделі. Просто озвучу виробників, у яких, на мою думку, можна брати недорогі апарати, не боячись за їхню якість.

Проблеми дорогих смартфонів

У мене є кілька причин, через які я проти того, щоб купувати дорогі смартфони. Почнемо по порядку:

Купівля дорогих смартфонів безглузда. Принаймні з погляду вкладення коштів. Пройде 3-4 місяці, і ваш апарат подешевшає на 30%, а через півроку за нього проситимуть вдвічі менше. Але найприкріше, що через рік вийде крутіша модель, і про вашу забудуть усі: і оточуючі, і сам виробник, які вже не оновлюватимуть її так трепетно.

У дорогих смартфонах незрозуміло, за що платиш. Ні, звичайно, бувають винятки на зразок Xiaomi Mi Mix 4, який має керамічний корпус, або Galaxy Z Fold 3, який має складну конструкцію, нетипову для сучасних пристроїв. Але за великим рахунком вони роблять все те саме. Вони знімають плюс-мінус однаково, живуть від зарядки плюс-мінус стільки ж і працюють плюс-мінус так само швидко. Я вже не кажу про те, що оновлюються вони так само довго – 2-3 роки.

У дорогих смартфонів дорогий ремонт. Наприклад, якщо ти купуєш Galaxy Z Fold, будь готовий до того, що пошкодження екрана обійдеться в половину його вартості. Тобто сам смартфон коштує 50 тисяч, а екран – біля 20 тисяч. Непогано, правда? Та я за ці гроші куплю ще штук п’ять нормальних апаратів. До речі, з айфонами та сама історія. 

Чому краще брати дешеві телефони

Дешеві смартфони добрі всім. По-перше, вони банально не дешевшають так швидко. Більше того, вони практично зовсім не дешевшають, тому що їм просто нікуди дешевшати. По-друге, їх можна і не ремонтувати, а просто купити замість них щось нове. Ну, і, по-третє, навіть найпростіший Pocophone або Redmi вміють все те саме, що й дорогі апарати.

Ну дивіться самі. Зараз екран з частотою 90 Гц зустрічається майже в будь-якому апараті дорожче 10 тисяч гривень. Те саме відноситься і до 6-8 ГБ оперативної пам’яті, і до швидкої зарядки потужністю 18 Вт, і навіть до камер з великою роздільною здатністю та оптичним зумом. 

Можливо, з погляду професійної зйомки камерофони знімають краще. Можливо, дорогі апарати заряджаються за 10-20 хвилин, як нові Xiaomi. Можливо навіть, що вони працюють в іграх трохи повільніше, гірше справляючись із графічними навантаженнями. Але ви просто подумайте: варті всі ці привілеї того, щоб віддавати за них 30-40 тисяч гривень?

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024