Статті

Названо п’ять порад як вибрати смартфон, який довго залишатиметься актуальним

Share
Час читання: 3 хв.

Дві головні причини, які змушують нас часто міняти смартфони – це «підторможування», що з’являється з часом, і автономність, що просідає. Найпростіший вихід із ситуації – купити флагман із потужним процесором та ємним акумулятором за 20 – 30 тисяч гривень.

Але можна вчинити раціональніше, заощадивши гроші і отримавши при цьому якісний апарат, здатний «відпахати» не менше трьох років. Відштовхнувшись від власного досвіду, хочу дати вам 5 порад, які будуть актуальними протягом усього 2022 року і, можливо, навіть у 2023 році.

Моя думка

Перш ніж розповісти про п’ять характеристик, на які варто звернути увагу при покупці пристрою із запасом міцності, зроблю пару уточнень. По-перше, ви повинні розуміти, що в останні 2 роки ринок ультрабюджетних (до 5 тисяч гривеньу роздробі) смартфонів просів.

Ультрабюджетники 2022 вигідно відрізняються від попередників з 2018-2020 років тільки ємністю акумулятора, але при цьому мають плюс-мінус аналогічне залізо без будь-якого запасу на майбутнє. Тож дуже дешеві смартфони пропоную навіть не розглядати.

По-друге, ціна не повинна бути для вас ключовим показником, тому що можна купити апарат з великою знижкою, а можна взяти його по повному прайсу, який у роздробі м’яко кажучи неадекватний. Нарешті, викладені далі поради є актуальними тільки для Android-смартфонів. Пристрої Apple вимагають зовсім інших параметрів, а тому приміряти на них властивості не варто.

№1. Процесор

До вибору чіпсету потрібно ставитися дуже уважно, оскільки від нього залежить як продуктивність, а й автономність устройства. Навіть якщо ви не використовуєте смартфон для ігор, модель на слабкому чіпсеті почне глючити майже після першого запуску.

Швидше за все, ви вибиратимете між чіпсетами Qualcomm і MediaTek. В цілому, вони відрізняються тільки якістю оптимізації в іграх (у Qualcomm вона краща), а тому важливо копнути трохи глибше, звернувши увагу на наступні характеристики:

  • техпроцес (вимірюється в нанометрах, впливає на нагрівання корпусу та автономність; чим менше, тим краще);
  • ядра (важлива не тільки їх тактова частота, а й архітектура; не розглядайте чіпсети з класом продуктивних ядер нижче Cortex-A76);
  • показники у бенчмарках (для запасу на майбутнє потрібно брати смартфон, що набирає в AnTuTu 9 не менше 300 тисяч балів).

Серед процесорів Qualcomm можу виділити Snapdragon 678, 690, 695, 720G, 732G, 778G і всю 800 лінійку (чим вище, тим краще). Серед чіпсетів MediaTek рекомендую звернути увагу на серію Dimensity. Helio G80 і вище теж можуть запропонувати запас продуктивності, але вони працюють за старим техпроцесом (12 нм).

№2. Обсяг та тип ОЗП

Головне – не беріть у 2022 році смартфони з оперативною пам’яттю стандарту LPDDR3. Вона повільна і ледве справляється з повсякденними завданнями. Зупиніться на LPDDR4x із частотою щонайменше 2133 МГц, а ще краще – на LPDDR5. Щоправда, останній стандарт зазвичай зустрічається у дорожчих моделях.

Гнатися за кількістю не варто. Воно впливає виключно на те, скільки додатків залишатиметься у кеші. При виборі недорогого смартфона можна задовольнятися навіть 4GB. Але все-таки краще брати моделі з 6GB RAM на борту, а якщо ви любите перемикатися між п’ятьма-шістьма запущеними програмами, то беріть 8 GB. У той же час не ведіться на маркетингові хитрощі на кшталт «Розширення ОЗП». Це пилюка в очі, а не корисна фішка.

№3. Накопичувач

Об’єм вбудованої пам’яті – справа смаку. Ви і без “експертів” можете оцінити, скільки вам потрібно для зберігання файлів та програм. А ось тип накопичувача – штука значно важливіша, оскільки вона впливає на загальну швидкість роботи смартфона.

У 2022 році я рекомендую брати пристрої з накопичувачами UFS 2.2, UFS 3.0 та UFS 3.1. Якщо бюджет дуже стислий, то можна обмежитися і UFS 2.1, але тільки не eMMC 5.1. Також врахуйте, що однакові накопичувачі з умовним об’ємом 256 GB працюють трішки швидше за аналогічні на 128GB.

№4. Частота оновлення екрану

Хтось вигукне, що не бачить різниці між 60 Гц та 120 Гц. Але, як на мене, – це самообман. Екран із підвищеною герцовкою робить інтерфейс більш плавним. І, навіть якщо залізо не має запасу продуктивності, у майбутньому 90 Гц і 120 Гц приховують мікролаги.

№5. Акумулятор та швидкість заряджання

Відразу важливі цифри: смартфони з акумулятором менш ніж на 4250 мАг через рік-два перестануть доживати до кінця дня, і навіть енергоефективний чіпсет із темною темою не виправлять ситуацію. Оптимальний варіант – 5000 мАг, чим можуть похвалитися навіть бюджетні моделі.

А якщо вже ємність все одно з часом просяде, то вибирайте пристрої за допомогою швидкої зарядки хоча б на 25-30 Вт. І запам’ятайте, що шкодить смартфону не швидкість відновлення енергії, а те, за яких умов він заряджається.

Якщо смартфон сяде в невідповідний момент, то з потужним адаптером живлення ви зможете відновити енергію на 50% за 20-30 хвилин, що в майбутньому точно не буде зайвим.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    S.T.A.L.K.E.R. 2: Які нові артефакти з’являться у грі та що чекає на фанатів старих

    20 листопада виходить довгоочікуваний S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl на Xbox Series X/S і PC.…

    18.11.2024

    США звинуватили BOE у порушенні патентів Samsung

    Незважаючи на те, що рішення було ухвалено на користь Samsung, попередня постанова відомства дозволяє BOE…

    18.11.2024

    Ціна Samsung Galaxy S25 залишиться незмінною

    Смартфони Samsung Galaxy S25 коштуватимуть стільки ж, як і телефони Galaxy S24, про що повідомляє…

    18.11.2024

    З One UI 7 смартфони Samsung стануть ще функціональнішими

    Найкраща картинка без зайвих навантажень на систему. Згідно з новими інсадами, Samsung планує розширити можливість…

    18.11.2024

    Ринкова вартість TikTok зросла до $300 мільярдів

    Мене вражає, як ByteDance, компанія, яка стоїть за TikTok, досі оцінюється в шалені $300 мільярдів,…

    18.11.2024

    «Київстар» оголосив важливі новини про тимчасове блокування номерів

    Абонент може подати заявку на зупинення обслуговування номера на період до шести місяців з можливістю…

    18.11.2024