Режим польоту дозволяє відключити всі можливості бездротової передачі даних на телефоні. Ця функція корисна при перельотах, проте їй можна знайти і інші застосування.
Розповідаємо про 5 корисних, але неочевидних функцій режиму польоту в телефоні.
Якщо телефон перестав ловити мережу або бездротове з’єднання стало нестабільним, потрібно перезавантажити всі модулі бездротового зв’язку на телефоні (Wi-Fi, Bluetooth і т.д.). Зазвичай перезавантаження модулів здійснюється повним перезавантаженням телефону.
Однак цей спосіб довгий, особливо на пристроях, які вже довгий час знаходяться в експлуатації. Простіше включити режим польоту, а потім знову вимкнути. Перезавантаження всіх модулів відбудеться автоматично і за кілька секунд.
Режим польоту обмежує функції, які може виконувати телефон. Відсутність дзвінків, повідомлень та інтернет-з’єднання дозволить смартфону зарядитися набагато швидше, оскільки пристрій буде менш завантажений. Чим менше процесів (навіть фонових) запущено на телефоні, тим швидше буде заряджатися акумулятор.
Один з поширених способів заощадити заряд батареї – це включення режиму польоту. Він відключає стільниковий зв’язок, Wi-Fi, Bluetooth і GPS, тому заряд батареї витрачається повільніше. Режим польоту може також допомогти заощадити заряд в дорозі.
Якщо телефон не може знайти стабільне з’єднання з вишками стільникового зв’язку, він буде витрачати більше енергії, намагаючись це зробити. Режим польоту відключає можливість з’єднання, тому акумулятор буде розряджатися повільніше.
Включений режим польоту в нічний час має відразу декілька переваг:
Небажані дзвінки можуть наздогнати користувача в найбільш невідповідний момент. Включений режим польоту відключить мобільний зв’язок, а значить шахраї або рекламні дзвінки більше не будуть проблемою. З іншого боку, користувач не буде доступний ні для кого з абонентів, тому не варто включати режим польоту, якщо очікуєте важливий дзвінок.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
View Comments
Так, дійсно корисна функція "режим польоту" і я давно користуюся нею.
Дякую
Проблеми з мережею усілякі бувають, але переважно вони спричинені перевантаженням чи неполадками базових станцій, а тоді й перезапуск нічого не дасть.
З QC так не буде, пришвидшення заряджання в кращому випадку становитиме частки відсотка та й це - сумнівно.
Для економії заряду краще режим енергозбереження ввімкнули, ефект приблизно такий самий, а зі зв'язку не випадеш бо насправді більшість енергії витрачається на екран та програми що вчасно не заснули (от наприклад в мене мережа відгребла аж 9% за 6 годин прослуховування музики онлайн, якщо цього не робити витирати рідко перевищують 1%).
Для ночі є нічний режим: вимкнення звуків та зупинка більшості програм, знову ж таки може бути навіть ефективнішим ніж режим польоту.
Більшість сучасних смартфонів мають блокування номерів, ну але нехай...
Висновок: режим польоту існує для уникнення потенційної небезпеки виникнення радіоперешкод підчас польоту в інших випадках він не потрібен, та й взагалі складається таке враження ніби стаття про GPRS, який попри назву пакетами даних не сєособливо бавився, а просто врубав канал шириною ледь не з пів дзвінка й тримав його доки батарея не загнулась