Статті

Стало відомо, який обсяг ОЗП потрібний для нормальної роботи смартфона

Share

Об’єм ОЗП (оперативна пам’ять) – модулів перших смартфонів складав 512 Мб. Свого часу цього залишилося для нормального функціонування мобільних пристроїв. Сучасні смартфони за обсягом ОЗП можуть легко тягатись із ноутбуками.

Варто зазначити, що оперативна та постійна пам’ять обходяться недешево. Таким чином, немає жодного сенсу переплачувати, якщо вам не потрібний високопродуктивний смартфон. Сучасні бюджетники комплектуються ОЗП – модулями ємністю до 4 ГБ. Цього цілком достатньо для виконання всіх базових завдань. Високопродуктивні пристосування можуть похвалитися наявністю ОЗП – модулів ємністю до 16 ГБ. Представники середнього класу комплектуються ОЗП – модулями на 6-8 ГБ.

Слід пам’ятати, що швидкість роботи смартфона прямо залежить від обсягу оперативної пам’яті. Водночас немає жодного сенсу переплачувати за додаткові мікросхеми, якщо смартфон використовується для інтернет-серфінгу, листування у месенджерах та телефонних розмов. Для цього 4 ГБ ОЗП вистачить з лишком. Для запуску “важких” мобільних аплетів та відеоігор потрібно ОЗП – модуль ємністю 8 ГБ.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Більш ємні модулі оперативної пам’яті дозволяють використовувати смартфон для одночасного вирішення кількох завдань. Пристрої з 16 ГБ ОЗП можна експлуатувати багато років. Незважаючи на розвиток технологій, вони зберігатимуть свою актуальність.

Оптимальним варіантом може стати модуль ємністю 6 ГБ. Смартфони з таким модулем можна використовувати як для ігор, так і одночасного вирішення декількох завдань. Звичайно, «літати», як ігровий гаджет із 16 ГБ ОЗП, такий смартфон не буде. Разом з тим, відчутного уповільнення роботи пристрою в режимі багатозадачності ви не відчуєте.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    5 найкращих смартфонів Xiaomi на весну 2024 року

    Ресурс TechRadar назвав п'ятірку найкращих смартфонів від китайського техногіганта Xiaomi. Xiaomi 14 названий найкращим з…

    20.05.2024

    Вийшло оновлення iOS 17.5.1 та iPadOS 17.5.1 – що нового

    Компанія Apple випустила невеликий апдейт операційних систем iOS та iPadOS. У версії 17.5.1 немає нічого…

    20.05.2024

    Представлено дуже незвичайний асистент-гаджет для смартфона

    Примітно, що Lamptok спочатку призначений для людей з порушеннями слуху: гаджет легко кріпиться до будь-якої…

    20.05.2024

    Створено унікальну флешку яка прослужить понад 200 років

    Коли ви купуєте флешку, ви звертаєте увагу на три параметри: обсяг, продуктивність і стійкість до…

    20.05.2024

    Експерти назвали плюси та мінуси нових iPad Pro M4 2024

    Як і раніше, новий iPad Pro є у двох варіантах: з діагоналлю 11 та 13…

    20.05.2024

    Шахраї вимагають гроші за листування до WhatsApp – що робити

    Останнім часом шахраї все частіше використовують месенджери для розлучення громадян на гроші. Не є винятком…

    20.05.2024