Статті

Як підключитися до Wi-Fi в кафе і не бути зламаним

Share
Час читання: 2 хв.

Днями мережу облетів абсурдний випадок. Молодик підключився до Wi-Fi одного кафе та потрапив на гачок шахраїв. Що ж сталось та як уникнути подібного інциденту?

Дана ситуація набрала широкого розголосу в мережі. Молодик відвідав кафе та вирішив підключитись до мережі Wi-Fi. Проте, спроба була безуспішна. Користувачі ввів логін та пароль від мережі, але підключитись так і не вдалось. Юнак довго не барився та вирушив додому. Вже через годину постраждалий отримав десятки дзвінків з питанням, що ж з ним сталось.

Як виявилось, зі сторінки юнака в соціальній мережі надходили повідомленням «Буде 200 гривень до завтра?» іншим підривникам. Сценарій випадку вже зрозумілий: далі була відправлена карта отримувача, а чуйні товариші позичили хлопцеві гроші.

Проте, як ви вже здогадались, кор стукач самостійно нічого не писав та не просив. Сторінка соц.мережі буда зламана та десятки повідомлень з проханням вже були відправлені.

Як таке можливо?

Постраждалий був не місцевим, тому нічого навіть не підозрював. Відвідавши заклад, хлопець підключився до мережі з назвою «café» та спробував підібрати пароль.

Потім відкрився сайт закладу, де потрібно було ввести свої дані. Підключитись не вдалось, хлопець нічого не підозрював. Зловмисники заволоділи паролем та підняли DNS сервер. За посиланням соціальної мережі відкився сайт зловмисників, який нічим нк відрізняється від справжнього сайту кафе. Як результат – зловмисники використали пароль в своїх цілях. А найгірша новина – що кафе в цьому не винне, а зловмисників знайти майже неможливо.

Як уникнути подібного випадку?

Відрізнити оригінальний сайт, від сайту зловмисників можна. Зазвичай зловмисник підробляє лише головну сторінку, де ви приходите авторизацію. Перейдіть по іншим посиланням сайту – працювати вони не будуть.

Крім того, ви можете встановити VPN. Якщо Wi-Fi ви серед списку не знайдете, а сторінка сайту буде доступною це свідчитиме про фейк. Лише одна порада ніколи не змінюється і є найбільш ефективною — не підключайтесь до незнайомих мереж!

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Wi-Fi
  • Останні записи

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024

    Baidu показала інноваційні окуляри з інтегрованим штучним інтелектом

    Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…

    15.11.2024