Статті

Як підключитися до Wi-Fi в кафе і не бути зламаним

Share
Час читання: 2 хв.

Днями мережу облетів абсурдний випадок. Молодик підключився до Wi-Fi одного кафе та потрапив на гачок шахраїв. Що ж сталось та як уникнути подібного інциденту?

Дана ситуація набрала широкого розголосу в мережі. Молодик відвідав кафе та вирішив підключитись до мережі Wi-Fi. Проте, спроба була безуспішна. Користувачі ввів логін та пароль від мережі, але підключитись так і не вдалось. Юнак довго не барився та вирушив додому. Вже через годину постраждалий отримав десятки дзвінків з питанням, що ж з ним сталось.

Як виявилось, зі сторінки юнака в соціальній мережі надходили повідомленням «Буде 200 гривень до завтра?» іншим підривникам. Сценарій випадку вже зрозумілий: далі була відправлена карта отримувача, а чуйні товариші позичили хлопцеві гроші.

Проте, як ви вже здогадались, кор стукач самостійно нічого не писав та не просив. Сторінка соц.мережі буда зламана та десятки повідомлень з проханням вже були відправлені.

Як таке можливо?

Постраждалий був не місцевим, тому нічого навіть не підозрював. Відвідавши заклад, хлопець підключився до мережі з назвою «café» та спробував підібрати пароль.

Потім відкрився сайт закладу, де потрібно було ввести свої дані. Підключитись не вдалось, хлопець нічого не підозрював. Зловмисники заволоділи паролем та підняли DNS сервер. За посиланням соціальної мережі відкився сайт зловмисників, який нічим нк відрізняється від справжнього сайту кафе. Як результат – зловмисники використали пароль в своїх цілях. А найгірша новина – що кафе в цьому не винне, а зловмисників знайти майже неможливо.

Як уникнути подібного випадку?

Відрізнити оригінальний сайт, від сайту зловмисників можна. Зазвичай зловмисник підробляє лише головну сторінку, де ви приходите авторизацію. Перейдіть по іншим посиланням сайту – працювати вони не будуть.

Крім того, ви можете встановити VPN. Якщо Wi-Fi ви серед списку не знайдете, а сторінка сайту буде доступною це свідчитиме про фейк. Лише одна порада ніколи не змінюється і є найбільш ефективною — не підключайтесь до незнайомих мереж!

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Wi-Fi
  • Останні записи

    3 причини, чому варто вимикати Wi-Fi на смартфоні на ніч

    Багато людей не вимикають Wi-Fi на смартфоні на ніч, і, чесно кажучи, це не найкраща…

    23.12.2024

    AirPods стали основним джерелом рекордного прибутку для Apple

    Четвертий рік поспіль виручка від продажів AirPods від Apple перевищує 18 млрд доларів щорічно. Що…

    23.12.2024

    Android 16 обіцяє революцію в керуванні повідомленнями

    Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…

    23.12.2024

    Новий iPad з iPadOS 18.3 з’явиться навесні 2025 року

    Apple планує випустити iPad 11 базового сегмента навесні, а на пристроях, які поставлятимуться, буде попередньо…

    23.12.2024

    Трамп вирішив врятувати TikTok від блокування у США

    Новообраний президент США Дональд Трамп висловив намір дозволити TikTok продовжити свою діяльність у країні. За…

    23.12.2024

    Старі iPhone отримають урізану версію ШІ в iOS 19

    Згідно з інформацією, яку опублікував французький блог iPhoneSoft, Apple не планує припиняти підтримку старих моделей…

    23.12.2024