Поки сегмент гнучких смартфонів ще на стадії розробки, найпопулярнішим серед усіх провідних виробників телефонів вважається клас камерофонів. Йдеться про флагмани, які дозволяють знімати професійні відео та фото. Проблема в тому, що конкуренція досягла таких обсягів, що позиції лідерів у галузі фото- та відеозйомки змінюються по 5-6 разів протягом півріччя. У нашому рейтингу смартфонів із найкращою камерою 2021 року представлені найактуальніші рішення, адже ми періодично оновлюємо список.
На підставі чого складено топ і як взагалі з’ясувати, який смартфон має найкращу камеру? У процесі створення вибірки ми враховували такі параметри як:
Матеріалом для оцінки зазначених раніше критеріїв послужили дані DxOMark, різних оглядів та незалежні відгуки пересічних покупців.
Так як ми розглядаємо специфічні сегменти, то під бюджетниками ми маємо на увазі телефони з цінником до 8 500 гривень. Як ви розумієте, навіть такі смартфони досить спірно називати камерофонами, адже вартість не передбачає використання дорогих великих матриць. Тішить, що останнім часом багато китайських виробників і навіть компанія Samsung стали використовувати квадрокамери, що включають великий основний сенсор, ультраширокий об’єктив з кутом огляду, аж до 123 градусів і робочий теле-фото модуль з датчиком глибини.
Найкращий недорогий смартфон 2021 року з гарною камерою – модель Realme 7 з підтримкою досить потужного чіпа G95 та шикарного екрану з частотою оновлення 90 Гц. Тепер щодо фотоблоку з чотирьох сенсорів. На відміну від M31s тут вже є монохромний об’єктив, але, відповідно, відсутній часопрогоновий датчик. Основний об’єктив має роздільну здатність у 48 Мп, але фізичний розмір матриці більший. Поступається ультраширококутним об’єктивом, але швидкість відео HD при 60 кадрів у секунду. Уповільненої зйомки немає, і передня камера теж не підтримує 4К. Тим не менш, через більш плавну картинку екрану і потужного чіпа, цей девайс явно пріоритетом вище.
Плюси мінуси
+
–
Незважаючи на існування дев’ятого покоління, з точки зору співвідношення ціни та якості солідно виглядає модель Xiaomi Redmi Note 8 Pro з гарною основною камерою та підтримкою чудового відео за наявності природного освітлення. На окрему увагу заслуговує основна велика матриця на 64 Мп і зум. Фото виходять дуже важкими, але деталізація та різноманіття режимів того варті. Ще однією перевагою є портретна зйомка на фронтальну камеру з роздільною здатністю 20 Мп. Ультраширококутний об’єктив (8 Мп) та два допоміжні модулі (по 2 Мп) відмінно коригують знімки при нестандартних сценах. Працює модель на процесорі Helio G90T. Використовується непоганий IPS-екран з роздільною здатністю 2340 на 1080 пікселів.
Плюси мінуси
+
–
Розглядаючи бюджетні смартфони з якісною камерою та батареєю, хотілося б звернути увагу на модель серії Samsung Galaxy M32 із ємним акумулятором на 5000 мАг. Потужність швидкої зарядки при цьому може становити 25 Вт, але в комплекті є адаптер лише на 15 Вт. Якщо хочете отримати швидшу зарядку, то її доведеться купувати окремо. Варто відзначити наявність розкішного 6,4-дюймового екрану, що працює на основі технології Super AMOLED, частота оновлення якого досягає 90 Гц. До складу основної камери входить чотири сенсори: 64 Мп з апертурою f/1.8 та фізичним розміром 1/1.72″, 8 Мп з діафрагмою f/2.2 і два модулі по 2 Мп. Працює модель середнього класу на базі потужного процесора Helio G80 від компанії Mediatek .
Плюси мінуси
+
–
Справжнім відкриттям для багатьох шанувальників Xiaomi стала модель Poco X3, випущена суббрендом торгової марки. Виявляється, дочірня торгова марка бренду випускає моделі ще з приємнішим цінником при приголомшливих характеристиках. Цей гаджет має ємну батарею 5160 мАг. Модель має чіп Snapdragon 732G, який відноситься швидше до преміального класу. При цьому фотоблок отримав чотири сенсори, включаючи 64 Мп, 13 Мп, 2 та 2 мегапікселі. На окрему увагу заслуговує яскравий дизайн і чіткість макрознімків, створених на відстані 4 сантиметрів. На фото справді передаються найдрібніші деталі, що нехарактерно для багатьох представників цього сегменту.
