Багато читачів, потрапивши в таку ситуацію, одразу зрадіють. Мовляв, як добре – всі довкола хочуть здерти зайві гроші, а тут такий подарунок долі. Ми б не радили Вам радіти, і бігти витрачати несподівано отримані кошти, тому що ця ситуація додасть Вам лише клопоту, нічого більше. Нижче ми опишемо Вам, як правильно вчинити та розповімо, чому цих коштів Вам ніхто не подарує.
Банкомат – це електронний пристрій. Він, як і інша подібна апаратура, може мати збої у роботі. Іноді буває ненавмисне затягування карти, іноді Вам може бути не додано коштів, а іноді трапиться перевидача. Радіти не треба, бо це така сама форс-мажорна ситуація, як і нестача. Якби з Вами відбулися перші два випадки, щоб Ви робили? Звичайно ж, насамперед зверталися до банку. Тому й у ситуації з надлишком виданих грошей треба чинити так само.
Банкомати належать до банків, тобто фінансових установ. Специфіка роботи банків і полягає у контролі за грошима – чужими та власними. Тож халяви не буде.
Контроль здійснюється на різних рівнях працівниками банку та налаштуваннями банкомату. Звичайно, банк має відповідальних людей, які стежать за коштами. Наприклад, касири, які рахують гроші для видачі та завантаження в банкомати, інкасатори, які привозять кошти з банку, інші працівники. При оприбуткуванні готівки в банку – сума, яка була в банкоматі на момент інкасації, має сходитися з операціями, які здійснював банкомат.
Ми не забиватимемо голови складними процесами роботи банку. Скажімо лише одне – у банкоматах триває фіксація всіх операцій із видачі готівки. Кожній з них надається унікальний номер із прив’язкою до номера банківської картки та зафіксованим часом. Цю інформацію Ви можете прочитати у Вашому чеку. Ідентичні дані доступні у пам’яті пристрою.
Крім того, всі банкомати оснащені камерами відеозапису, які точно фіксують, хто знаходився біля банкомату. Тобто, якщо Ви раптом захочете надати собі зайві кошти, то обчислити Вашу особу службі безпеки банку буде дуже просто. Після інкасації банкомату нестачу готівки буде встановлено. А далі, за короткий час, буде встановлена Ваша персона.
Далі є кілька шляхів, як працівники банку повертатимуть гроші назад. Можуть автоматично списати з Вашої картки суму, якщо на ній є ця сума. Але, зазвичай, клієнта повідомляють про це. У такому разі Вам зателефонують із банку (швидше за все, працівник служби безпеки), опишуть ситуацію та попросять добровільно повернути кошти. І це не залежить від того, чи є Ви клієнтом цього банку чи іншого. Ми б не радили Вам обманювати і прикидатися безглуздим, адже банк тоді звернеться до суду. Оскільки всі докази на його стороні, Вам не тільки доведеться компенсувати привласнені кошти, а й сплатити всі судові витрати. Банк зі свого боку визнає це наданим Вам кредитом, тому рахуватиме відсотки. Чи потрібний Вам такий головний біль? Думаємо, ні.
Далі ми опишемо алгоритм Ваших дій, у якому турбота з чужими фінансами зведеться до мінімуму. Ну, по-перше, рекомендуємо перерахувати кошти зайвий раз, не відходячи від банкомату, щоб його камери це зафіксували. Чек про операцію не викидайте. Далі потрібно звернутися на гарячу лінію того банку, якого належить банкомат. Якщо це чужий банк, не той, у якому Ви маєте свою карту, і Ви не знаєте контактів, спробуйте уважно розглянути апарат – на ньому повинен бути телефон гарячої лінії банку. Або на екрані пристрою може бути прописана контактна інформація. Далі оператор на лінії дасть точні інструкції, що робити в цьому випадку.
Якщо ж Ви не зателефонували на гарячу лінію або не змогли з ними зв’язатися, відвідайте відділення банку – власника банкомату. Вже на місці ви напишете заяву, де вкажете, що сталося з вами. Далі у Вас приймуть гроші та подадуть підтвердження каси банку про цю операцію. Щось на кшталт квитанції чи чека. Якщо Вам раптом відмовить у цьому, вимагайте письмове підтвердження отримання готівки у вигляді відповіді на заяву. У будь-якому випадку, Ви повинні піти з банку, захищеного їх документом.
От і все. Трохи клопоту, але що поробиш, нічого досконалого у світі ще не придумано. Начебто й провини Вашої немає, проте вирішувати проблему потрібно саме Вам.
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…
View Comments
Была у меня ситуация с точностью наобород. При снятии налички 8000 грн. Банкомат приват банка выдал деньги веером, купюры по 200 гин., я начал забирать что не удобно и во вторвх я растерялся такой выдаче, не успел все забрать, банкомат сам через пару секунд, оставшуюся торчащую суму заглотил, в итоге банкомат недодал мне 2000 грн. Хотя чек я получил что была снята вся сума. Я сразу же позвонил в банк на номер 3700. На что мне отаетили что все проверят и со мной свяжутся. Пока говорил по телефону, банкомат высветил сообщение что в нем технический сбой и банкомат неработает. Подумал про себя что это хорошо он не сможет никому выдать мои деньги пока не приедет инкасация с проверкой. И я пошел домой.
Через неделю мне перезвонили со службы безопастности Приват банка и сообщили что к ним обратился человек которому банкомат выдал лишних 500 грн. То есть это ваши деньги сказали они мне и вскоре сумма будет зачислена на карту, а вот про остальные 1500 грн они не могут её ввыявить. Если кто то обратится к ним с лишней сумой тогда вернут, а так они все проверили мол все было выплачено.
Через день эти 500 грн. мне начислили на карту. А вот оставшиеся эти 1500 грн. мне никто и не вернул по сей день.
Так что статья описана выше, полная ложь, дабы люди сами обращались в банк чтобы вернуть деньги. Никто вас не вычислит.
Полагаясь на собственный опыт вывод таков:
Если вам повезло и вы заберете лишние деньги и у вас нет совести, то ни кто об этом не узнает, пока вы сами об этом не сообщите в банк.