“Хто володіє інформацією – той володіє світом”. Сьогодні афоризм, виголошений Натаном Ротшильдом в 19 столітті, повністю відображає суть цифрового суспільства. Персональні дані, комерційна інформація, банківські операції – все проходить в електронному вигляді з використанням інтернету і різних девайсів. І якщо інформація потрапить не в ті руки, можна зазнати серйозних фінансових і репутаційних втрат.
Смартфон – потенційно небезпечне пристрій. Він завжди поруч з людиною і містить багато особистої або комерційної інформації, наприклад, дані по бізнесу власника. Всі бренди-виробники прагнуть максимально убезпечити власні пристрої від злому, але найкраще це виходить у компанії Apple. Ми заглянули в інтернет-магазин телефонів і поцікавилися, чому iPhone вважаються найбезпечнішими смартфонами.
На відміну від Android, де операційна система має відкритий вихідний код, iOS – найбільш закрита на ринку. Купертіновци витрачають тисячі годин на доопрацювання системи, закриваючи всі уразливості, які в ній з’являються. При цьому у власника немає ніякої можливості для кастомізації системи: доводиться користуватися тим, що прийшло з заводу.
З точки зору безпеки це найкраще рішення:
Буквально кілька років тому бушувала епідемія вірусу-шифрувальника WannaCry. При попаданні в операційну систему він зашифрував всі файли і вимагав гроші в криптовалюта за розшифровку. Тоді здорово постраждали мільйони власників Android, а користувачі iOS майже не помітили проблем, вірус пройшла повз них.
Придбавши будь-який телефон iPhone ви отримуєте доступ на фірмовий маркетплейс App Store. Це аналог Google Play, з якого можна завантажувати програми сторонніх розробників. Але на відміну від маркетплейса Android, у Apple набагато суворіше правила для розробників і грунтовний контроль кожної програми. Будь-код в софті, який може нашкодити користувачам, блокується і віддаляється.
Також відзначимо нюанс, який з’явився в iOS 14,5 зовсім недавно. Користувачі Apple отримали можливість повного відключення функцій збору даних і відстежування місцеположення будь-якої програми. Інакше кажучи, хочете зберегти максимальну конфіденційність? Просто заблокуйте всі можливості з додатком.
Також в iOS діє так звана “пісочниця для додатків”: весь сторонній софт працює ізольовано і не може без відома користувача обійти заборону системи і підключитися, наприклад, до камери або мікрофона.
Третій фактор безпеки iPhone – регулярне оновлення операційної системи з реальним поліпшенням безпеки і функціоналу.
Власники айфонів знають, що обнови на різні системні компоненти приходять постійно.
Плюс, компанія блискавично реагує на будь-які знайдені в софті уразливості і усуває всі проблеми.
Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…
Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…
Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…
Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…
В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…
Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…