У кожному смартфоні є вбудований антивірусний додаток, але додатково ви можете завантажити ще один. Вони є і безплатні, і платні. Який встановити, це ваш вибір, але проблема в тому, що жоден із цих варіантів не може дати 100% гарантії, що ваш телефон у повній безпеці. Саме в цій статті ми розповімо, як правильно перевірити Android-смартфон на наявність вірусів та як переконатися, що йому нічого не загрожує.
Насамперед потрібно знати, чи ефективно захищає вбудований антивірус (Google Play Protect) ваш телефон від небажаних програм. Для цього є добрий спосіб перевірки. Ви завантажуєте інструмент F-Secure AV Test. Він абсолютно безпечний, але телефон сприймає його як вірус. Саме тому після завантаження цієї програми ваш антивірус повинен або автоматично, або вручну визначити, що на телефоні є загроза. Якщо ж програма захисту взагалі не реагує, то її потрібно змінити на більш надійну.
Далі встановіть програму SAFE Me. Вона призначена для визначення безпеки в установках телефону. Тобто вона покаже, які параметри включені правильно, а які ні.
Після завантаження потрібно пройти авторизацію. Для цього потрібна електронна пошта. До речі, програма зможе перевірити, чи не використовується пошта на шахрайських сайтах. Після реєстрації ви починаєте сканування. Коли результат готовий, ви зможете побачити якісь налаштування в порядку (будуть зелені галочки), а які потрібно змінити (червоні хрестики) для покращення безпеки. Прямо через програму і можна буде перейти в налаштування коригування.
Ця програма не лише безкоштовна, а ще й має сотню курсів про те, як уберегтися від тієї чи іншої шахрайської схеми, що робити, коли втратив картку тощо. Ці курси слід пройти, щоб бути ще більш обізнаними з темою безпеки.
Наступний крок переконайтеся, що програми на телефоні не мають зайвих дозволів. Власники Android-смартфонів знають, що при встановленні нової програми завжди вискакує віконце про ту чи іншу роздільну здатність. Багато хто просто не читаючи дозволяють всі. Так чинити не можна. Але навіть якщо ви все уважно переглядаєте, зайвий раз перевірити не завадить. Для цього є безкоштовний додаток. Він створює таблицю за додатками та дозволами. Ви можете перейти на кожну з програм і побачити, що можна переглядати. Якщо вас щось не влаштовує, змінюєте або видаляєте програму.
Далі переконайтеся, що ваші особисті дані, паролі безпеки. Для цього є чудова програма Jumbo. Вона може бути безкоштовною або платною і вже з великою кількістю функцій. Для початку роботи потрібно зареєструватися через пошту, а вона додатково ще й перевірить, чи не поламав пошту ніхто і чи не використовуються звідти дані. Далі ця програма зможе просканувати найпопулярніші програми, соцмережі на витік особистої інформації. Після цього ви побачите результат і низку рекомендацій щодо збереження конфіденційності. Якщо ж буде виявлено якусь проблему, то програма спробує її швидко вирішити.
Останнє – це перевірка програм, що працюють у фоновому режимі. Такі програми не тільки використовують пам’ять та заряд батареї, але можуть загрожувати телефону. У налаштуваннях телефону можна побачити, що працює фоном. Якщо побачите щось підозріле, одразу видаляйте. А те, що просто не потрібно, можете відключити або також видалити телефон.
Звичайно, захист, встановлений на вашому телефоні, зазвичай надійний. Але ніколи не буде зайвою додаткова перевірка. Це допоможе виявити проблему раніше, ніж вона зможе зашкодити.