Плюси мінуси
+
–
Samsung Galaxy A51, основна камера якого за умовчанням знімає роздільну здатність 12 Мп, але можна переключити на формат 48 Мп. Гаджет має ширококутний сенсор, датчик глибини для роботи в портретному режимі та макрооб’єктив. При поганому освітленні доводиться вручну коригувати експозицію, із режимів відео є лише стандартний. Тішить ширикокутна камера, який дозволяє створювати непогані краєвиди для цієї цінової категорії. Фронтальна камера має досить пристойний модуль на 32 Мп. Із іншого можна відзначити підтримку 6,5-дюймового Super AMOLED екрану. За продуктивність відповідає процесор серії Exynos 9611.
Плюси мінуси
+
–
У цьому розділі зібрані моделі до 15 тисяч гривень. Для покупки камерофона в цьому ціновому діапазоні потрібно орієнтуватися на флагмани минулого покоління. Чому? Тому що цього року камерофони сильно динамічно просунулися вперед і виросли в ціні. Більше того, багато брендів стали приділяти менше уваги середньому класу, сконцентрувавшись на преміум-класі. Тим не менш, багато флагманів минулого року, як і раніше, радують просунутими характеристиками, включаючи можливість фото- та відеозйомки.
На наш погляд ця модель є лідером у плані співвідношення ціни та якості серед інших смартфонів з гарною камерою та потужною батареєю. Хоча модуль і не найпросунутіший у плані відеозйомки, але тут все гаразд у плані функціоналу. Пристрій отримав екран AMOLED з роздільною здатністю 2340 на 1080 пікселів. За апаратну частину відповідає чіп серії Snapdragon 732G. Основна камера отримала відразу 5 модулів, включаючи основний, ультраширококутний модуль, теле, макро та портретний об’єктив. Головний датчик має роздільну здатність в 108 мегапікселів зі світлосилою f/1.7. Тішить гібридний автофокус, шикарна оптична стабілізація, PDAF і Laser AF.
Плюси мінуси
+
–
Ще одна модель, яка випередила свій час щодо можливостей камери. У Xiaomi Poco F3 використовується велика основна матриця з розміром 1/2.0″ і роздільною здатністю в 48 Мп. Реалізовано фазовий автоматичний фокус і підтримка уповільненої зйомки в 960 кадрів в секунду. Теле-фото об’єктива немає, але надширококутний об’єктив має розмір в 1/4.0″ при розмірі пік 1,12 мікрон. Завершує трійку камер макро об’єктив з роздільною здатністю 5 Мп і фокусною відстанню 50 мм. Роздільна здатність фронтальної камери складає 20 Мп при фізичному розмірі матриці 1/3.4″. Модель приваблює відмінним часом автономної роботи – на 20-25% вище, ніж у флагманів типу OnePlus 9 Pro. Ще одним бонусом є інфрачервоний датчик, але вологозахищеного корпусу в цій лініїці немає.
Плюси мінуси
+
–
У цьому камерофоні основний фотоблок від Sony з роздільною здатністю 48 Мп і апертурою f/1.7. Його доповнює широкутний та макрооб’єктив з параметрами на 16 Мп та 8 мегапікселів, відповідно. Функціональний смартфон отримав відмінну стабілізацію, флагманський процесор серії Snapdragon 865 та безліч режимів зйомки. Фронтальна камера (16 Мп з апертурою f/2.4) дозволяє створювати чіткі фотографії навіть за поганого освітлення. Можна відзначити непоганий зум. Екран підтримує роздільну здатність 2400 на 1080 пікселів, і може “дати фору” багатьом флагманам поточного року. Частота оновлення дисплея дорівнює 120 Гц. Реалізовано підтримку HDR10+. Звичайно, є підтримка швидкої зарядки та NFC. Об’єм ОЗП може змінюватись в діапазоні від 8 до 12 Гб. Враховуючи наявність 9-го покоління, ціна досі трохи завищена.
