Статті

Експерт розповів, як захистити аккаунт в соцмережі від злому

Share
Час читання: < 1 хв.

Пароль – один із способів захисту даних. Представник компанії Ezem Agency в блозі на vc.ru дав кілька порад про те, як правильно складати паролі і наскільки часто треба їх міняти.

Недавній збій в роботі соцмереж показав, що надійний пароль і взагалі питання безпеки особистих даних не можна недооцінювати. У зв’язку з цим автор перерахував кілька способів уберегти свої акаунти від злому.

  1. Регулярно міняти пароль . Стежити за тим, що відбувається з настройками безпеки у всіх соцмережах і додатках, неможливо. Тому фахівець радить вибрати найцінніші соціальні мережі, скласти графік зміни паролів (це може бути один раз в квартал, півроку, рік) і слідувати йому.
  1. Створювати непрості паролі . Експерт рекомендує придумати особливо складні для ресурсів, де зберігаються важливі дані. Однак поганою ідеєю буде використовувати пароль, в якому менше восьми символів, є повтори, “паролі-слова”. “Безглузді” паролі теж краще за інших: це можуть бути випадкові цифри, російські слова, набрані на англійській розкладці.
  1. Придумувати окремий пароль для кожного ресурсу . Наприклад, для кожної соціальної мережі.
  1. Використовувати менеджер паролів . Представник компанії попереджає, що якщо зберігати паролі де попало, то рано чи пізно про них дізнаються і інші люди. Найкраще використовувати ці сервіси: PassCamp, SolarWinds PassPortal, QuickPass, Bitwarden, Enpass, Keepass, Last Pass.
  1. Надійно зберігати майстер-пароль . Уразливість менеджера паролів – це той пароль, який потрібно вводити при вході в додаток. Рішення в цьому випадку – горокракс, або подвійний сліпий пароль. Необхідно розділити сам майстер-пароль на дві частини: одна буде зберігатися в менеджері паролів, а іншу ви будете запам’ятовувати. Сам пароль буде складатися з з’єднаних цих частин. Подібний спосіб створення пароля найкраще використовувати для додатка банку або аккаунта Instagram.
Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Пароль
  • Останні записи

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024

    Apple набирає обертів у галузі ШІ, поки конкуренти зволікають у розвитку

    Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…

    14.11.2024

    В Україні зросла кількість злочинів за участю популярних додатків

    За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…

    14.11.2024

    Стало відомо, коли представлять смартфони Samsung Galaxy S25

    Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…

    14.11.2024

    В OpenAI запропонували владі США та їхнім союзникам об’єднатися для протистояння Китаю у сфері ШІ

    Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…

    14.11.2024