Плюси мінуси
+
–
Поповнює рейтинг смартфонів 2021 року з гарною камерою та акумулятором модель серії Samsung Galaxy S10+, яка дебютувала позаминулого року. Звичайно ж, можливості фотоблоків цього камерофону не зрівняться з актуальнішою серією S21, але знімки все одно професійні. Виробник використовував передню фронтальну камеру на 10 Мп, яка може знімати в 4К. Потрійна основна камера має хороший зум, а також три сенсори, включаючи 12 Мп f/2,4 з оптичною стабілізацією, 12 Мп f/1,5 або f/1,9 з аналогічною стабілізацією та 16 Мп f/2,2. Природно, тильна камера теж підтримує зйомку у форматі 4K UHD. Розмір екрану складає 6,4-дюймів, а за продуктивність відповідає процесор Exynos 9820.
Плюси мінуси
+
–
У цій категорії представлені преміальні смартфони найвищої цінової категорії. При складанні цієї добірки ми орієнтувалися на відкриті дані експертів, враховуючи їхню репутацію. Багато камерофонів преміум-класу було випущено в обмеженому тиражі. При цьому немає підстав сумніватися в тому, що з’являтимуться нові версії кожної лінійки, про що Ви знатимете, адже ми регулярно оновлюємо наші рейтинги.
До цього дня не падають продажі моделі Xiaomi Mi 10T Pro, яка заслужено займає своє місце в списку смартфонів з найкращою камерою. Причому не так через технічні характеристики камери, як через загальні збалансовані параметри. Частота оновлення при цьому дорівнює 144 Гц. Місткість батареї становить 5000 мАг. Як процесор використовується новий чіп Snapdragon 865. Основна камера приваблює фазовим автоматичним фокусом з основним сенсором на 108 Мп. Розмір пікселя фронтальної камери дорівнює 0.8 мікрон. У плані режимів і світлочутливості йдеться про шикарний об’єктив.
Плюси мінуси
+
–
Продовжуючи обговорювати список смартфонів із найкращими камерами, не можна не згадати минулорічний iPhone 12 Pro, який отримав серйозний апгрейд у плані програмного забезпечення. Конфігурація камер при цьому залишилася незмінною, якщо порівнювати з iPhone 11 Pro. Йдеться все про ті ж три модулі, включаючи 12-мп ширококутний об’єктив 26 мм з OIS, надширококутну матрицю 13 мм та потужний телефотооб’єктив 52 мм, OIS. З основних особливостей можна назвати інтеграцію лідара, і навіть низку нових програмних функцій. Поліпшили якість зйомки, додали новий формат від американської компанії – це ProRAW. Передбачена підтримка 10-біт HDR-відео у стандарті Dolby Vision. Частота оновлення може досягати 60 кадрів за секунду.
Плюси мінуси
+
–
Однією з найкращих камер, звичайно, свій флагман оснастила і компанія OnePlus. Йдеться про лінійку 9 Pro із частотою оновлення 120 Гц. Крім того, цей гаджет виглядає привабливіше на тлі того ж Apple iPhone 12 Pro через підтримку USB Type-C, сучасного Bluetooth (v5.2) і батареї 4500 мАг. Камера перевершує в плані оптичного масштабування 3.3x, але на цьому переваги закінчуються. У айфона кращий час автономної роботи, є LiDar для роботи з доповненою реальністю, вища продуктивність, та й американський бренд на пару років точно довше підтримує свої флагмани, ніж китайський конкурент. Основним сенсором камери є об’єктив Sony IMX789 із фізичним розміром матриці 1/1.43.
Плюси мінуси
+
–
За фактом, будь-який апарат від відомих брендів понад 15 тисяч гривень сьогодні має хороший фотоблок. При цьому, якщо не знаєте як вибрати смартфон із гарною камерою преміум-класу, достатньо звернути увагу на рейтинг одного з авторитетних бюро, яке порівнює та аналізує можливості різних аспектів, включаючи DxOMark, наприклад.
Сучасні камерофони мають від 3 до 5 сенсорів з різним розміром матриці, світлочутливістю та іншими технічними характеристиками. Як показує практика, найважливіший відгук ми отримуємо від основного об’єктиву, на чому зупинимося докладніше в огляді найкращих сенсорів камер смартфонів 2021:
Таким чином, якщо не знаєте, який купити камерофон, необхідно враховувати багато різних параметрів, включаючи габарити матриці, тип автофокусу, апертуру, систему стабілізації, діафрагму та інше. Виходячи з зазначених параметрів, ми виділили лідерів (на нашу думку):
Діліться своїми думками, аргументуючи, чому та чи інша модель має бути в нашому рейтингу.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
View Comments
Ммм, ясно.... В 10Т про запихнули 870 снэп, когда там стоит 865, а вместо 108мп, сделали 48....